Další hvězdná posila. Motor posílil brankář Hrachovina, naopak Čiliak končí

ČTK ČTK
10. 5. 2021 14:50
Hokejisty Českých Budějovic posílil brankář Dominik Hrachovina, který v uplynulé sezoně působil v Tappaře Tampere.
Dominik Hrachovina
Dominik Hrachovina | Foto: ČTK

V novém působišti podepsal šestadvacetiletý odchovanec Komety Brno roční smlouvu. V Motoru naopak po roce končí slovenský gólman Marek Čiliak, který loni po příchodu z Komety podepsal na jihu Čech tříletý kontrakt, ale nedařilo se mu podle představ. Vedení klubu využilo klauzule ve smlouvě a dohodlo se s ním na ukončení angažmá.

Šestadvacetiletý Hrachovina se do svého dlouholetého působiště Tappary vrátil loni po dvou letech a měl za sebou vydařené premiérové angažmá v extralize v Liberci, kam přišel v listopadu 2019. Dostal ale v Tappaře tentokrát šanci jen v 17 zápasech v základní části, v nichž měl průměr 3,11 obdržené branky na zápas, úspěšnost zákroků 86,28 procenta a jednou udržel čisté konto. V play off se objevil jen v části jednoho utkání proti IFK Helsinky, ze 14 střel jednou inkasoval.

"Letos měl ve Finsku špatnou sezonu. Věříme, že my jako klub mu pomůžeme se vrátit k výkonům, které předváděl v předchozím ročníku v Liberci a on pomůže nám a bude plnit roli jednoznačné jedničky a zařadí se opět mezi nejlepší brankáře extraligy," řekl pro web Motoru asistent trenéra Patrik Martinec.

Hrachovina už hájil barvy Tappary v letech 2011 až 2018, tehdy tam slavil dvakrát titul a před třemi roky stříbro. Krátce působil i v Hämeelinně. V ročníku 2018/19 působil Hrachovina v KHL v Barysu Astana (nynějším Nur-Sultanu).

Další sezonu začal ve švýcarském klubu Ambri-Piotta a následně odešel do Liberce, v jehož dresu ovládl statistiky extraligy s průměrem 1,95 a s úspěšností zákroků 92,65 procenta. Udržel také z 35 zápasů třikrát čisté konto. Účastník mistrovství světa v Dánsku 2018 má na kontě dva zápasy v české reprezentaci.

Čiliak měl patřit k hlavním oporám nováčka, který se po sedmi letech vrátil mezi elitu. Ve výjimečně nesestupové sezoně kvůli dopadům pandemie koronaviru ale v dresu posledního celku tabulky měl ve 23 zápasech průměr 4,22 obdržené branky na zápas a úspěšnost 86,69 procenta. V extralize Čiliak získal s Kometou tituly v letech 2017 a 2018 a také stříbro (2014) a bronz (2015). Krátce působil i ve Zlíně.

 

Právě se děje

Další zprávy