Pastrňák v tabulkách překonal Orra. To jsem si nikdy ani nepředstavoval, přiznal

Aktualizováno 9. 5. 2021 10:05
David Pastrňák v noci na neděli vstřelil do sítě New York Rangers svůj 200. gól v NHL. Čtyřiadvacetiletý křídelník na tuto metu potřeboval jen 437 zápasů, čímž překonal dosavadní klubový rekord legendárního ofenzivního obránce Bobby Orra. Jeho spoluhráč David Krejčí si připsal jednu přihrávku, v dresu vítězů asistoval Filip Chytil.

Pastrňák vsítil jubilejní gól po dobrém napadání spoluhráčů, Brad Marchand ho našel osamoceného před brankou a český hráč dostal tým do vedení 2:1.

Havířovský rodák si tím připsal dvoustou trefu v 437. utkání a překonal klubový rekord, který držel Bobby Orr. Legendární obránce potřeboval na prvních 200 gólů 502 zápasů.

"Ani jsem si nepředstavoval, že bych mohl tohle dokázat. Jen hraju a užívám si hokejem hodně zábavy," řekl Pastrňák, který je s dvaceti zásahy nejlepším českým střelcem soutěže. Tuto gólovou metu překonal popáté za sebou.

"Nohy mi jedou, dostávám se do šancí. Možná jsem v poslední době nedal tolik gólů, jak jsem zvyklý. Ale cítím se dobře, zlepšuju se. Každý zápas je teď dobrou přípravou na play off," dodal.

Jakoby Pastrňákův gól ale Boston ukolébal a Rangers otočili třemi brankami v rozmezí 46. až 50. minuty. Bruins v divoké třetí třetině ještě dvakrát vstřelili kontaktní gól, jednou i díky přihrávce Krejčího, ale vyrovnat už nestihli.

Vrána otevřel v sedmé minutě tečí skóre a připsal si devatenáctou trefu sezony. Detroit poté ztratil vedení 1:0 a 2:1 a ve třetí třetině vyrovnal díky přihrávkám českých hráčů. Hronkovu střelu doklepl Sam Gagner a upravil stav na 3:3. Vrána asistoval v 57. minutě u dorážky Valtteri Filppuly, který poslal zápas do prodloužení. To rozhodl Max Domi.

Jan Jeník skóroval i ve svém druhém startu v soutěži a pomohl Arizoně k výhře 5:4 v prodloužení na ledě San Jose. Za domácí jednou asistoval Tomáš Hertl, který bodoval v pátém utkání v řadě (4+5).

Jeník zpečetil výhru Arizony o den dříve při debutu v poslední sekundě gólem do prázdné branky. Dvacetiletý útočník tentokrát vyrovnal ve 27. minutě na 3:3 po individuální akci. Český hráč pronikl s pukem na holi z vlastního pásma do útočného, kde chtěl přihrát, ale kotouč se k němu odrazil od bránicího hráče. Jeník poté už nic nevymýšlel, z ostrého úhlu vypálil k bližší tyči pod břevno a puk rozvlnil síť.

Nerozhodný stav platil až do 57. minuty, v níž Conor Garland přiblížil Arizonu vítězství. San Jose ale při hře bez brankáře vyrovnalo, po střele Hertla se prosadil z dorážky Alexandr Barabanov. Coyotes vystřelil v prodloužení výhru Phil Kessel.

NHL:

Boston - NY Rangers 4:5 (0:0, 1:1, 3:4)

Branky: 39. N. Ritchie, 41. Pastrňák, 55. Marchand (Krejčí), 59. Bergeron - 46. a 59. Zibanejad, 27. K.A. Miller (Chytil), 48. Lafreniere, 50. Kravcov. Střely na branku: 39:23. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič, 3. Fox (všichni NY Rangers).

Pittsburgh - Buffalo 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 22. Carter. Střely na branku: 23:29. Diváci: 4672 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Legace, 2. Carter (oba Pittsburgh), 3. Houser (Buffalo).

NY Islanders - New Jersey 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky: 29. a 33. B. Nelson, 19. Eberle, 44. Palmieri, 45. Barzal - 25. A. Johnsson. Střely na branku: 27:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Komarov, 3. Barzal (všichni NY Islanders).

Washington - Philadelphia 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 60. Eller, 64. Sheary - 44. Laughton. Střely na branku: 40:29. Diváci: 2133 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sheary, 2. C. Anderson (oba Washington), 3. Lyon (Philadelphia).

Florida - Tampa Bay 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Branky: 12., 33. a 54. Wennberg, 24. S. Bennett, 35. Huberdeau - 25. L. Schenn. Střely na branku: 35:29. Diváci: 5040 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Wennberg, 2. S. Bennett, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Columbus - Detroit 5:4 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky: 11. Atkinson, 34. Bjorkstrand, 47. Robinson, 55. Roslovic, 65. Domi - 7. Vrána, 32. DeKeyser, 49. Gagner (Hronek), 57. Filppula (Vrána). Střely na branku: 36:37. Diváci: 4493 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Robinson, 2. Domi, 3. S. Jones (všichni Columbus).

Toronto - Montreal 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)

Branky: 26. Engvall, 34. W. Nylander, 37. Marner - 4. Kulak, 21. Suzuki. Střely na branku: 26:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Engvall (oba Toronto), 3. Suzuki (Montreal).

Winnipeg - Ottawa 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Branky: 21. Appleton, 60. Scheifele - 12., 46. a 60. Stützle, 11. C. Brown. Střely na branku: 29:23. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Stützle, 2. Gustavsson (oba Ottawa), 3. Scheifele (Winnipeg).

Nashville - Carolina 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 33. a 48. Kunin, 59. Haula - 50. Geekie. Střely na branku: 30:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kunin, 2. Saros, 3. Mikael Granlund (všichni Nashville).

Minnesota - Anaheim 4:3 v prodl. (1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 17. Spurgeon, 36. Hartman, 36. Bonino, 63. V. Rask - 13. Rakell, 43. Zegras, 60. Comtois. Střely na branku: 25:22. Diváci: 3300 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. V. Rask, 2. Kaprizov (oba Minnesota), 3. R. Miller (Anaheim).

Edmonton - Vancouver 4:3 (1:0, 3:3, 0:0)

Branky: 33. a 40. Draisaitl, 1. McDavid, 27. Puljujärvi - 30. J.T. Miller, 32. Boyd, 35. Graovac. Střely na branku: 34:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl, 3. Nurse (všichni Edmonton).

Vegas - St. Louis 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 13., 45. a 60. R. Smith, 14. Stephenson - 40. Parayko. Střely na branku: 29:21. Diváci: 7567 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Stephenson, 3. Martinez (všichni Vegas).

Los Angeles - Colorado 2:3 (1:2, 0:1, 1:0)

Branky: 14. Walker, 46. Kupari - 5. a 30. D. Toews, 11. Makar. Střely na branku: 18:30. Diváci: 2482 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. D. Toews, 2. Makar (oba Colorado), 3. Kupari (Los Angeles).

San Jose - Arizona 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 7. Balcers, 16. Labanc, 26. Meier, 60. Barabanov (Hertl) - 4. a 12. Dvorak, 27. Jeník, 57. Garland, 63. Kessel. Střely na branku: 48:32. Diváci: 1249 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Dvorak (oba Arizona), 3. Labanc (San Jose).