reklama
 
 

Lev v přípravě trhal soupeře. Na KHL je prý připraven

5. 9. 2011 14:25
Popradský tým do KHL vstoupí v sobotu duelem s Omskem

Poprad - Povedenou přípravu na svoji první sezonu v KHL mají za sebou hokejisté popradského HC Lev, prvního slovenského týmu v ambiciózní mezinárodní soutěži.

Lvi i s dvanácti Čechy na oficiální soupisce pro nadcházející ročník KHL z deseti utkání vyhráli osm a na své konto si připsali i skalpy obou finalistů loňského ročníku extraligy, tedy šampiona z Třince i poražených Vítkovic.

Vítkovice ale porážku čerstvému účastníkovi KHL v odvetě oplatily a vedle slovenských Košic se staly jediným celkem, který Lvy dokázal porazit.

Čtěte také:

Popradský HC Lev bude na zápasy v KHL létat boeingem
Popradský Lev porazil po Vítkovicích i Třinec
Lev Poprad potvrdil příchod dalších pěti Čechů

Popradští, za něž nastupuje i několik hráčů se zkušenostmi ze zámoří, jako například i kapitán Luboš Bartečko, Karel Pilař či Václav Nedorost, by měli do nové sezony KHL zasáhnout již v sobotu, kdy hostí na vlastním ledě Avangard Omsk s Romanem Červenkou v sestavě. A podle svých slov jsou na novou výzvu připraveni.

„Jsme v pohodě. V přípravě jsme většinou vyhrávali a myslím, že na sezonu jsme připraveni," zhodnotil formování zcela nového týmu útočník Štěpán Novotný, nejproduktivnější hráč přípravných zápasů.

"Chceme hrát hokej"

"Mezi přípravnými a soutěžními zápasy je velký rozdíl," varuje ale kouč Radim Rulík. "V přípravě nemají hráči takovou zodpovědnost jako v soutěžních střetnutích. Musíme pracovat na souhře v obraně, v útoku, přesilovkách či oslabeních a na tom budeme pracovat celosezónně." 

O ambicích nově vzniklého klubu ovšem někdejší trenér Sparty zatím příliš jasně nemluví. Až teprve v ostrých zápasech nové sezony se ukáže, jak bude Poprad zvládat zápasy se soupeři z KHL.

V přípravě se totiž ze svých budoucích soupeřů utkal pouze s týmem CSKA Moskva, který sice porazil 3:2, ovšem armádní klub patřil v loňské sezoně spíše k podprůměru KHL, když se ani neprotlačil do playoff.

„Pokud mám hovořit za sebe, za trenéry a realizační tým, tak cílem je hrát hokej. Hokej na jaký lidé přijdou a osloví fanoušky v regionu, kteří budou chtít zápasy vidět a najdou si cestu na stadion."

Vstříct přání co nejvyšších návštěv na stadionu v Popradu budou chtít Lvi vyjít ale nejen hokejovým umem, ale i cenami lístků. Ty nejlevnější vyjdou na pět euro, tedy přibližně 120 korun.

Čeští hráči na soupisce HC LEV

Brankáři: Tomáš Duba
Obránci: Jiří Hunkes, Bohumil Jank, Tomáš Klouček, Karel Pilař
Útočníci: Stanislav Balán, Martin Chabada, Jaroslav Kristek, Václav Nedorost, Tomáš Netík, Štěpán Novotný, Jiří Sekáč

autor: Jakub Šafránek | 5. 9. 2011 14:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama