Fanoušci šéfa poslechli, ale Kometě to skřípalo na ledě. Doma ztratila už počtvrté v řadě

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
15. 11. 2017 22:10
Kometa podlehla Pardubicím 1:2 po prodloužení a mrzet ji musel hlavně konec třetí třetiny. Brňané nevyužili přesilovku, nechali se vyloučit a po pauze inkasovali z hole Petra Sýkory rozhodující gól. Na domácím ledě Kometa už počtvrté za sebou nebodovala naplno. Pozitivem pro domácí bylo aspoň chování fanoušků, kteří první utkání pod podmínkou zvládli skoro bez vulgarit.
Martin Zaťovič byl jediným střelcem Brna v utkání proti Pardubicím.
Martin Zaťovič byl jediným střelcem Brna v utkání proti Pardubicím. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Kometa Brno pokračuje v nepřesvědčivých výkonech, a to hlavně na domácím kluzišti. V DRFG Areně nevyhráli Brňané za tři body už počtvrté v řadě, Pardubicím podlehli 1:2 po prodloužení. To fanoušci Komety zvládli první utkání po podmínkou uzavření tribuny dobře, tedy bez urážek a vulgárních nápisů.

Brněnští hokejisté se do prvního zápasu po reprezentační přestávce nemohli dostat. V první třetině byli lehce aktivnější, ale šance si nedokázali vytvořit. "Bylo to od začátku takové nijaké, nedostali jsme se do tempa," hlesl asistent trenéra Petr Haken. Ten se vrátil z turnaje hráčů do sedmnácti let v Kanadě, kde s Čechy vybojoval bronzové medaile.

Ze srazu národního týmu se vrátili i Čiliak, Haščák, Zaťovič a Krejčík. Poslední jmenovaný nastoupil po zranění ze zápasu proti Rusku s obličejovým košíkem, ale v průběhu utkání jej shodil. "Nebylo přes to dobře vidět," vysvětloval Krejčík. Na Karjale dostal zásah pukem a stopy ve tváři zůstaly. "Špatně se mi mluví a kouše. Je to nepříjemné," přiznal.

Kometa si držela lehkou střeleckou převahu, ale v polovině zápasu otevřel skóre po přečíslení a šťastném odrazu pardubický Marosz. "Nehráli jsme dobrý zápas. V poslední době se nám nedaří a stojí nás to body. Zápasy jdou teď v rychlém sledu, takže se musíme připravit na pátek proti Vítkovicím. Dnešek je třeba hodit za hlavu," hodnotil Krejčík.

Fanoušci Komety, za jejichž chování už klub v této sezoně na pokutách utratil 65 tisíc korun, zůstávali trpěliví. Dnešním zápasem jim totiž začala podmínka a pokud by se znovu uchýlili k vulgárním projevům, mohlo by vedení extraligy uzavřít tribunu E s kotlem, v horším případě celý stadion. Tento problém řešil v týdnu přímo s příznivci Libor Zábranský.

Výsledek domluvy s majitelem klubu a trenérem v jedné osobě byl znát. "Myslím, že to fanoušci zvládli dobře a slušně. O podmínce tady každý ví. Na druhou stranu jsme je dnes naším výkonem nedostali do varu," smutnil asistent Haken. Kometa sice na konci druhé části vyrovnala zásluhou Zaťovičovy dorážky, ale žádný tlak to domácím nepřineslo.

Dvě minuty před koncem třetí třetiny usedl na trestnou lavici Petr Sýkora. Brno však v přesilovce Kacetla nepřekonalo a po minutě musel za katr kvůli zbytečnému faulu Svoboda. Dynamo si přeneslo výhodu do prodloužení, ve kterém právě Sýkora rozhodl ranou od modré čáry. "Byl to nešťastný faul, mrzí mě to," řekl zkušený pardubický střelec.

O pár minut později se ale za vyloučení vykoupil. "Samozřejmě jsem si oddechl. Přesilovky nám moc nejdou a jsem rád, že nám to tam spadlo. Ceníme si těch dvou bodů," podotkl Sýkora. Pardubice pokračují ve výsledcích jako na houpačce, kdy vítězství pravidelně střídají porážky. I po výhře Litvínova se tak Východočeši udrželi na třináctém místě.

Zato Kometě na opačném pólu tabulky unikla Plzeň, jež má náskok dvou bodů a utkání k dobru. "Musíme se zaměřit na naši hru a stoprocentně se zlepšit," prohlásil Zaťovič, viditelně rozmrzelý ze čtvrté domácí ztráty v řadě. "Soupeři tady velmi dobře brání a když jim nenasypeme góly v první třetině, je to těžší. Naštěstí neprohráváme úplně," dodal.

V pátek proti Vítkovicím může Kometa slabý výkon odčinit. "Je to dobře, hlavně pro naše fanoušky. Dneska jsme jim nic nepředvedli," litoval Zaťovič. Hned po reprezentační pauze se extraliga rozjela v pořádném tempu a Kometu odehraje čtyři zápasy za týden. "Mně osobně to vyhovuje, raději hraju, než trénuju," uzavřel brněnský útočník.