Majitelé klubů se vyjádří k účasti Slovanu v extralize

ČTK ČTK
3. 4. 2015 19:05
Hokejová extraliga se opět zabývá možností, že by se otevřela Slovanu Bratislava.
Slovnaft Arena v Bratislavě. Bude se v této hale chodit na extraligový hokej?
Slovnaft Arena v Bratislavě. Bude se v této hale chodit na extraligový hokej? | Foto: levpraha.cz

Praha - Hokejová extraliga se opět zabývá možností, že by se otevřela Slovanu Bratislava. Šéf české nejvyšší soutěže Josef Řezníček sice před necelými dvěma týdny označil tuto možnost za sci-fi s ohledem na krátící se čas k případnému řešení celé problematiky, ale chce si vyslechnout, jaký postoj k účasti Slovanu zaujímají majitelé klubů.

Více o tématu jsme psali ráno ZDE!

Slavný slovenský klub zvažuje možnosti, neboť z ekonomických důvodů se ho nemá týkat příští ročník Kontinentální ligy. V souvislosti s extraligou byl Slovan zmiňován v minulosti již několikrát a začátkem února Řezníček uvedl, že obě strany jsou v kontaktu, ale pouze v informativní rovině. Jenže pak se Slovan na dlouhou dobu odmlčel a testoval své možnosti pro vstup do EBEL ligy.

Slovan má extraligu jako prioritu

Pravděpodobnost tohoto východiska však údajně oslabila a vedení "Belasých" znovu zaměřilo pozornost k české extralize. "Majitel Slovanu pan Široký se na nás obrátil s tím, jestli se majitelé klubů mohou účastí Slovanu v české extralize zabývat. Takže současná situace je taková, že jsme oslovili majitele klubů a 13. dubna se mají na schůzce k možnosti přijetí Slovanu do extraligy vyjádřit," řekl Řezníček.

Jeho postoj ohledně naplnění této varianty však zůstal stejný, s ohledem na časovou tíseň má i nadále přívlastek sci-fi. "Neumím predikovat názor těch klubů a nevím, co se odehrává v hlavách majitelů, ale jde zatím skutečně jen o slovní dotaz, nic oficiálního, jen dotaz na majitele. Podle toho se vše bude odvíjet dál, ale čistě teoreticky - zorganizovat tohle celé by bylo s ohledem na čas velice náročné. Chceme do toho však dát tu váhu názorů ze strany majitelů," vysvětlil Řezníček.

Uvědomuje si, že by bylo třeba kromě jiného dořešit dlouhou řadu organizačních otázek. "Není to o pozici Slovanu a Košic, ale jen o samotném Slovanu," narážel Řezníček na nedávno opětovně otevřené úvahy z minulosti o možnosti přijetí dvou předních slovenských klubů do extraligy a návratu k federálním časům.

Řezníček účasti Slovanu nevěří

"Hrát potom ligu s 15 týmy, nebo to rozšířit ještě o třetí klub z baráže na 16? Já si to zatím opravdu nedokážu představit. Třeba od té další sezony (2016/17) s časovým prostorem vše připravit, ale stihnout to teď by bylo opravdu hodně obtížné. Berme to však zatím jen jako diskuse, nic není na papíře," připomněl bývalý obránce.

Do konce března se měla původně dořešit budoucnost Slovanu v KHL. "Na stránkách KHL jsem si ale přečetl, že se to stále ještě projednává. I z toho je zřejmé, že Slovan má otevřených více možností, ale ohledně KHL může čekat třeba také až do května," uzavřel Řezníček.

 

Právě se děje

před 44 minutami

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Měsíc před startem OH v Tokiu mají Češi jistých 77 míst

Měsíc před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 77 účastnických míst. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Aktualizováno před 59 minutami

Bitcoin a další kryptoměny kvůli zátahu na těžaře v Číně prudce klesají

Bitcoin a další kryptoměny v pondělí prudce klesají v reakci na rozhodnutí Číny rozšířit zátah na jejich těžaře do provincie S'-čchuan. Bitcoin poprvé od 8. června klesl pod 33 000 USD a dostal se až na 32 288 dolaru (696 463 Kč). Spolu s bitcoinem zamířily dolů i méně známé digitální měny včetně kryptoměnové dvojky etherea, které se poprvé od 23. května dostalo pod hranici 2000 dolarů. Bitcoin krátce po 13:00 SELČ podle specializovaného webu CoinDesk ztrácel za posledních 24 hodin 5,1 procenta na 32 205 USD. zatímco ethereum odepisovalo 7,5 procenta zhruba na 1930 dolarů. Kurzy na jednotlivých kryptoměnových burzách se mohou lišit.

Takzvaná těžba kryptoměn je v Číně velký byznys. Podle odhadu univerzity v Cambridge se v zemi k loňskému dubnu vytěžilo 65 procent světové produkce bitcoinů. Podle zdroje agentury Bloomberg slíbilo jedno z měst v jihozápadní provincii S'-čchuan úřadům, že do roka vykoření veškerou těžbu bitcoinů a etherea. Podle zprávy deníku Global Times, který podporuje vládní čínská komunistická strana, mělo uzavření četných bitcoinových dolů v této provincii za následek uzavření více než 90 procent kapacity těžby bitcoinů v Číně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy