Hvězdy bez práce. Kteří Češi stále hledají nový klub?

Nejlepší český obránce Marek Židlický je v NHL bez práce, zatím stále čeká na nabídku z konkrétního klubu. Podobně jsou na tom ale i další hvězdní Češi, kteří to jsou?
Největší českou hvězdou bez smlouvy je v tuto chvíli obránce Marek Židlický. I když je mu už 38 let, rád by ještě jednu smlouvu podepsal. Loňskou sezonu končil po výměně z New Jersey v Detroitu, ale spekuluje se o tom, že New Jersey, které zoufale potřebuje obránce, Židlickému nabídne nový kontrakt i letos. V nedávném rozhovoru pro deník Sport nicméně Židlický připustil, že je rovněž připraven, v případě, že další nabídka z NHL nepřijde, ukončit kariéru.
Velmi podobně to má nastaveno také Martin Havlát, kterému loni nevyšel restart v New Jersey, kde rovněž vinou zranění moc nehrál. V NHL je bez smlouvy a čeká na svou nejspíše poslední šanci. V případě, že o něj žádný klub v NHL nebude mít zájem, Havlát nejspíš ve 34 letech ukončí kariéru. Jak Aktuálně.cz řekl Alois Hadamczik, do mateřského Brna se mu na závěr kariéry nechce. Pokud nesežene angažmá v NHL, ukončí kariéru a bude žít ve svém domě na Floridě.
Bez smlouvy je rovněž útočník Martin Erat, kterému v Arizoně vypršel kontrakt zaručující průměrný plat 4,5 milionu dolarů ročně, a proto nyní zkouší štěstí na trhu volných hráčů. Velice pravděpodobně ale bude muset ze svých požadavků velmi výrazně slevit, loni Erat v 79 zápasech nastřílel pouze 9 branek.
Snad v ještě horší pozici je Tomáš Fleischmann, který se v NHL trápí dlouhodobě a rovněž bude muset jít se svým platem dolů. Také Fleischmannovi vypršela smlouva s platem 4,5 milionu dolarů, se kterou nastřílel v posledních dvou sezonách pokaždé jen osm branek. Zlepšení nepřišlo ani na konci minulé sezony, kdy byl z Floridy vyměněn do Anaheimu, kde dokonce balancoval na hraně sestavy.
Foto: ČTK
Sport asu, Sport
10. 7. 2015 7:49
Podívejte se na přehled nejlepších českých hokejistů, kteří jsou v NHL i v Evropě stále bez smlouvy a čekají na nabídku z konkrétního klubu.

Praha - Mají toho za sebou hodně na klubové i reprezentační úrovni, ale v klidu rozhodně nejsou. Několik vynikajících českých hokejistů a opor národního týmu je i začátkem července bez práce, protože stále čekají na nabídku z konkrétního týmu. 

Podívejte se v přehledu Aktuálně.cz, kteří čeští hokejisté jsou stále volní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

KLDR odpálila další střelu, dopadla do Japonského moře

Severní Korea odpálila východním směrem další balistickou střelu, dopadla zřejmě do Japonského moře. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Pchjongjang tak učinil krátce před návštěvou americké viceprezidentky Kamaly Harrisové v Jižní Koreji.

Tento týden Jižní Korea pořádá u svých břehů námořní vojenské cvičení spolu s americkou armádou a ve čtvrtek se viceprezidentka Harrisová chystá do Soulu a do demilitarizované zóny mezi KLDR a Jižní Koreou. V úterý se Harrisová v Tokiu účastnila státního pohřbu japonského expremiéra Šinzóa Abeho.

Severní a Jižní Korea zůstávají od války z let 1950-1953 technicky ve válečném stavu. Jejich konflikt ukončilo totiž jen příměří, nikoliv mírová smlouva.

Severní Korea provedla test balistické rakety i před několika dny, o víkendu odpálila střelu krátkého doletu rovněž směrem k Japonskému moři. Od začátku roku Severní Korea uskutečnila řadu raketových testů, čímž porušuje rezoluce OSN.

Zdroj: ČTK
Další zprávy