Zlín v repríze finále vrátil Plzni porážku

10. 10. 2013 20:45
Hokejisté Zlína se ve čtvrtek večer z gólu radovali celkem čtyřikrát.
Hokejisté Zlína se ve čtvrtek večer z gólu radovali celkem čtyřikrát. | Foto: Lukáš Drštička

Zlín - Hokejisté Zlína ve čtvrteční předehrávce 11. kola Tipsport extraligy v repríze loňského finále na svém ledě porazili obhájce titulu z Plzně 4:1.

Zlín udeřil už v první třetině, kterou vyhrál 3:0. Na tento úder Plzeňští odpověděli pouze jedinou trefou a skóre zápasu uzavřel v předposlední minutě Balaštík gólem do prázdné branky.

Mensator vydržel v brance jen 76 vteřin

Zlín vstoupil do utkání razantně. Už po 76 sekundách po trefách Veselého s Melenovským šel Mensator z branky a jeho místo zaujal Machovský. Ani ten ale nezůstal střelecké chuti domácího týmu ušetřen a kapituloval po střele Lešky z mezikruží. Po třetím inkasovaném gólu si hostující trenéři, kterým opět v sestavě chyběl kapitán Martin Straka, vyžádali oddechový čas.

Utkání dostalo exhibiční nádech a Zlínští povzbuzeni parádním začátkem byli i nadále aktivnější. Další gól ale nepřidali a naopak v závěru prokázal svoji pohotovost brankář Horčička po střele Novotného.

Gól obrat nenastartoval

Úvod prostřední části patřil Plzni, když se Ján Sýkora dostal k odraženému puku a prostřelil Horčičku. Paradoxně v následném oslabení Zlín zahrozil. Po parádní přihrávce Veselého ujel do brejku Čajánek, Machovského ale nepřelstil.

V individuální akci neuspěl Duda a na opačné straně vyrazil Machovský Balaštíkovu střelu z ostrého úhlu. Poté se hra rozkouskovala kvůli častým vyloučením, která však ke změně stavu nevedla. V závěru Zlínští ubránili 44 sekund ve třech proti pěti.

Také v poslední třetině rozhodčí často vylučovali. V oslabení zabránil jasnému gólu Marušák, jenž v poslední chvíli vypíchl puk Slovákovi. Svěřenci trenéra Vlacha odráželi nápor Plzně i díky spolehlivému výkonu Horčičky. Při závěrečné power play soupeře skóroval do odkryté branky Balaštík, jenž potvrdil druhé tříbodové vítězství Zlína na domácím ledě v sezoně.

Předehrávka 11. kola hokejové extraligy:

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Veselý, 2. Melenovský (Čajánek, Kubiš), 7. Leška (Balaštík), 59. Balaštík (Leška) - 21. J. Sýkora (Lev). Rozhodčí: R. Čech, Husička - Flegl, Štofa. Vyloučení: 7:8. Bez využití. Diváci: 3805.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Čajánek, Melenovský - Honejsek, Holík, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Plzeň: Mensator (2. Machovský) - Slovák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Seman, Mozík, Frolo, Boháč - Duda, Kašpařík, Vlasák - Kratěna, Lev, Pletka - Š. Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora - Schleiss, Vlček, Hollweg. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

1. Pardubice 10 4 2 3 1 38:26 19
2. Slavia Praha 10 4 3 1 2 26:17 19
3. Brno 10 5 1 2 2 24:18 19
4. Třinec 10 6 0 1 3 31:30 19
5. Sparta Praha 10 6 0 0 4 43:25 18
6. Plzeň 11 4 2 1 4 31:30 17