Hvězdy bez práce. Kteří Češi stále hledají nový klub?

Nejlepší český obránce Marek Židlický je v NHL bez práce, zatím stále čeká na nabídku z konkrétního klubu. Podobně jsou na tom ale i další hvězdní Češi, kteří to jsou?
Největší českou hvězdou bez smlouvy je v tuto chvíli obránce Marek Židlický. I když je mu už 38 let, rád by ještě jednu smlouvu podepsal. Loňskou sezonu končil po výměně z New Jersey v Detroitu, ale spekuluje se o tom, že New Jersey, které zoufale potřebuje obránce, Židlickému nabídne nový kontrakt i letos. V nedávném rozhovoru pro deník Sport nicméně Židlický připustil, že je rovněž připraven, v případě, že další nabídka z NHL nepřijde, ukončit kariéru.
Velmi podobně to má nastaveno také Martin Havlát, kterému loni nevyšel restart v New Jersey, kde rovněž vinou zranění moc nehrál. V NHL je bez smlouvy a čeká na svou nejspíše poslední šanci. V případě, že o něj žádný klub v NHL nebude mít zájem, Havlát nejspíš ve 34 letech ukončí kariéru. Jak Aktuálně.cz řekl Alois Hadamczik, do mateřského Brna se mu na závěr kariéry nechce. Pokud nesežene angažmá v NHL, ukončí kariéru a bude žít ve svém domě na Floridě.
Bez smlouvy je rovněž útočník Martin Erat, kterému v Arizoně vypršel kontrakt zaručující průměrný plat 4,5 milionu dolarů ročně, a proto nyní zkouší štěstí na trhu volných hráčů. Velice pravděpodobně ale bude muset ze svých požadavků velmi výrazně slevit, loni Erat v 79 zápasech nastřílel pouze 9 branek.
Snad v ještě horší pozici je Tomáš Fleischmann, který se v NHL trápí dlouhodobě a rovněž bude muset jít se svým platem dolů. Také Fleischmannovi vypršela smlouva s platem 4,5 milionu dolarů, se kterou nastřílel v posledních dvou sezonách pokaždé jen osm branek. Zlepšení nepřišlo ani na konci minulé sezony, kdy byl z Floridy vyměněn do Anaheimu, kde dokonce balancoval na hraně sestavy.
Foto: ČTK
Sport asu, Sport
10. 7. 2015 7:49
Podívejte se na přehled nejlepších českých hokejistů, kteří jsou v NHL i v Evropě stále bez smlouvy a čekají na nabídku z konkrétního klubu.

Praha - Mají toho za sebou hodně na klubové i reprezentační úrovni, ale v klidu rozhodně nejsou. Několik vynikajících českých hokejistů a opor národního týmu je i začátkem července bez práce, protože stále čekají na nabídku z konkrétního týmu. 

Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, kteří čeští hokejisté jsou stále volní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy