Plekanec hrál letos za Brno naposledy, letí za syny: Nejsem jen hokejista, ale i táta

Lukáš Caha Lukáš Caha
21. 12. 2018 23:28
Hokejový útočník Tomáš Plekanec se na Vánoce vrací do Kanady. V pátek tak nastoupil za Kometu naposledy v tomto kalendářním roce a na svátky s ním nemůže počítat ani prvoligové Kladno. Dlouholetý hráč Montrealu na svém facebookovém profilu uvedl, že zbytek roku 2018 stráví v Kanadě se svými syny. Informaci potvrdil novinářům i po výhře nad Plzní.
Tomáš Plekanec hrál za Kometu naposled před odletem do Kanady.
Tomáš Plekanec hrál za Kometu naposled před odletem do Kanady. | Foto: Lukáš Caha

"Musím vás bohužel informovat, že mezi svátky nebudu hrát. Odlétám z rodinných důvodů na několik dní do Kanady," napsal Plekanec na svůj facebookový profil chvíli před začátkem zápasu v Brně.

Kometě tak bude chybět minimálně ve třech zápasech. Zatím zůstává otázkou, zda stihne duel 4. ledna, kdy Brno hraje s Třincem. Na stejný počet utkání s ním nemůže počítat ani Jaromír Jágr a jeho Kladno. V první lize startoval Plekanec letos pětkrát s bilancí šesti kanadských bodů (4+2). 

"Je to neprofesionální, ale nejsem jen hokejista, jsem taky táta. Vím, že to není standardní chování profesionálního hráče, ale nemohu jinak. Vánoční svátky chci strávit se svými syny. Když nemohou přijet ani na prázdniny do Česka, letím já za nimi," vysvětlil Plekanec. 

Informaci o odletu do zámoří potvrdil novinářům i po výhře nad Plzní. "Kluky jsem hrozně dlouho neviděl. Chyběli mi. Moc se těším, že s nimi pár dní strávím," řekl šestatřicetiletý útočník. 

To, že by si v zámoří od tréninku odpočinul, si však nepřipouští: "Budu normálně trénovat, mám to zařízené." S hokejisty Montrealu to ale již nebude. "Vyhodili mě, takže mě zpět asi nevezmou," smál se Plekanec.

"Mám v Kanadě hodně přátel, na led si někde určitě vlézt můžu, ale v této fázi to není ani tak o ledu. Bude důležité odpočinout si po sérii zápasů, potrénovat na suchu a dát dohromady tělo na rozhodující období v sezoně," dodal hokejista s více než tisíci starty v NHL. 

 

Právě se děje

před 33 minutami

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy