Voráček si užívá hokej na Kladně: Fandím jako za mlada

Adam Sušovský
5. 10. 2012 11:00
Jakub Voráček zvolil během výluky místo návratu na Kladno působení v KHL. Z Prahy to má ale domů blízko, a proto chodí fandit na všechny domácí zápasy Rytířů. "Užívám si to," říká pro Aktuálně.cz.
Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Jakub Voráček bojuje jako Lev v Praze, odkud to má blízko domů na Kladno. A i jeho pohltila současná kladenská euforie.

Rytíři v čele s Jaromírem Jágrem vedou extraligu a baví celé město. V hledišti domácích duelu nechybí ani odchovanec Voráček.

"Je to paráda, chodím fandit vždy, když můžu. Z dětství si dokonce pamatuji i všechny chorály," usmívá se v rozhovoru pro Aktuálně.cz útočník Philadelphie Flyers.

To vás euforie na Kladně tak pohltila?

Mají momentálně nejlepší lajnu v historii, takže se na to kouká parádně. Jsem jako Kladeňák rád, že se jim tak daří a moc rád je sleduji.

Ve středu jsem vás viděl na Kladně přímo v hledišti, zápas jste si dost užíval...
Je to paráda. Já vždycky fandím. Když můžu, tak jdu na každý zápas. Chodím vždy, když to vyjde. Tleskám, křičím, ale chorály teda ještě nezpívám. I když si je z dětství pamatuju. Do takového fandění se moc pouštět nechci.

Zápas to byl parádní. Souhlasíte s tím, že se utkaly dva nejlepší ligové týmy?
Bylo to vidět. Třinec má hodně kvalitní vým a ve středu to ukázal. Byl hodně nebezpečný a Kladno držel skvělý Chábera. První lajny Kladna i Třince ukazují, jak jsou nebezpečné a nakonec rozhodla úplně jiná formace. To je důležité a ukazuje to, že Kladno má silný tým.

Bez hráčů z NHL by to ale asi vypadalo jinak. Vždyť se před výlukou Kladno považovalo za aspiranta na baráž. Nebojíte se toho, co se s nimi stane, až NHL začne?

O tom, že bude Kladno bojovat o záchranu se mluví každý rok, přitom minule udělali play off. Těžko říct. Tým je kvalitní i bez něj, ale když příjde nejlepší lajna v Česku, tak je jasné, že se výkonnostně zvednou úplně všechno.

Nemrzí vás z toho pohledu, že nejste součástí toho týmu, který teď baví celé město?
Užívají si to. Já jsem za ně rád, mají celou první lajnu a šlape jim to parádně. Já jim to přeji a zase si užívám angažmá tady ve Lvu. Jsme první v západní divizi a je to paráda.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 53 minutami

Česká pošta zruší 669 pracovních míst, chce ušetřit půl miliardy ročně

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy