Králem Prahy je Sparta, Slavia dostala krutou lekci

Fanoušci Sparty mohou slavit demolici odvěkého rivala.
Tenhle obrázek je výjimečný. Moc často se v pátek večer nestávalo, aby stál slávista takhle blízko Tomáši Pöpperlemu.
Sparta totiž celých šedesát minut Slavii válcovala. Lépe bruslila, byla blíže u puku. Na ledě si dělala, co chtěla. Živě to přitom vidělo v hale téměř dvanáct tisíc fanoušků - padl tedy letošní divácký rekord extraligy.
A tak jediným ukazatelem, ve kterém byla Slavia lepší, byla statistika hitů. Obránci sešivaných jich rozdali 22. Oproti 9 Sparty.
Slavia byla plnější také ve sbírání trestných minut. Zatímco Sparta hrála v oslabení jen dvakrát, Slavia hned šestkrát.
Foto: CPA Eduard Erben
Adam Sušovský Adam Sušovský
11. 10. 2013 20:29
Reportáž ze zápasu 11. kola hokejové extraligy mezi Slavií a Spartou.

Praha - Hokejisté Sparty smetli před rekordní návštěvou této sezóny 11 716 diváků v 11. kole Slavii na jejím ledě 6:0 a vítězstvím v prvním extraligovém derby letošního ročníku ukončili dvouzápasovou minisérii porážek.

Za vítěze se trefili Rachůnek, Buchtele, dvakrát Hlinka, Pech a také kanonýr Ton. Sešívaní se  propadli na čtvrtou pozici, Sparta jde na druhé místo. Do čela se probily Pardubice, o dalších zápasech více ZDE!

O naprosté dominanci Sparty svědčil i poměr střel na bránu, který Sparta proti nejlépe bránícímu týmu v soutěži vyhrála v hokeji drtivým rozdílem celkově 35:14. Jen v první třetině 13:1.

Furch šel letos poprvé z brány. Už v polovině zápasu

"Sparta hrála od začátku velice dobře, byla rychlejší a více na puku. My jsme se k ničemu nedostali. Hosté zápas jednoznačně a poměrně v klidu vyhráli," musel po zápase smutně uznat trenér Slavie Vladimír Růžička.

Rachůnek otevřel skóre zápasu už v 11. minutě, dvakrát pak Furcha zachránila tyč. Sparta tak utkání definitivně zlomila až brutálním nástupem do druhé třetiny. V rozmezí třinácti minut zvýšili už na 5:0 Buchtele, Hlinka a Ton a jindy bezchybný gólman Slavie Furch šel z brány.

"Koncentrovaný výkon, zasloužené vítězství"

Ani změna v brankovišti ale zoufalou Slavii nenastartovala. Sparta derby zcela zaslouženě a naprosto jednoznačně ovládla, skóre navíc dvě minuty před koncem pečetil na 6:0 Lukáš Pech.

"Na dnešní derby jsme se celý týden pečlivě připravovali a určitě jsme podali velice koncentrovaný týmový výkon. Vyhráli jsme zaslouženě," prohlásil asistent trenéra Sparty Zdeněk Moták.

11. kolo hokejové extraligy:

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. I. Rachůnek (Přibyl, Klimek), 21. Buchtele, 24. J. Hlinka (T. Rachůnek), 29. J. Hlinka (P. Ton), 34. P. Ton (J. Hlinka, T. Rachůnek), 59. Pech (Kumstát). Rozhodčí: Bauer (Něm.), Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 11.716.

Slavia: Furch (34. A. Svoboda) - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knoth - Bednář, Jelínek, Poletín - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Krenželok - Tomek, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy