Kladno porazilo Pardubice. Je však stále poslední

spo
19. 10. 2007 21:27
Slavia porazila Vítkovice 7:0

Praha - Přímý souboj o poslední místo v hokejové extralize se odehrál v Kladně, které přivítalo Pardubice.

Pardubice se dostaly do vedení gólem Havíře z 11. minuty. Kladno vyrovnalo brankou Tenkráta z 23. minuty, ale pardubický obránce Havíř hrál velký zápas a druhým zásahem v utkaní opět poslal do vedení Pardubice.

V 50. minutě vyrovnal na 2:2 Martin Procházka, a šlo se do prodloužení. Které rozhodl v kladenský prospěch Kalla.

Dále čtěte:

Na ledě Znojma se představil Třinec, a díky gólům Květoně, Polanského a dvěma zásahům Tomíka si Oceláři odvezli všechny body za jasné vítězství 4:1.

Vítkovice přijely do Sazka Areny s nadějí dobrého výsledku. Ovšem domácí Slavia je v posledních týdnech v dobré formě a hostům nadělila sedmi gólový příděl.

Vítkovice nedaly ani gól, naopak v dresu Slavie vstřelili po dvou brankách Duda a Červenka.

Druhý pražský celek - mistrovská Sparta - naopak překvapivě podlehl Plzni 1:3. Úřadující mistr sice vedl po prvním dějství 1:0, ale hosté díky brankám Ludvíka, Důrase a Dvořáka dokázali zápas otočit a urvat důležité tři body na ledě souseda v extraligové tabulce.

Bývalá hvězda NHL Petr Nedvěd mohla za stavu 1:0 pro domácí přidat druhý gól v samostatném nájezdu nařízeném po faulu Čakajíka na Netíka. Zkušený matador však gólmana Plzně Málka překonat nedokázal.

Liberec potvrdil, že je v domácím prostředí téměř neporazitelný. Hokejisté Zlína na severu Čech prohráli 3:5.

Kladno - Pardubice 3:2 v prodl.
Branky a nahrávky: 23. Tenkrát (Kalla), 50. Martin Procházka (Ševc), 64. Kalla (Ševc) - 11. Havíř (Pivko), 39. Havíř (Pucher). Rozhodčí: Husička - Kostka, Bláha. Vyloučení: 11:14, navíc Snopek (Pardubice) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 2230. Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 1:0.

Znojmo - Třinec 1:4
Branky a nahrávky: 38. M. Růžička (Tesařík) - 1. Tomík (Sekeráš), 28. D. Květoň (Peterek), 35. Tomík (Štefanka), 50. Polanský (Peterek). Rozhodčí: Šindler - Pešek, Šátava. Vyloučení: 8:7, navíc Steber (Třinec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2571. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1.

Slavia - Vítkovice 7:0
Branky a nahrávky: 15. Červenka (Bednář), 20. Žižka (Duda), 43. Červenka (Bednář), 45. Duda (Kadlec), 47. Duda (V. Růžička ml.), 53. Vondrka (Bednář), 60. Bednář (Červenka). Rozhodčí: Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 4968. Třetiny: 2:0, 0:0, 5:0.

Sparta - Plzeň 1:3
Branky a nahrávky: 15. Ton (Vaic) - 35. Ludvík (Čakajík), 50. Důras (Vampola), 56. Dvořák (Kracík). Rozhodčí: Mikula - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 8:10, navíc J. Nedvěd - Divíšek oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 5471. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:2.

Liberec - Zlín 5:3
Branky a nahrávky: 5. S. Procházka (Pabiška), 20. Plodek (Klimenta), 30. Plodek (Hunkes), 51. Jiruš (V. Nedorost), 54. Víšek (Plodek) - 11. Balaštík (Leška), 38. Záhorovský (Balán), 59. Balaštík (Leška). Rozhodčí: Bolina - Bádal, Bejček. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. Diváci: 6210. Třetiony: 2:1, 1:1, 2:1.