Sparta nadělila Slavii pět gólů, Kladno s Jágrem podlehlo Litvínovu

6. 8. 2019 21:53
Hokejisté Kladna opět s Jaromírem Jágrem v sestavě podlehli v přípravném souboji extraligových celků doma Litvínovu 2:5. Sparta v pražském derby vyhrála v Tipsport areně nad prvoligovou Slavií 5:0 a dvěma góly k tomu pomohl útočník Vladimír Růžička. Plzeň vyhrála na ledě rovněž prvoligového Motoru České Budějovice 2:1. Brněnská Kometa porazila Duklu Trenčín 4:1 a Liberec podlehl Novokuzněcku 3:4 v prodloužení.

Sedmačtyřicetiletý Jágr, který před týdnem v Litvínově v úvodním testu nezabránil gólem a asistencí porážce 4:5 v prodloužení, tentokrát stejně jako při čtvrteční domácí výhře nad Slavií 6:4 nebodoval. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci zařídil vítězství Vervy Viktor Hübl.

Zajímavou premiéru v dresu Sparty si odbyl Růžička, který přišel z Chomutova a v prvním přípravném testu se představil proti mateřské Slavii. V deváté minutě v přesilové hře otevřel skóre a v polovině utkání zvýšil na 3:0.

Plzeň v Českých Budějovicích brzy prohrávala, když se po 71 vteřinách prosadil Jan Veselý, ale v 25. minutě vyrovnal Filip Přikryl a v čase 51:10 rozhodl ve vlastním oslabení Roman Vlach. Pro něj to byl první zápas za Indiány po příchodu z Třince, odkud hostoval v minulé sezoně v Karlových Varech.

Kometa při premiéře v přípravě vedla nad Trenčínem už v deváté minutě 2:0 díky dvěma gólům Jakuba Orsavy a v polovině utkání už vedli Brňané po brankách Tomáše Plekance a Tomáše Bartejse už 4:0. Prohru Dukly zmírnil Richard Jakubec.

Úřadující vicemistr Liberec vedl nad účastníkem Vyšší ligy Novokuzněcku díky gólům Petra Jelínka a Radana Lence 2:0 a po brance Libora Hudáčka i 3:1, ale nakonec duel v prodloužení prohrál.

Přípravné hokejové zápasy:

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Branky: 5. O'Donnell, 43. Š. Bláha - 37. a 57. V. Hübl, 10. M. Hanzl, 22. Baránek, 36. P. Svoboda.

Bílí Tygři Liberec - Metallurg Novokuzněck 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 3. P. Jelínek, 16. Lenc, 32. L. Hudáček - 31. Ždanov, 41. Poljakov, 48. Butuzov, 62. Ševčenko.

ČEZ Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 2. J. Veselý - 25. F. Přikryl, 52. Roman Vlach.

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 9. a 31. V. Růžička ml., 26. Pšenička, 49. Michnáč, 58. M. Jandus.

HC Kometa Brno - HK Dukla Trenčín 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Branky: 6. a 9. Orsava, 18. Plekanec, 30. Bartejs - 44. Jakubec.