Další trapas Koukalové. Liberci fandila v kotli Mountfieldu, dočkala se nadávek

Sport Sport
21. 3. 2018 7:52
Biatlonistka Gabriela Koukalová má další historku do svého repertoáru kuriózních zážitků.
Gabriela Koukalová na hokeji
Gabriela Koukalová na hokeji | Foto: Facebook Gabriely Koukalové

Liberec - Zapomenutá puška, trable s kalhotkami, hned několikrát "ukradené" hole či běžky a tak dále. Patálie Gabriely Koukalové už několik let dobře baví nejen fanoušky biatlonu. 

Další z kuriózních historek přidala česká hvězda v pondělí večer při vyhecovaném hokejovém čtvrtfinále mezi Libercem a Hradcem Králové. Liberecká patriotka nic zlého netuše nakráčela do kotle Mountfieldu s šálou Bílých tygrů na krku. A hned z toho bylo pozdvižení. 

"Kamarád mi dal lístky, já je nekontrovala, šla poslušně na místo a najednou koukám, že jsem v liberecké šále uprostřed hradeckého kotle. Trapas no," uvedla Koukalová na Facebooku. 

Přítomnost liberecké fanynky přitom někteří fandové Hradce jen těžce nesli, a to bez ohledu na hvězdný status Koukalové. Ostatně ne nadarmo bylo hlavním tématem letošní extraligy vulgární skandování fanoušků.

V případě české sportovkyně ale nakonec vše dobře dopadlo. "Pozitivní bylo, že mě nikdo nechtěl přizabít. Pár lidí mi nadávalo, ale vždycky, když jsem se otočila a usmála, tak se lekli a přestali," dodala s úsměvem. 

Česká biatlonistka, která v této sezoně kvůli zraněným lýtkům ve Světovém poháru ani na olympiádě nestartovala, byla nakonec svědkem vítězství Bílých tygrů, kteří díky výhře 4:2 snížili stav série na 1:2 (aktuálně je to po další výhře Liberce 3:0 už 2:2 na zápasy).

A i když tedy nakonec byla asi jediná,kdo v kotli hostů slavil, nakonec se domů vrátila ve zdraví. "Omlouvám se libereckým hokejistům i fanouškům a děkuji těm slušným hradeckým fandům, co mě přijali mezi sebe. Těm křiklounům bych ráda vzkázala, že to opravdu nebyla provokace, ale shoda okolností. Fanděte sportu, hezký den všem a hokejistům děkuji za super výkony!" dodala Koukalová. 

 

Právě se děje

před 2 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy