Klesla: Irgl je muž série. Je neskutečné, co předváděl

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 4. 2015 21:38
Třinec oslavuje Zbyňka Irgla. Hokejový reprezentant porazil rakovinu a po návratu na led i hokejovou Spartu. Gólem rozhodl i druhý zápas po těžké nemoci a poslal Třinec do finále.
Zbyněk Irgl vystřelil Třinci postup do finále pět měsíců poté, co mu lékaři kvůli rakovině vzali jednu ledvinu.
Zbyněk Irgl vystřelil Třinci postup do finále pět měsíců poté, co mu lékaři kvůli rakovině vzali jednu ledvinu. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Oceláři slaví postup do finále hokejové extraligy a velký dík posílají Zbyňku Irglovi. Hokejový reprezentant se stal hrdinou série a velice pravděpodobně i celé hokejové sezony. Porazil rakovinu a po pětiměsíční pauze góly rozhodl klíčové zápasy semifinále se Spartou

V sobotu v nájezdech nabídl Třinci mečbol, a v šestém utkání za stavu 2:2 tři minuty před koncem ho vítězným gólem proměnil. 

Oceláři si o titul zahrají s Litvínovem, série začne v sobotu v Třinci.

Hrdina Irgl po utkání opět odmítl přestoupit před novináře, poté co mu teprve na začátku prosince lékaři kvůli rakovině sebrali jednu ledvinu, se stáhl do ústraní a nechce být v popředí mediálního zájmu. Mluví za něj jen obdivuhodné výkony, které předvádí na ledě, a kterými může mnohé inspirovat.

"Je to neskutečné. Za mně i celý mančaft mu patří náš obdiv," prohlásil na adresu Irgla kapitán Třince Rostislav Klesla.

Co se k návratu Zbyňka Irgla do sestavy vůbec ještě dá říct?
Je to neskutečné. Byla to ta poslední kostička, která nám zapadla do naší mozaiky. Neskutečně nám pomohl jeho výkon i to, že se vrátil do týmu po tak dlouhé době. Za mně i celý mančaft mu patří náš obdiv. To co předvedl, jak se vrátil a jak makal, to opravdu klobouk dolů. Teď má dva zápasy za sebou, čapne tempo play off a bude ještě lepší. Pomůže nám i ve finále.

Je Zbyněk Irgl muž série?
Muž série je, máte pravdu. Rozhodl oba zápasy. Sérii rozhodovaly detaily a individuální um, který předvedl minule v nájezdech včetně té jeho obrovské touhy vyhrát.

Překvapilo vás, v jaké kondici se dokázal vrátit?
Mně překvapil. Byla to těžká série, velké tempo. Zvládl to opravdu dobře, makal dva a půl měsíce, kdy na sobě fakt dřel,
trénoval a pořád doufal, že se vrátí. To mu strašně pomohlo.

Jste teď po postupu do finále v euforii?
Není co oslavovat. Máme před sebou velice těžkou sérii. Chvíli si odpočineme a začneme se připravovat na Litvínov. Chtěli jsme do finále jít, ale není co oslavovat. Máme jasný cíl, chceme ten pohár a myslím, že nám může před finále pomoct, že jsme přešli přes tak těžkého soupeře.

Bude to hrát roli, že Litvínov zatím dokráčel do finále v takové pohodě a těmihle opravdu těžkými chvílemi si neprošel?
Nevím, to si nemyslím. Mají tak zkušené mužstvo, že to nebude hrát roli. Pro hodně hráčů je těsné vítězství a takové vypětí v závěru velké plus, ale nemyslím si, že to bude hrát až tak takovou roli.

V sérii se Spartou vyhráli hosté až šestý zápas. Bude hrát velkou roli, že finále s Litvínovem začnete v sobotu doma?
Určitě. Proto se hraje základní část. I když se furt říká, že důležité je hlavně se dostat do play off. Získat výhodu domácího prostředí je důležité a teď se to projeví, když bude hrát první s druhým.

 

Právě se děje

před 27 minutami

The Sunday Times: Britský princ Michael nabízí zajištění kontaktů v Kremlu

Novináři nedělníku a televizní stanice Channel 4 se vydávali za zástupce fiktivní jihokorejské firmy, která měla zájem o investice v Rusku. Na schůzce, kterou média natáčela skrytou kamerou, jim princ z Kentu nabídl pomoc jako zprostředkovatel. Za tyto služby si řekl o 10 000 liber (294 000 korun) na den s tím, že může ze svého domova v Kensingtonském paláci natočit na podporu firmy i proslov, a to za poplatek 200 000 dolarů (4,2 milionu korun), uvedla agentura AFP.

Princův přítel a obchodní partner markýz z Readingu Michaela popsal jako "neoficiálního velvyslance jejího veličenstva pro Rusko" a člověka povzneseného nad "politickou vřavu", kterého Moskva považuje za přítele Ruska. Princ se podle markýze rovněž může setkat přímo s ruským prezidentem Vladimirem Putinem a firmu při tom zastupovat. Princ z Kentu v reakci uvedl, že s Putinem se naposledy setkal v roce 2003.

Michael není považován za aktivního člena královské rodiny a britskou korunou není ani placený. Královnu však Michael v dobách před pandemií zastupoval na zhruba 200 událostech ročně, jako například na státních pohřbech v Indii či na Kypru, píše se na webových stránkách královské rodiny. V životopise 78letého prince se píše, že má skrze svou prababičku silné vazby na Rusko a o zemi jako takovou jevil vždy velký zájem. Je také prvním členem královské rodiny, který se naučil rusky, a to do takové míry, že je kvalifikovaný tlumočník.

Mezi Londýnem a Moskvou panují napjaté vztahy od března 2018, kdy byl v jihoanglickém Salisbury nervově paralytickou látkou novičok otráven bývalý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Británie z činu podezírá ruské agenty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy