Hokejový svaz bude opět pořádat náborové Týdny hokeje

ČTK ČTK
31. 8. 2017 16:08
Podpora hokejové mládeže se oproti roku 2009 zdvojnásobila z 47 milionů na 103 milionů. I díky tomu může ČSLH dotovat akce jako je Týden hokeje. Ten se letos bude konat od 18. do 24. září a zapojí se do něj více než 130 klubů.
Milan Hnilička
Milan Hnilička | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Český svaz ledního hokeje bude i v nadcházející sezoně pořádat akce "Týden hokeje", které jsou součástí projektu "Pojď hrát hokej". Děti dostanou od 18. do 24. září šanci vyzkoušet si hokejové tréninky ve více než 130 klubech. Před rokem v září se do akce zapojilo 25 oddílů, v lednu poté již 136.

"Ve srovnání s běžnými náborovými aktivitami byla (v minulé sezoně) účast několikanásobná. Například v Kroměříži nebo ve Zlíně přišlo více než sto dětí. Celkem se Týdnů hokeje zúčastnilo téměř sedm tisíc dětí a velký úspěch očekáváme i letos," uvedl manažer rozvoje hokeje ČSLH Milan Hnilička.

Logisticky se do projektu nově zapojí i společnost DHL Express, jejíž zástupci podepsali s hokejovým svazem novou tříletou smlouvu na podporu mládeže. I nadále bude mezinárodní přepravce titulárním sponzorem juniorské extraligy. "Pro nás je to zásadní věc," podotkl prezident ČSLH Tomáš Král na dnešní tiskové konferenci v Praze.

I díky spolupráci s DHL mohl hokejový svaz v posledních letech více než zdvojnásobit finanční podporu mládežnického hokeje. Zatímco v roce 2009 činila podpora mládeže 47 milionů korun, loni už šlo o 103,4 milionu.

"Jsou to obrovská čísla, ale je potřeba je hodnotit s ohledem na částky na začátku. Navíc hokejové velmoci podporují mládež ještě více. Důležité ale je, že vedle nich nejsme za trpaslíky. Pořád však máme co dohánět," podotkl Král.

Věří, že se investice již začínají projevovat. "Před osmi devíti lety jsme si řekli, jakou cestou chceme jít, a té se držíme," řekl prezident ČSLH, jenž poukázal na nedávné dobré výsledky mládežnických reprezentací na různých turnajích. "Máme za to, že finance, které do mládežnického hokeje vkládáme, začínají přinášet ovoce," dodal Král.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy