Martínek v Budějovicích končí. Kvůli rodině se vrací do USA

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 10. 2012 13:45
Šestatřicetiletý dvojnásobný mistr světa se z rodinných důvodů vrátil do New Yorku. Uvedly to oficiální stránky klubu.
Radek Martínek si připsal za Mountfield jen čtyři zápasy, během nichž nezískal jeho tým ani jeden bod
Radek Martínek si připsal za Mountfield jen čtyři zápasy, během nichž nezískal jeho tým ani jeden bod | Foto: Reuters

České Budějovice - Hokejisté Českých Budějovic se budou muset obejít bez obránce Radka Martínka, který posílil Mountfield při výluce v NHL.

Šestatřicetiletý dvojnásobný mistr světa se z rodinných důvodů vrátil do New Yorku. Uvedly to oficiální stránky klubu.

"Přestože jsme jako tým nyní ve složité situaci, samozřejmě jsme Radkovi neváhali vyhovět a jeho rozhodnutí respektujeme," řekl serveru sportovní manažer Českých Budějovic Petr Sailer.

Martínek byl u čtyř proher Mountfieldu

Za Jihočechy sehrál Martínek čtyři zápasy a připsal si dvě asistence. Nyní ale odcestoval za manželkou a dětmi a v dnešním utkání proti Plzni už hrát nebude.

"Omlouvám se všem spoluhráčům, trenérům a pak především příznivcům, kteří mě bezvadně přijali. Nyní si však potřebuji vyřídit důležité osobní záležitosti," prohlásil Martínek, který v NHL po skončení kontraktu s Columbusem zůstává bez smlouvy.

"Radek je obrovský profesionál. Jen jeho přítomnost v kabině je pro celý tým obrovským přínosem. Součástí našeho mužstva samozřejmě zůstává a budeme velice rádi, pokud se k nám opět připojí. Na samotné přání Radka Martínka však nyní budeme respektovat jeho soukromí a budeme čekat na zprávu od něj," dodal Sailer.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy