Nejhorší je za mnou, věří Bartošák po léčbě nalomené psychiky. Už dře na nové angažmá

jzp jzp
2. 1. 2020 16:10
Hvězdný brankář Patrik Bartošák, který kvůli psychickým potížím předčasně skončil v hokejovém Třinci, po absolvování léčby znovu trénuje.
Patrik Bartošák v tréninkovém dresu české reprezentace na MS 2019.
Patrik Bartošák v tréninkovém dresu české reprezentace na MS 2019. | Foto: Milan Kammermayer

Po návratu ze zámoří si vybudoval pověst nejlepšího gólmana extraligy. Na posledním mistrovství světa zářil v českém dresu. Aktuální sezonu odstartoval Bartošák v Třinci, kde měl ujednaný měsíční plat v řádech statisíců.

Odchytal však pouhých jedenáct zápasů. Přestože držel brilantní úspěšnost zákroků přes 93 procent, úřadující mistr s ním rozvázal smlouvu. Hvězdě vyčinil za porušování životosprávy.

"Pro udržení dobré atmosféry a pravidel v kabině musíme měřit všem stejným metrem," hlásil sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek. "Nemůžeme rozlišovat, zda je někdo hvězda, nebo zatím pouze začínajícím hráčem."

Bartošák přiznal psychické problémy, které řešil také alkoholem. V polovině listopadu tak přerušil kariéru a nastoupil na léčbu.

Vánoce už strávil doma. V sobotu poprvé od neslavného konce v Třinci vyjel na led. Trénoval s vítkovickými juniory.

"Bylo to fajn, i když je jasné, že potřebuju čas," líčil serveru hokej.cz. "Mám ale ohromnou chuť zase makat. Hokej mi hrozně chyběl."

"Věřím, že nejhorší mám za sebou," pokračoval 26letý brankář. "Léčil jsem se na specializované klinice. Uvědomoval jsem si, že situaci musím řešit. Snažil jsem se být trpělivý a přesně plnit pokyny odborníků. Nyní mám léčbu za sebou, věřím, že mi pomohla. Na spoustu věcí se teď dívám jinak. Podle lékařů nic nebrání tomu, abych se vrátil k hokeji."

Bartošák pochopitelně nechce strávit zbytek ročníku trénováním s mladíky Vítkovic. Rád by získal další profesionální angažmá.

Patrik Bartošák v dresu Třince.
Patrik Bartošák v dresu Třince. | Foto: Dalibor Sosna

"Uplynulé týdny pro mě byly těžké. Teď se vracím k hokeji a mám jediný cíl - znovu chytat," podotkl. Nechtěl však rozvířit jakékoliv spekulace: "K věci se dál nebudu nikde vyjadřovat. Soustředím se jen na to, co mě žene dopředu."

Třinec, který dal Bartošákovi vale, aktuálně spoléhá především na 22letého Petra Kváču. Zároveň zkouší zkušeného Jakuba Štěpánka. Posledním do party je nadějný dorostenec Nick Malík.

Trenér Ocelářů Václav Varaďa v listopadu prohodil, že hvězdný gólman už sice není hráčem Třince, ale zavřené dveře v klubu nemá.

Vítkovice, kde Bartošák strávil většinu kariéry, si můžou pochvalovat výkony své jedničky Miroslava Svobody, jenž patří k ligové špičce.

Zatím není jasné, kde by Bartošák mohl zakotvit. Před léčbou o něj měly zájem ruské kluby. "Jakmile to bude aktuální, začneme řešit jeho další angažmá," řekl brankářův agent Vladimír Vůjtek mladší.

"Jsem si jistý, že chytat nezapomněl. Pořád je v optimálním věku. Problémy, které měl, aktivně překonal, k věci se postavil čelem. Nevidím důvod, proč by se zase nemohl do vrcholového hokeje vrátit," doplnil.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy