Klesla: Irgl je muž série. Je neskutečné, co předváděl

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 4. 2015 21:38
Třinec oslavuje Zbyňka Irgla. Hokejový reprezentant porazil rakovinu a po návratu na led i hokejovou Spartu. Gólem rozhodl i druhý zápas po těžké nemoci a poslal Třinec do finále.
Zbyněk Irgl vystřelil Třinci postup do finále pět měsíců poté, co mu lékaři kvůli rakovině vzali jednu ledvinu.
Zbyněk Irgl vystřelil Třinci postup do finále pět měsíců poté, co mu lékaři kvůli rakovině vzali jednu ledvinu. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Oceláři slaví postup do finále hokejové extraligy a velký dík posílají Zbyňku Irglovi. Hokejový reprezentant se stal hrdinou série a velice pravděpodobně i celé hokejové sezony. Porazil rakovinu a po pětiměsíční pauze góly rozhodl klíčové zápasy semifinále se Spartou

V sobotu v nájezdech nabídl Třinci mečbol, a v šestém utkání za stavu 2:2 tři minuty před koncem ho vítězným gólem proměnil. 

Oceláři si o titul zahrají s Litvínovem, série začne v sobotu v Třinci.

Hrdina Irgl po utkání opět odmítl přestoupit před novináře, poté co mu teprve na začátku prosince lékaři kvůli rakovině sebrali jednu ledvinu, se stáhl do ústraní a nechce být v popředí mediálního zájmu. Mluví za něj jen obdivuhodné výkony, které předvádí na ledě, a kterými může mnohé inspirovat.

"Je to neskutečné. Za mně i celý mančaft mu patří náš obdiv," prohlásil na adresu Irgla kapitán Třince Rostislav Klesla.

Co se k návratu Zbyňka Irgla do sestavy vůbec ještě dá říct?
Je to neskutečné. Byla to ta poslední kostička, která nám zapadla do naší mozaiky. Neskutečně nám pomohl jeho výkon i to, že se vrátil do týmu po tak dlouhé době. Za mně i celý mančaft mu patří náš obdiv. To co předvedl, jak se vrátil a jak makal, to opravdu klobouk dolů. Teď má dva zápasy za sebou, čapne tempo play off a bude ještě lepší. Pomůže nám i ve finále.

Je Zbyněk Irgl muž série?
Muž série je, máte pravdu. Rozhodl oba zápasy. Sérii rozhodovaly detaily a individuální um, který předvedl minule v nájezdech včetně té jeho obrovské touhy vyhrát.

Překvapilo vás, v jaké kondici se dokázal vrátit?
Mně překvapil. Byla to těžká série, velké tempo. Zvládl to opravdu dobře, makal dva a půl měsíce, kdy na sobě fakt dřel,
trénoval a pořád doufal, že se vrátí. To mu strašně pomohlo.

Jste teď po postupu do finále v euforii?
Není co oslavovat. Máme před sebou velice těžkou sérii. Chvíli si odpočineme a začneme se připravovat na Litvínov. Chtěli jsme do finále jít, ale není co oslavovat. Máme jasný cíl, chceme ten pohár a myslím, že nám může před finále pomoct, že jsme přešli přes tak těžkého soupeře.

Bude to hrát roli, že Litvínov zatím dokráčel do finále v takové pohodě a těmihle opravdu těžkými chvílemi si neprošel?
Nevím, to si nemyslím. Mají tak zkušené mužstvo, že to nebude hrát roli. Pro hodně hráčů je těsné vítězství a takové vypětí v závěru velké plus, ale nemyslím si, že to bude hrát až tak takovou roli.

V sérii se Spartou vyhráli hosté až šestý zápas. Bude hrát velkou roli, že finále s Litvínovem začnete v sobotu doma?
Určitě. Proto se hraje základní část. I když se furt říká, že důležité je hlavně se dostat do play off. Získat výhodu domácího prostředí je důležité a teď se to projeví, když bude hrát první s druhým.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy