Kometa bere tři body, Kladno prohrálo potřinácté v řadě

Aleš Vávra Aleš Vávra
25. 2. 2011 21:15
O udržení: Brno-Boleslav 5:1, Sparta-Kladno 4:3 pp

Praha - Hokejisté Sparty Praha a Komety Brno vstoupili lépe do souboje o udržení v hokejové extralize. Pražané doma zdolali Kladno gólem v prodloužení a Kometa v hale Rondo rozstřílela Mladou Boleslav 5:1.

Sparta prohrávala už 0:2 a pak také 1:3, nakonec ale v 59. minutě vyrovnal Kratěna a vynutil si nastavení, které už ve druhé minutě rozhodl Petr Ton gólem v přesilové hře. Sparťanský útočník prožil povedený večer, kromě gólu si připsal i tři asistence.

Šance Komety na playoff zhasla, Slavia musí do předkola

Kladno si připsalo třináctou porážku v řadě, přesto se dokázalo díky zisku bodu vzdálit poslední Mladé Boleslavi před nedělním vzájemným ukáním na rozdíl tří bodů.

Bruslařský klub totiž neměl šanci na půdě Komety Brno, která už má zajištěnou účast v extralize pro příští sezonu. Hrdinou zápasu byl domácí útočník Roman Erat, který vstřelil hattrick a na dva góly přihrál. Měl tak lví podíl na konečné výhře Brňanů 5:1.

Nadstavbová část se odehrává prakticky bez zájmu diváků. Do haly Rondo, která byla v sezoně povětšinou vyprodaná, přišlo pouze 1825 diváků, na Spartu jen asi o čtyři stovky víc.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Erat (Kvapil, Koreis), 34. Erat (Balej, Hubáček), 36. R. Procházka (Hubáček, Erat), 43. Erat (Kvapil), 58. Koreis (Erat, Kvapil) - 9. Plodek (D. Vrbata, Demel). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 10:10, navíc D. Vrbata a Nouza (oba M. Boleslav) na 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1825.

Brno: Hovi - Mojžíš, Malec, Ostrčil, Bičánek, Protivný, Stehlík - Erat, Koreis, Kvapil - Balej, R. Procházka, Hubáček - Houdek, Veselý, Dlouhý. Trenéři: Lubina a Číhal.

Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Dudáš, Macháček, Benda, Lehikoinen, Marušák - Nouza, Divíšek, Boháč - D. Vrbata, Plodek, Demel - Bahenský, Štefanka, Matějovský - Pabiška, Tvrdík, Hyka - Gajovský. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 4:3 v prodl.
(0:1, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 30. D. Výborný (Jan Hanzlík, Ton), 42. S. Treille (Philipp, Ton), 59. Kratěna (Ton, D. Výborný), 62. Ton (D. Výborný) - 12. Bělohlav (Valský), 23. Bicek (J. Drtina, Patera), 32. Kotrla (Eberle, J. Drtina). Rozhodčí: Blecha, Trombík - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 2219.

Sparta Praha: Pöpperle - Macholda, Gulaši, Philipp, Husák, Zacpálek, Jan Hanzlík - Kratěna, Broš, Bartánus - Ton, Výborný, S. Treille - Žálčík, Karpov, Luňák - Pacovský, Kafka, Hromas - od 21. navíc D. Tůma. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

Kladno: Cikánek - J. Nedvěd, J. Drtina, Kameš, Mrázek, L. Procházka, Piskáček - Bicek, Patera, Kuchler - Smoleňák, Kalla, Bílek - Bělohlav, Melka, Valský - Eberle, Kotrla, Stieler - od 58. navíc Hašek. Trenéři: Tatíček a Kopecký.