Boj o první čtyřku v extralize se vyrovnává. Hradec v dohrávce přetlačil Oceláře

13. 2. 2023 20:34
Hokejisté Hradce Králové zaznamenali v extralize šesté vítězství v řadě. V dohrávce 8. kola zdolali Třinec 4:3, a to zejména díky třem gólům čerstvých navrátilců do sestavy. Svou ztrátu na čtvrté Oceláře tak v tabulce snížili na jediný bod.
Radost hokejistů Hradce Králové.
Radost hokejistů Hradce Králové. | Foto: Stanislav Souček / Mountfield HK

"Zápas byl pro obě strany hodně náročný. Dobře jsme do něj vstoupili, Třinec pak otočil, ale bylo důležité, že jsme rychle srovnali. Druhá třetina byla rozkouskovaná vyloučeními, ve třetí jsme si pomohli přesilovkou a tam se zápas zlomil. Po dobrém forčeku jsme dali čtvrtý gól. Třinec ještě snížil, ale jsme strašně moc rádi, že jsme to uhráli. V boji o čtyřku bude rozhodovat každý bod," uvedl asistent trenéra Třince Petr Svoboda.

Kdo na zápas přišel později, litoval: do deváté minuty totiž padly čtyři góly, po dvou na každé straně. Už po 29 sekundách oslavil návrat do hradecké sestavy Pilař, jenž opustil marodku společně se Zacharem a Okuliarem.

Oceláři skóre otočili zásluhou obránců. Brankář Kiviaho nestačil na tvrdou ránu Marinčina a Rothovu střelu jen zbrzdil, ale nezastavil. Zakrátko však znovu vyrovnal Jergl, jehož krásnou přihrávkou přes dvě pásma vyslal do úniku Filip Pavlík.

"Těžko se to hodnotí, protože jsme se na to připravovali celou reprezentační pauzu a vstup do utkání nebyl dobrý. Nakonec to byla vyrovnaná partie. Bohužel jsme měli hodně vyloučení a oni proměnili jednu přesilovku, která rozhodla zápas," řekl třinecký útočník Daniel Voženílek.

Potom už se brankový vývoj uklidnil. Rozhodčí odřídili pár střídání ve třech, hlavní sudí Antonín Jeřábek si totiž kvůli drobnému šrámu v obličeji vyžádal ošetření. Jeho jmenovec, reprezentační obránce Jakub Jeřábek, oslabil Oceláře trojicí faulů za dvanáct minut, ale v přesilovkách se oba týmy trápily.

Stavem mohli pohnout z dorážky Voženílek nebo extřinecký Werek. Góly nahradily alespoň emoce, terčem domácích byl často právě Voženílek, jenž v posledním vzájemném duelu zranil Okuliara. Větší potyčku ale mezi sebou svedli až Kalina s Daněm. Lídr extraligové produktivity skončil po tvrdém knokautu na ledě.

Zápas se zlomil v prvních deseti minutách třetí třetiny. Kanonýr Martin Růžička mohl jubilejní 600. start za Oceláře oslavit gólem hned po úvodním buly, Kiviaho mu ale zmenšil úhel a zasáhl.

Do náskoku tak šel Hradec Králové. Špatnou třineckou disciplínu na pátý pokus potrestal z dorážky Okuliar a bekhendem se trefil i třetí z domácích navrátilců Zachar. Oceláři snížili minutu před sirénou z power play pět na tři zásluhou Hudáčka, k vyrovnání se už nedostali.

Mountfield tak vyzrál na Třinec na třetí pokus poprvé v sezoně. Poslední vzájemný duel v základní části odehrají oba soupeři už v pátek na stadionu Ocelářů.

Voženílek věří, že Oceláři první čtyřku udrží. "Hrajeme s nimi ještě v pátek, zítra jedeme do Liberce. Zápasů je ještě hodně, pořád to máme ve svých rukách. Tým máme hodně kvalitní a uhrajeme to," uvedl Voženílek, který od soupeře pocítil, že v minulém utkání doma s Hradcem Králové 3. ledna zranil Olivera Okuliara.

"Oni mi vyhrožovali, když jsem ho zranil, že mě roz*ebou. Dneska nikdo nepřišel, akorát mě sekali po lýtkách, po rukách a dávali mi krosčeky. Je to jejich hra, co k tomu mám říct. Akorát jsou zákeřní," dodal Voženílek.

Dohrávka 8. kola hokejové extraligy:

Mountfield Hradec Králové - HC Oceláři Třinec 4:3 (2:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Pilař (Eberle, McCormack), 9. Jergl (F. Pavlík, Lalancette), 47. Okuliar (Werek, Lev), 50. Zachar (Okuliar) - 4. Marinčin (M. Doudera, Nestrašil), 8. Roth (Miloš Roman, Hrehorčák), 60. L. Hudáček (Roth, M. Růžička). Rozhodčí: Jeřábek, Stano (SR) - Kis, Rampír. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 3542.

Sestavy:

Hradec Králové: Kiviaho - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel - Pilař, Lev, Eberle - Werek, Lalancette, R. Pavlík - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Okuliar, Zachar, M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.

Třinec: Mazanec - Marinčin, M. Doudera, Marian Adámek, J. Jeřábek, Smith, Čukste, Roth - M. Růžička, Marcinko, Daňo - L. Hudáček, D. Voženílek, Nestrašil - Hrňa, Dravecký, Chmielewski - Hrehorčák, Miloš Roman, Buček. Trenér: Moták.

1. Pardubice 45 27 8 4 6 141:89 101
2. Vítkovice 45 23 4 9 9 137:110 86
3. Sparta Praha 44 24 5 2 13 130:100 84
4. Třinec 45 20 4 5 16 129:101 73
5. Hradec Králové 45 18 7 4 16 122:114 72
6. Liberec 45 15 7 10 13 133:116 69