Holík jedl řízek s bramborovým salátem, pak dal hattrick: Asi to pomohlo, smál se

ČTK ČTK
26. 12. 2018 23:10
Hattrickem a jednou asistencí zařídil útočník Petr Holík výhru hokejistů Komety Brno v Olomouci 5:4 v prodloužení. Šestadvacetiletý centr se v čase 63:25 postaral i o vítěznou trefu, ale nemyslí si, že by se proměnil z vyhlášeného nahrávače ve střelce.
Petr Holík, HC Kometa Brno
Petr Holík, HC Kometa Brno | Foto: ČTK

"To bych musel před každým zápasem jíst řízek s bramborovým salátem jako dnes. Asi to pomohlo, ale celý rok ho jíst nebudu," usmíval se po utkání Holík, který dosáhl na svůj druhý hattrick v extraligové kariéře.

Kometa v Olomouci prohrávala po první třetině 0:2, v druhém dějství nejdříve otočila na 4:2, ale pak v něm náskok ještě ztratila. "Samozřejmě jsme si po první třetině něco řekli, ale žádná velká bouřka nebyla. Spíš jsme si ukázali chyby, abychom se jich vyvarovali. Zase tak špatné to nebylo, oni nám dali góly z přesilovek," podotkl Holík.

"I když to tak ze začátku nevypadalo, mohli jsme dnes vyhrát za tři body. Ale Olomouc to pak srovnala. Ke konci jsme to měli na hokejce, ale skvěle to tam pochytal jejich brankář. Naštěstí jsme ale vyhráli v prodloužení, takže dobré," doplnil Holík.

Zápas rozuzlil v prodloužení, kdy si po tlaku Komety chytře podržel puk a z pozice mezi kruhy překonal Branislava Konráda. "Ani mi jiného nezbývalo, než to zakončit takto. Hráči soupeře tam naskákali, trefil bych někoho, tak jsem si to zkusil podržet a vyšlo to," dodal Holík.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy