Hradec Králové vyhrál v derby s Pardubicemi, v Mountfield Cupu skončil druhý

7. 8. 2019 20:43
Hokejisté Hradce Králové už s jistotou konečného druhého místa uzavřeli vystoupení na 4. ročníku domácího Mountfield Cupu výhrou ve východočeském derby nad posledními Pardubicemi 4:2. Skončili tak se sedmi body o bod za vítězným Spartakem Moskva, který si zajistil triumf dnešním vítězstvím nad Slovanem Bratislava 5:3.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Hradec Králové se před 3530 diváky dostal do vedení v polovině úvodního dějství díky Patriku Miškářovi. Za 58 sekund vyrovnal Filip Kuťák a postaral se ve třetím utkání Dynama o první gól na turnaji.

V 19. minutě ale vrátil domácím vedení obránce Radim Šalda a po 72 vteřinách závěrečné části zvýšil Lotyš Maris Bičevskis. V 52. minutě zkorigoval stav v přesilové hře zadák Karel Nedbal, ale hradeckou výhru zpečetil v oslabení při power play Dynama Adam Kubík. Pardubice tak zakončily turnaj bez bodu.

Přípravný hokejový zápas - Mountfield Cup:

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 11. Miškář, 19. Šalda, 42. Bičevskis, 60. Kubík - 12. Kuťák, 52. Nedbal.

Konečné pořadí: 1. Spartak Moskva 3 zápasy/8 bodů (skóre 15:4), 2. Hradec Králové 3/7 (11:6), 3. Slovan Bratislava 3/3 (8:11), 4. Pardubice 3/0 (2:15).