Arizona už o Doana nestála, a tak ukončil kariéru. Po 21 letech v klubu

ČTK ČTK
31. 8. 2017 9:53
Shane Doan se nové smlouvy od Arizony nedočkal, a tak ukončil kariéru. Po 21 sezonách, které v klubu strávil.
Shane Doan
Shane Doan | Foto: Reuters

Raleigh - Kanadský hokejový útočník Shane Doan ukončil kariéru v NHL. Čtyřicetiletý dvojnásobný mistr světa a vítěz Světového poháru z roku 2004 se tak rozhodl necelé tři měsíce poté, co mu Arizona oznámila, že s ním neprodlouží smlouvu. Doan strávil všech 21 sezon v NHL v jejích barvách, hrál za klub ještě před stěhováním z Winnipegu.

Winnipeg si jej vybral v roce 1995 jako jedničku draftu a v roce 1996 zažil stěhování do Arizony. "Nenapadlo mě v té době, že budu hrát v Arizoně dalších 21 let, založím tady rodinu a budu toto místo nazývat svým domovem. Ale tak se to stalo. Proto to pro mě teď bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí, které jsem udělal. Odcházím z NHL," uvedl Doan.

Za Winnipeg Jets a Phoenix/Arizonu Coyotes sehrál celkem 1540 zápasů a připsal si 972 bodů za 402 branek a 570 asistencí. V 55 duelech play off zaznamenal 28 bodů za 15 gólů a 13 přihrávek. V roce 2010 získal King Clancy Trophy za vůdčí schopnosti a humanitární činnost a o dva roky později Mark Messier Leadership Award. Dvakrát se představil v Utkání hvězd NHL.

"Shane měl úžasnou kariéru a jsme velice pyšní nato, čeho dosáhl v dresu Coyotes. Budeme si ho pamatovat jako jedno z nejlepších kapitánů v historii NHL. Mimo led byl Shane důležitým ambasadorem při rozvoji hokeje v Arizoně. Bude Kojotem na celý život. Díky, kapitáne," uvedli Coyotes.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy