Omsk srovnal sérii s Nižněkamskem. Rozhodl jediný gól

Avangard odvrátil hrozbu druhé porážky v play off
Červenka se tentokrát neprosadil.
Červenka se tentokrát neprosadil. | Foto: Jaroslav Šindelář, hawk.ru

Moskva - Základní část Kontinentální hokejové ligy zakončili hokejisté Avangardu Omsk famózní sérií osmnácti výher, trápení ale přišlo v ten nejméně vhodný čas.

V osmifinále play off proti Nizněkamsku prohráli první zápas a ve druhém duelu měli opět velké problémy, především v útoku.

Jágrovi neuznali gól a Omsk začal play off porážkou

Za celých šedesát minut se totiž nedokázal tým s početnou českou ekipou gólově prosadit, a jelikož ani Nižněkamsk gólmana Omsku nepřekonal, rozhodovalo prodloužení.

Psychickou deku, která ležela na favorizovaných domácích, již ve druhé minutě nastavení setřásl vítězným gólem Dmitrij Sjomin a fanouškům spadl tíživý kámen ze srdce.

Stav série hrané na čtyři vítězství je tedy 1:1, další dva duely se odehrají v nedělí a pondělí na ledě Nižněkamsku.