Hradec Králové vyhrál v derby s Pardubicemi, v Mountfield Cupu skončil druhý

7. 8. 2019 20:43
Hokejisté Hradce Králové už s jistotou konečného druhého místa uzavřeli vystoupení na 4. ročníku domácího Mountfield Cupu výhrou ve východočeském derby nad posledními Pardubicemi 4:2. Skončili tak se sedmi body o bod za vítězným Spartakem Moskva, který si zajistil triumf dnešním vítězstvím nad Slovanem Bratislava 5:3.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Hradec Králové se před 3530 diváky dostal do vedení v polovině úvodního dějství díky Patriku Miškářovi. Za 58 sekund vyrovnal Filip Kuťák a postaral se ve třetím utkání Dynama o první gól na turnaji.

V 19. minutě ale vrátil domácím vedení obránce Radim Šalda a po 72 vteřinách závěrečné části zvýšil Lotyš Maris Bičevskis. V 52. minutě zkorigoval stav v přesilové hře zadák Karel Nedbal, ale hradeckou výhru zpečetil v oslabení při power play Dynama Adam Kubík. Pardubice tak zakončily turnaj bez bodu.

Přípravný hokejový zápas - Mountfield Cup:

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 11. Miškář, 19. Šalda, 42. Bičevskis, 60. Kubík - 12. Kuťák, 52. Nedbal.

Konečné pořadí: 1. Spartak Moskva 3 zápasy/8 bodů (skóre 15:4), 2. Hradec Králové 3/7 (11:6), 3. Slovan Bratislava 3/3 (8:11), 4. Pardubice 3/0 (2:15).

před 15 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty