Plekanec hrál letos za Brno naposledy, letí za syny: Nejsem jen hokejista, ale i táta

Lukáš Caha Lukáš Caha
21. 12. 2018 23:28
Hokejový útočník Tomáš Plekanec se na Vánoce vrací do Kanady. V pátek tak nastoupil za Kometu naposledy v tomto kalendářním roce a na svátky s ním nemůže počítat ani prvoligové Kladno. Dlouholetý hráč Montrealu na svém facebookovém profilu uvedl, že zbytek roku 2018 stráví v Kanadě se svými syny. Informaci potvrdil novinářům i po výhře nad Plzní.
Tomáš Plekanec hrál za Kometu naposled před odletem do Kanady.
Tomáš Plekanec hrál za Kometu naposled před odletem do Kanady. | Foto: Lukáš Caha

"Musím vás bohužel informovat, že mezi svátky nebudu hrát. Odlétám z rodinných důvodů na několik dní do Kanady," napsal Plekanec na svůj facebookový profil chvíli před začátkem zápasu v Brně.

Kometě tak bude chybět minimálně ve třech zápasech. Zatím zůstává otázkou, zda stihne duel 4. ledna, kdy Brno hraje s Třincem. Na stejný počet utkání s ním nemůže počítat ani Jaromír Jágr a jeho Kladno. V první lize startoval Plekanec letos pětkrát s bilancí šesti kanadských bodů (4+2). 

"Je to neprofesionální, ale nejsem jen hokejista, jsem taky táta. Vím, že to není standardní chování profesionálního hráče, ale nemohu jinak. Vánoční svátky chci strávit se svými syny. Když nemohou přijet ani na prázdniny do Česka, letím já za nimi," vysvětlil Plekanec. 

Informaci o odletu do zámoří potvrdil novinářům i po výhře nad Plzní. "Kluky jsem hrozně dlouho neviděl. Chyběli mi. Moc se těším, že s nimi pár dní strávím," řekl šestatřicetiletý útočník. 

To, že by si v zámoří od tréninku odpočinul, si však nepřipouští: "Budu normálně trénovat, mám to zařízené." S hokejisty Montrealu to ale již nebude. "Vyhodili mě, takže mě zpět asi nevezmou," smál se Plekanec.

"Mám v Kanadě hodně přátel, na led si někde určitě vlézt můžu, ale v této fázi to není ani tak o ledu. Bude důležité odpočinout si po sérii zápasů, potrénovat na suchu a dát dohromady tělo na rozhodující období v sezoně," dodal hokejista s více než tisíci starty v NHL. 

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy