Brněnský hrdina Divíšek: To finále je Jirky Trvaje

Kometa postoupila po 41 letech do finále extraligy
Jiří Trvaj
Jiří Trvaj | Foto: Eduard Erben

Plzeň - Hokejisté Komety Brno jsou ve finále. V pátém zápase semifinále play off vyhráli na ledě Plzně vysoko 7:2 a po 41 letech budou hrát o extraligový titul.

Brněnští hráči se po zápase shodli, že hlavním strůjcem fantastického postupu byl brzy již osmatřicetiletý brankář Jiří Trvaj.

"Jirka je úžasnej, to finále je jeho. Jestli mám jmenovat někoho, kdo nás sem dostal, tak je to Jirka Trvaj. Chytá vážně famózně, ještě jsem nikdy neviděl někoho, kdo by měl tak dlouhou vítěznou šňůru jako on," uvedl nejproduktivnější hráč play off Tomáš Divíšek.

Čtěte také:
Online reportáž ze zápasu si přečtěte ZDE
Kometa deklasovala Plzeň. Po 41 letech bude hrát finále
Zklamaný Straka: Na MS nejedu, musím v Plzni udržet tým

"Prostě mu tam nic nenapadalo, žádný blbý góly. Trochu jsem se bál, že mu to tam jednou nasypaj a že ho zloměj, ale to se nikdy nestalo. I jejich brankáři chytali výborně, ale Jirka byl prostě neskutečnej," dodal autor dvou gólů a dvou asistencí z rozhodujícího pátého duelu.

"Před tím co předvádí Jirka klobouk dolů. A doufám, že to ještě dlouho předvádět bude. Ale celý je to o mančaftu. Když dokážeme dál bojovat jeden za druhýho a obětovat se pro to mužstvo, tak můžeme pomýšlet... Na tu další sérii," smál se další útočník Komety Radek Dlouhý.

"Myslím, že jsme si postup zasloužili. Předvedli jsme perfektní týmový výkon. Nečekali jsme, že to bude takhle. Vyhrát sérii proti Plzni v pěti zápasech je fantastický výkon," nechtěl si přivlastňovat zásluhy hrdina série Trvaj.

"Hrajeme výborně. Sedlo nám to a všichni hrají obětavě. Hlavní je, že jsme tam (ve finále). Je jedno na koho narazíme," dodal brněnský mág v rozhovoru pro Českou televizi.

Divíšek: Jsme nakřáplý, na žádný skákání to není

"Tu euforii, co je teď v Brně, ale musíme trochu krotit. Je potřeba, abysme se soustředili na další práci, ještě nekončíme. Ještě chceme víc. Lidi ať si to oslaví i za nás. My jsme si už v kabině zařvali, protože to bylo extrémně těžký. Ale nechceme se nijak uchlácholit. Jdeme dál," dodal.

Radost Tomáše Divíška
Radost Tomáše Divíška | Foto: Eduard Erben

Na oslavy historického postupu do finále se necítí ani Divíšek.

"Máme toho plný kecky, důležitá je regenerace. Ta série nás stála hrozně moc sil a jsme moc rádi, že to máme za sebou. Jsme nakřáplý, na žádný velký skákání to není. Ale pivo si dáme určitě, na to se těším. Někde se tu stavíme a trochu si ho natočíme," poznamenal Divíšek.

"Až do neděle se budem věnovat odpočinku. Každej den volna přijde vhod, tyhle zápasy byly obrovsky náročný. Ve všech ohledech. Jsme pomlácení, unavení a teď se můžeme zrelaxovat, doléčit. To je hlavní," přidal se Dlouhý.

Na hlasech brněnských hokejistů je jasně patrné, jak jim během několika měsíců neskutečně stouplo sebevědomí. Do play off postoupili z předkola, pak ovšem vyřadili dva nejlepší týmy základní části.

"V prosinci, když jsme byli dvanáctí, jsme se plácali někde u dna. Ale za ty tři měsíce jsme udělali velkej kus práce. Jsme ve finále a myslím si, že zaslouženě. Hrajem dobře. Nevím, co bych víc řek, asi bych poděkoval, že u toho můžu být," hodnotil poslední týdny Divíšek.

Dlouhý: Musím smeknout, bojovali do poslední chvíle

"Ta síla v mužstvu je veliká. Takže nechci říct, že když jsme byli v zimě dvánáctí, jsme mysleli na to, že se do finále nedostanem. Máme hodně těch zkušených hráčů, kteří vědí, jak se v play off pohybovat. Kdyby nám ale někdo v zimě řekl, že porazíme Spartu a Plzeň, nevěřil bych," doplnil Svoboda.

Gólová radost Tomáše Svobody
Gólová radost Tomáše Svobody | Foto: Eduard Erben

"Práce nám ještě neskončila. My jsme čekali těžkou sérii. A i tahle taková byla, vůbec jsme nepočítali, že bysme mohli postoupit tak rychle. Musím před Plzní smeknout, bojovali do poslední chvíle, do posledního puku," ocenil soupeře sympaťák extraligy za tuto sezonu Dlouhý.

"Je třeba poděkovat celýmu našemu mančaftu. Všichni do jednoho jsme odvedli dobrou práci, náš týmovej duch je obrovskej. A ty díky patří i všem klukům, kteří se o nás staraj. Všichni odvádí skvělou práci," dodal útočník Komety.

Ve finále by si Divíšek coby soupeře přál spíše Pardubice. "Mám to tam rád, jsem tam doma. Myslím, že by to mohla být krásná série. Ale je to finále a tam je to úplně jedno," vysvětlil.

Svoboda: Jsme rádi, že se nám daří venku. To je velká vzpruha

Svoboda s ním souhlasil. "Pardubice nebo Liberec? Je to jedno, ty zápasy budou samy o sobě těžký. Pardubice mají mečbol, navíc by hrály poslední zápas doma, takže jsou favoritem. Je ale těžký vybírat, necháme to asi osudu," usmíval se.

Útočník Komety věří, že se týmu nadále bude dařit na ledě soupeřů. V play off Kometa prohrála mimo svou Kajot Arenu pouze jediný zápas na Spartě, a to až po samostatných nájezdech.

"Jsme strašně rádi, že se nám daří venku. To je pro tým velká vzpruha. Musíme zapracovat ještě na hodně věcech, hlavně na tom, jak se prosadit doma. Tam je hokej náboženství, navíc s tou mou vizáží mě lidi poznají i po tmě," smál se Svoboda.

 

Právě se děje

Další zprávy