Boleslav zvládla přestřelku s Hradcem lépe, Olomouc loupila díky přesilovkám ve Zlíně

25. 1. 2019 20:15
Hokejisté Mladé Boleslavi zvládli ve 38. kole extraligy gólovou přestřelku s Hradcem Králové a po výhře 8:5 se posunuli na sedmé místo tabulky. Středočeši zápas rozhodli v rozmezí 57. a 58. minuty, kdy vstřelili tři branky. Dvakrát se mezi střelce při své premiéře v dresu Bruslařského klubu zapsal Radim Zohorna. Tři asistence si připsal Jakub Klepiš.
Patrik Zdráhal. HC Vítkovice Ridera - HC Bílí Tygři Liberec, 38. kolo extraligy
Patrik Zdráhal. HC Vítkovice Ridera - HC Bílí Tygři Liberec, 38. kolo extraligy | Foto: Dalibor Sosna

Gólovou přestřelku v první třetině odstartoval v páté minutě Cibulskis, který za Růžičkova záda pohotově vrátil nepřesnou střelu Rákose. O 45 sekund později brankář Mladé Boleslavi, který nastoupil k prvnímu extraligovému utkání v sezoně, inkasoval podruhé. Od modré čáry se trefil přesně Zámorský.

Domácí však dokázali na branku nejproduktivnějšího obránce soutěže rychle a rázně odpovědět. Nejprve snížil Bernad, o 23 sekund později vyrovnal Skalický, jenž tečoval Kurkovu střelu. A v 10. minutě Středočeši už vedli. Při Rákosově vyloučení se prosadil Kotvan. Vedení však Mladá Boleslav neudržela dlouho, nedůrazu na brankovišti využil Linhart. Za 14 minut hry se tak střelecky prosadilo hned pět beků.

Blízko vedení se Bruslařský klub dostal ve 23. minutě, rozhodčí však Musilův gól neuznali pro hru vysokou hokejkou. Domácí ale nesmutnili dlouho, o 94 sekund později překonal Pavelku střelou k tyči Pabiška. Ve 33. minutě se do slibných příležitostí dostali Kurka a Vondrka, ani jeden z nich neuspěl. Neprosadil se ani na druhé straně Filip Pavlík.

Skóre se opět měnilo až při druhé mladoboleslavské přesilovce, kdy Pláňkovu střelu pohotově dorazil do branky Zohorna a prosadil se tak v premiérovém zápase v dresu BK po výměně z Brna. Duel tím zároveň skončil pro Pavelku, jehož nahradil Maxwell.

Ve třetí třetině se hosté poprvé ubránili při přesilovce domácích a i díky tomu se dokázali vrátit do zápasu. Při Kousalově trestu nejprve snížil Vincour a poté po rychlém protiútoku vyrovnal Paulovič. Ve 48. minutě tak byl stav nerozhodný 5:5.

Domácí ale ztráta vedení nepoznamenala a v 57. minutě rozhodli dvěma góly o své výhře. Nejprve se prosadil Šťastný a 11 sekund po buly Zohorna. A to nebylo vše. Další branku přidal vzápětí Pláněk.

Hokejisté Karlových Varů vyhráli v 38. kole extraligy nad ledě Pardubic 3:2 v prodloužení a přerušili sérii osmi porážek. Na první gól čekali diváci přes třicet minut, ale ve třetí třetině sledovali napínavou podívanou. Zápas dospěl za stavu 2:2 do prodloužení, které ve třetí minutě rozhodl svou druhou brankou slovenský útočník Dávid Gríger.

Hokejisté Olomouce zvítězili v 38. kole extraligy ve Zlíně 2:1 a vyhráli teprve podruhé z posledních osmi zápasů. Domácí Berani se sice ve druhé třetině ujali vedení díky gólu Jakuba Hermana, ale Hanáci utkání otočili v závěrečném dějství díky Janu Knotkovi a Zbyňku Irglovi. Zlín neuspěl po třech výhrách za sebou.

Hokejisté Vítkovic zvítězili v duelu 38. kola extraligy nad Libercem 2:1 po samostatných nájezdech a svému soupeři na druhém místě tabulky se přiblížili na rozdíl jediného bodu. O deváté domácí výhře Ostravanů v řadě rozhodl v osmé sérii nájezdů Ondřej Roman. Bílí Tygři i přes prohru stáhli ztrátu na vedoucí Třince na dva body.

Hokejisté Plzně rozdrtili ve 38. kole extraligyLitvínov 7:1 a prodloužili svoji vítěznou sérii na pět zápasů. První třetinu ještě Severočeši přečkali s jedním inkasovaným gólem, během prostřední dvacetiminutovky ale domácí třemi trefami definitivně utkání ovládli a zbytek utkání v poklidu dohráli. Hattrickem a jednou asistencí zazářil plzeňský kapitán Milan Gulaš. Litvínovští prohráli popáté z posledních sedmi utkání.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 7:1 (1:0, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 6. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 27. Gulaš z trest. střílení, 28. Čerešňák (Kratěna, Kracík), 37. Gulaš (V. Němec, Jan Kovář), 41. Gulaš (Čerešňák, Jan Kovář), 54. Čerešňák (Kracík, Pulpán), 59. Kantner - 40. J. Petružálek (Trávníček). Rozhodčí: Pešina, Veselý - Jindra, Zíka. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5432.

Plzeň: D. Frodl - Čerešňák, Pulpán, N. Jones, Allen, Kaňák, Vráblík, Kvasnička - Gulaš, Jan Kovář, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Kratěna, Kracík, V. Němec - Indrák, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Litvínov: Janus - Trončinský, Ščotka, Graborenko, L. Doudera, Suchánek, Baránek, od 28. navíc Šesták - J. Petružálek, Gerhát, Trávníček - Kašpar, P. Svoboda, Helt - Válek, V. Hübl, Jurčík - Havelka, M. Hanzl, Jícha. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 34. Herman (E. Kulda) - 42. J. Knotek (Jaroměřský), 52. Irgl. Rozhodčí: Hradil, M. Sýkora - Bryška, V. Hanzlík. Vyloučení: 4:3, navíc Okál (Zlín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 4487.

Zlín: Kašík - D. Nosek, Freibergs, Řezníček, Žižka, Valenta, Gazda, Ferenc - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - E. Kulda, P. Sedláček, Lakatoš - Šlahař, Fryšara, Popelka - Okál, Honejsek, Herman. Trenéři: R. Svoboda a Martin Hamrlík.

Olomouc: Lukáš - Jaroměřský, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Rutar, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Kolouch, Strapáč - B. Mráz, Skladaný, Laš - V. Tomeček, Handl, Burian. Trenéři: Tomajko a Moták.

BK Mladá Boleslav - Mountfield Hradec Králové 8:5 (3:3, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Bernad (Flynn, P. Kousal), 7. Skalický (Kurka, Klepiš), 10. Kotvan (Vondrka, Skalický), 24. L. Pabiška (Žejdl), 37. R. Zohorna (Pláněk, Klepiš), 57. D. Šťastný (Žejdl), 57. R. Zohorna (M. Látal), 58. Pláněk (Vondrka, Klepiš) - 5. Cibulskis (Rákos, Bezúch), 6. Zámorský (Lessio, Vopelka), 14. Linhart (Cingel, Vopelka), 46. Vincour (F. Pavlík, Smoleňák), 48. Paulovič (Bezúch, Bičevskis). Rozhodčí: Šír, Pražák - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 3015.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Němeček, Bernad, Kurka, Kotvan, Pláněk, Dlapa, Eminger - Vondrka, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, T. Knotek, Flynn. Trenéři: M. Hořava st., Rulík a Patera.

Hradec Králové: J. Pavelka (37. Maxwell) - Zámorský, Linhart, Graňák, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vopelka, Cingel, Lessio - Paulovič, Bičevskis, Miškář - Vincour, Rákos, Bezúch. Trenéři: T. Martinec, P. Svoboda a Krátoška.

HC Vítkovice Ridera - Bílí Tygři Liberec 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. P. Zdráhal (Š. Stránský), rozhodující sam. nájezd O. Roman - 48. M. Kvapil (Birner, Filippi). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Gebauer, Lederer. Vyloučení: Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 5893.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Gregorc, Šidlík, T. Černý, J. Mrázek - Dej, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - Szturc, Poletín, Kucsera - P. Zdráhal, Š. Stránský, Schleiss. Trenéři: Petr a Trnka.

Liberec: Will - Stříteský, Derner, Hanousek, Šmíd, Doherty, Ševc - Lenc, L. Hudáček, Birner - Valský, Filippi, M. Kvapil - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - M. Zachar, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a P. Augusta.

HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 46. Machala (Koffer, Ihnacak), 50. Ihnacak (Machala, Cardwell) - 34. Lapšanský, 51. Gríger (Flek, T. Rachůnek), 63. Gríger (Plutnar). Rozhodčí: Hribik, Kika - J. Svoboda, Špringl. Vyloučení: 3:4, navíc Balán (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6509.

Pardubice: M. Klouček - Eklund, Budík, J. Mikuš, Schaus, Děrvuk, Cardwell, od 41. navíc Holland - Hovorka, Poulíček, Rolinek - Machala, Ihnacak, Dušek - Horký, Mandát, Perret - Koffer, Marosz, Daniel Voženílek. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.

Karlovy Vary: F. Novotný - Plutnar, Šenkeřík, Sičák, M. Rohan, Kozák, Podlipnik, Šafář - T. Rachůnek, Gríger, Flek - J. Černý, Roman Vlach, O. Beránek - Lapšanský, Skuhravý, Kohout - Stloukal, Balán, Gorčík. Trenéři: Pešout a Mariška.