Hokejový svaz bude opět pořádat náborové Týdny hokeje

ČTK ČTK
31. 8. 2017 16:08
Podpora hokejové mládeže se oproti roku 2009 zdvojnásobila z 47 milionů na 103 milionů. I díky tomu může ČSLH dotovat akce jako je Týden hokeje. Ten se letos bude konat od 18. do 24. září a zapojí se do něj více než 130 klubů.
Milan Hnilička
Milan Hnilička | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Český svaz ledního hokeje bude i v nadcházející sezoně pořádat akce "Týden hokeje", které jsou součástí projektu "Pojď hrát hokej". Děti dostanou od 18. do 24. září šanci vyzkoušet si hokejové tréninky ve více než 130 klubech. Před rokem v září se do akce zapojilo 25 oddílů, v lednu poté již 136.

"Ve srovnání s běžnými náborovými aktivitami byla (v minulé sezoně) účast několikanásobná. Například v Kroměříži nebo ve Zlíně přišlo více než sto dětí. Celkem se Týdnů hokeje zúčastnilo téměř sedm tisíc dětí a velký úspěch očekáváme i letos," uvedl manažer rozvoje hokeje ČSLH Milan Hnilička.

Logisticky se do projektu nově zapojí i společnost DHL Express, jejíž zástupci podepsali s hokejovým svazem novou tříletou smlouvu na podporu mládeže. I nadále bude mezinárodní přepravce titulárním sponzorem juniorské extraligy. "Pro nás je to zásadní věc," podotkl prezident ČSLH Tomáš Král na dnešní tiskové konferenci v Praze.

I díky spolupráci s DHL mohl hokejový svaz v posledních letech více než zdvojnásobit finanční podporu mládežnického hokeje. Zatímco v roce 2009 činila podpora mládeže 47 milionů korun, loni už šlo o 103,4 milionu.

"Jsou to obrovská čísla, ale je potřeba je hodnotit s ohledem na částky na začátku. Navíc hokejové velmoci podporují mládež ještě více. Důležité ale je, že vedle nich nejsme za trpaslíky. Pořád však máme co dohánět," podotkl Král.

Věří, že se investice již začínají projevovat. "Před osmi devíti lety jsme si řekli, jakou cestou chceme jít, a té se držíme," řekl prezident ČSLH, jenž poukázal na nedávné dobré výsledky mládežnických reprezentací na různých turnajích. "Máme za to, že finance, které do mládežnického hokeje vkládáme, začínají přinášet ovoce," dodal Král.

 

Právě se děje

před 1 minutou

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil Debenhams

Britský on-line prodejce oblečení Boohoo koupil za 55 milionů liber zkrachovalý maloobchodní řetězec Debenhams. Zaměstnance ale nechce, ohroženo je tak 12 000 pracovních míst.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Veterináři na Táborsku prověří kvůli ptačí chřipce chovy drůbeže

Veterináři dnes zkontrolují drobné chovy drůbeže v Dlouhé Lhotě na Táborsku, kde se minulý týden prokázal výskyt ptačí chřipky. Zkontrolují i tři velké komerční chovy v okruhu deseti kilometrů od obce. Prověřují také několik úhynů volně žijících ptáků v kraji, řekl v pondělí za Státní veterinární správu Petr Majer. O situaci v pondělí jednal i krizový štáb kraje, jak řekla Hana Brožková z kanceláře hejtmana.

Veterináři vytvoří soupis komerčních chovů v pásmu deseti kilometrů kolem místa nálezu, zkontrolují i komerční chovy. O víkendu dostaly podniky informace, jak chovy víc zabezpečit. V Dlouhé Lhotě utratili 23. ledna 17 ptáků z malochovu s potvrzenou ptačí chřipkou.

"V současné době jsou (na místě) dvě skupiny veterinárních inspektorů, z nichž ta první působí přímo v obci Dlouhá Lhota. Jsou v kontaktu se starostkou a během dne obcházejí místní drobné chovatele a prověřují zdravotní stav drůbeže a to, jak jsou chovy zabezpečené proti kontaktu s volně žijícími ptáky, zejména s vodními, kterých je v okolí hodně," řekl Majer. Těchto chovatelů by mělo být v obci okolo dvaceti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy