14. 10. 2010 20:30
Kladno - Pardubice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Pardubice přenechaly Kladnu pozici nejméně produktivního týmu
Pardubice přenechaly Kladnu pozici nejméně produktivního týmu | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Obhájci titulu, hokejisté Pardubic, zastavili výsledkovou krizi, když v předehrávce 11. kola Tipsport extraligy zvítězili na ledě Kladna 5:0.

Na ledě beznadějně posledního týmu tak konečně získali tři body poté, co v předcházejících šesti zápasech nasbírali jen pět bodů. Navíc po pětigólové kanonádě přenechali Kladnu poslední místo v počtu vstřelených branek.

Pardubice se tak posunuly na páté místo, Kladno stále ztrácí na třináctou Spartu šest bodů. Zřejmě největší radost měl z výhry kladenský odchovanec František Kaberle, který odešel v létě do Pardubic právě z Kladna.

Krize Sparty pokračuje. Plzeň přestřílela Boleslav
Kontumace: Sýkora hrál načerno. Plzeň přišla o bod
Plzeňský led je letos zakletý. I Slaney měl otřes mozku

Východočeši dokázali, že se jim v nové sezoně daří víc na ledě soupeře než doma. Zatímco doma prohráli čtyřikrát v řadě, venku vyhráli do té doby už třikrát.

A tuto bilanci potvrdili hned v úvodu. V páté minutě otevřel skóre útočník Kolář, který skóroval do odkryté brány po přihrávce Starého. O pět minut později skóre navýšil v přesilovce Špirko, který se stejně jako Kolář prosadil poprvé v sezoně.

Ve 23. minutě překvapil brankáře Cikánka z velkého úhlu Pineault a kladenská jednička odjela z branky. Střídajícího Faltra však Pardubičtí překonali znovu po pěti minutách, když se po přihrávce Koláře trefil kapitán Koukal.

Skóre v 55. minutě uzavřel Pivko, pouhých 1672 diváků tak potěšila jen bitka domácího Treilleho s Mezeiem v závěru.

Předehrávka 11. kola extraligy:

HC Vagnerplast Kladno - HC Eaton Pardubice 0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky:
5. Kolář I (Starý), 10. Špirko (Bartek, Pivko), 23. Pineault (Pivko, Jillson), 28. 28. Koukal (Kolář I, Mezei), 55. Pivko (Bartek). Rozhodčí: Husička, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:9, navíc S. Treille - Mezei oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 1672.
Kladno: Cikánek (23. Falter) - Kameš, J. Drtina, Piskáček, Toman, L. Procházka, Šmach, Mrázek - S. Treille, Patera, Kafka - Valský, Kalla, Bělohlav - Látal, Melka, Kuchler - Luňák, Stieler, Eberle. Trenéři: Vejvoda a Kasík.
Pardubice: M. Růžička - Mezei, F. Kaberle, Jillson, Kolář II, Píša, Kočí - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Špirko, Somík - Pineault, Zohorna, Pivko - Rákos, Buchtele, Nahodil. Trenéři: Jandač a Votruba.