Fenomén Gulaš: V nejlepší sezoně mu unikli jen dva Oceláři. Pokořil Pateru a Červenku

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 3. 2020 12:06
Plzeňský hokejista Milan Gulaš ovládl potřetí v řadě extraligovou produktivitu a řečí čísel prožil nejlepší sezonu v životě. Bohužel v play off už žádné další body nepřidá. Podívejte se, kam se 34letý rodák z Českých Budějovic posunul v historických tabulkách.
Plzeňský hokejový útočník Milan Gulaš.
Plzeňský hokejový útočník Milan Gulaš. | Foto: ČTK

Poprvé za sedmdesátku

Plzeň má v Gulašovi opravdový klenot. V uplynulé zkrácené sezoně pomohl Škodě k pátému místu v základní části 76 body. Gulaš nastřílel 35 gólů a přidal 41 asistencí, v obou případech si vylepšil osobní rekordy a vůbec poprvé v kariéře se v sezoně dostal přes 70 bodů.

Před třemi lety se vrátil ze Švédska jako zkušený třicátník a domácí soutěž si okamžitě podmanil. V ročníku 2017/18 nasbíral 61 bodů, o rok později 62 bodů. Už tehdy šlo o Gulašova kariérní maxima, nyní vlastní rekord posunul ještě o výrazný kus. S každou další sezonou je lepší a zraje jako víno.

Dosud poslední extraligový ročník rozjel v ďábelském tempu. Skóroval v prvních deseti zápasech, čímž vytvořil nový český rekord. Na tuto metu dosáhl stylově hattrickem v zápase proti Pardubicím. Bodovou šňůru pak dokázal natáhnout dokonce na 15 zápasů, poprvé v sezoně nezapsal ani bod při výhře ve Zlíně zkraje listopadu.

 

Právě se děje

Další zprávy