Hokejová přestřelka na jihu Čech, Budějovice dál v čele

janc
19. 10. 2007 20:42
Budějovice prohrály v nádherném utkání 5:6

České Budějovice - Na jihu Čech se hrál zápas o první místo v extraligové tabulce. České Budějovice hostily Energii Karlovy Vary.

A byl to parádní hokej. Opravdová bitva, které nechybělo snad vůbec nic.

Začátek utkání patřil hostům Jejich tlak byl odměněn již v šesté minutě, kdy se Karlovy Vary gólem Petra Kumstáta dostaly do vedení. Kumstát se prohnal okolo Tomana ve středním pásmu a svůj podařený únik zakončil střelou okolo Turka.

Dále čtěte:

Domácí České Budějovice byly rychlým gólem hodně otřeseny. A nestačily se ještě ani vzpamatovat a prohrávaly o dvě branky.

Skladaný se v 10. minutě téměř na chlup stejně jako jeho spoluhráč Kumstát prohnal středním pásmem a zakončoval do pravého horního rohu. Turek neměl nárok.

Jihočeši se však ze své letargie rychle probrali a o minutu později kontrovalo gólem Hudce. Ten se trefil do téměř prázdné brány po milimetrové přihrávce Viktora Hübla.

Hra se vyrovnala a diváci viděli skvělý hokej. Postupem času se domácí stále častěji tlačili před Mensatorovou branku a jen jisté zákroky gólmana Karlových Varů nezpůsobily změnu skóre.

Na konci třetiny se České Budějovice dočkaly vyrovnání. Ve 20. minutě nechali obránci Energie Mensatora zcela na holičkách, útočníci Mountfieldu před ním několikrát doráželi až puk vyšťoural Kamil Brabenec, udělal úkrok doprava a trefil se za Mensatorova záda - 2:2.

Druhá třetina začal nástupem Jihočechů a jejich snaha vyústila ve vedoucí gól zápasu. Ve 22. minutě využil přesilovku Jiří Šimánek, který byl u vyraženého puku Mensatorem po střele Kůrky nejdříve a zametl jej pod horní tyčku.

Skvělý hokej provázel celé druhé dějství. České Budějovice se dostaly do vedení 4:2 ve 29. minutě. Menstator chyboval, když chtěl puk rychle rozehrát, jenže namazal ve středním pásmu číhajícímu Štěpánu Hřebejkovi, ten si najel do útočné třetiny a gólmana tvrdě propálil pod horní tyč.

Ve zbytku druhého dějství už gól nepadl, tempo hry poněkud opadlo a začalo přibývat vyloučených.

Gólová přestřelka pokračovala

Začátek třetí třetiny byl poněkud ospalý, Jihočeši čekali na protitah Karlových Varů.

A ten přišel ve 45. minutě. Nahození na Turkovu branku sklepl Kraft, puk se dostal až k Milanu Hluchému, kterého domácí obránci neuhlídali, a ten pohodlně skóroval a vary se dostaly na rozdíl jedné branky.

Domácí České Budějovice se podruhé v zápase dostaly do herního komatu. V následujících dvou minutách bylo na ledě pouze jedno mužstvo a to Karlovy Vary.

Nejdříve se ve 47. minutě radoval opět Kumstát, který si z levé strany si nabruslil před Turka, udělal kličku a bekhendem zasunul puk podél levé tyče.

A o minutu později si svoji slabší chvilku vybral i Roman Turek. Nahození Melenovského metr zpoza modré čáry si lapačkou srazil na své tělo a puk se dokutálel až do branky. V té chvíli vedla Energie 5:4.

České Budějovice "resuscitoval" gól Milana Tomana z 50. minuty, který se po přihrávce Hudce neukvapil a ostrým švihem zamířil přesně do levé šibenice Mensatorovy brány, bylo opět vyrovnáno.

Zbytek třetiny měli velký tlak Jihočeši, Karlovy Vary se očividně soustředily na ubránění remízy, co že se jim nakonec i podařilo.

V nastaveném čase se ani jednomu z týmů skórovat nepodařilo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V těch se nakonec radovali hosté z Karlových Varů, vítěznou branku vstřelil Vítězslav Bílek.

Výsledek:
Č. Budějovice - K. Vary 5:6 po sam. nájezdech
Branky: 11. Hudec, 20. Brabenec, 22. Šimánek, 29. Hřebejk, 50. Toman - 6. a 47. Kumstát, 10. Skladaný, 46. Hluchý, 48. Melenovský, rozhodující sam. nájezd Bílek.