Lev Poprad potvrdil příchod dalších pěti Čechů

ČTK ČTK
4. 7. 2011 19:30
Podepsali Klouček, Netík, Nedorost, Kristek a Chabada
Tomáš Netík
Tomáš Netík | Foto: HC Sparta

Poprad - Nováček Kontinentální hokejové ligy Lev Poprad podepsal smlouvu s dalšími pěti českými hráči.

K již dříve potvrzeným Jiřímu Hunkesovi a Stanislavu Balánovi se oficiálně připojili obránce Tomáš Klouček a útočníci Tomáš Netík, Václav Nedorost, Jaroslav Kristek a Martin Chabada. Klub to uvedl na svém oficiálním webu.

Tři z oznámených hráčů už zkušenosti s KHL mají. Jednatřicetiletý Klouček strávil uplynulé tři sezony v Barysu Astana, o dva roky mladší Netík má za sebou rok v CSKA Moskva a jeho vrstevník Nedorost, dvojnásobný juniorský mistr světa, působil v minulém ročníku v Metallurgu Novokuzněck.

Čtěte také:
Za popradské Lvy má v KHL hrát Netík a dalších 11 Čechů

Jednatřicetiletý Kristek, juniorský světový šampion z roku 2000 a vítěz extraligy s Karlovými Vary z roku 2009, zůstává na Slovensku po jedné sezoně v Košicích, s nimiž se stal slovenským mistrem.

Bývalý kapitán pražské Sparty čtyřiatřicetiletý Chabada opouští po pěti letech Švédsko, kde v dubnu sestoupil do druhé ligy se Södertälje.

Trenérem popradského celku je Čech Radim Rulík, kádr by měli tvořit především jeho krajané a Slováci. Nový ročník KHL začne 7. září, nováček Lev vstoupí do soutěže tři dny nato domácím zápasem s Omskem.

 

Právě se děje

Další zprávy