Sparta jde spíše do těla, pozor na pardubické hokejky a Hradec neumí počítat

Lukáš Caha Lukáš Caha
25. 12. 2018 19:30
Hokejová extraliga má za sebou 195 zápasů, v nichž rozhodčí udělili 1962 trestů. Mezi nejčetnější prohřešky hráčů patří dlouhodobě podrážení, hákování či hrubost, ale jaké kuriózní tresty ještě sudí rozdali? Čí hokejky jsou nejnebezpečnější? Kdo má problémy s úpravou pravidel? A kdo neumí počítat? Podívejte se na přehled.
Dominik Frodl.
Dominik Frodl. | Foto: Lukáš Caha

HC Škoda Plzeň

K nejčastějším prohřeškům nejvyšší soutěže patří podrážení. Rozhodčí udělili již 418 trestů za tento faul a jeho největším sběratelem jsou hokejisté Plzně, na jejichž účet jde 37 trestů z celkového počtu. 

Rekordmanem je Škoda spolu s Hradcem Králové taktéž, co se týče nedovoleného bránění. Oba týmy pykaly za tento faul sedmnáctkrát. Na svém kontě má Plzeň i nejvíce osobních desetiminutových trestů z celé extraligy. 

Celkový počet trestů: 149 (427 trestných minut).

Počet osobních trestů: 9.

Počet trestů do konce utkání: 3.

Nejčastější prohřešky: podrážení (37), hákování (19), nedovolené bránění (17).

 

Právě se děje

před 14 minutami

Sněmovna se distancovala od Filipových výroků o legionářích, omlouvat se však nemusí

Sněmovna se distancovala od nedávných výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích. Podle poslanců nejsou postojem sněmovny. Shodli se na tom dnes na návrh STAN všechny frakce s výjimkou komunistů. Filip již dříve jakékoli pochybení odmítl.

Sněmovna také na podnět Romana Kubíčka (ANO) vyzvala Filipa, aby jako ústavní činitel důstojně reprezentoval Českou republiku a tradice její státnosti. ODS neúspěšně požadovala, aby sněmovna vyzvala Filipa k omluvě. Občanští demokraté uspěli naopak s výzvou, aby se Ruská federace v souladu se vzájemnou smlouvou lépe starala o hroby legionářů. Dolní komora rovněž deklarovala, že legionáři se zásadním způsobem zasloužili o vznik samostatného svobodného a demokratického Československa, což podpořili i komunisté.

Filip v polovině května v rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky. Současně kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské politiky nařkl z neofašismu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy