ŽIVĚ Brno přejelo Plzeň a rozrazilo brány do finále

2. 4. 2012 21:51
Sledujte online reportáž z pátého utkání semifinálové série play off hokejové extraligy mezi HC Plzeň 1929 a Kometou Brno.

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. Posíláme gratulace do Brna k postupu a Plzni k bronzovým medailím. Zítra se může rozhodnout o druhém finalistovi. Pardubice vedou v sérii nad Libercem 3:2. U zítřejšího online přenosu tedy napočtenou.

- Strakova družina tedy nepostoupila do finále ani po dvaceti letech. Naopak Brno si zahraje rozhodující souboj o titul poprvé od roku 1971.

- Brno nakonec vyhrálo vysoko 7:2, v sérii 4:1 a na cestě do finále vyřadilo i druhého favorita Plzeň. Ta nehrála vůbec špatně, jen nedávala góly. O to se postaral hlavně Jiří Trvaj v bráně Komety ,který dělal útočníkům Západočechů ze života peklo. Dnes se domácím nepovedl vstup do zápasu a už se z toho nevyhrabali.

60. Konec zápasu.

60. Přesilovku Brno už vůbec vlastně nehraje. Hráči už se radují na střídačce.

59. Ještě se vylučuje. Kratěna dostává dvě minuty.

58. Trvaj si připisuje ještě jeden těžký zákrok. Až trochu příznačně pro tuhle sérii. To on byl klíčovým mužem brněnského postupu.

58. Diváci v Plzni sympaticky tleskají, ať už je výsledek zápasu jakýkoli.

56. Domácí se alespoň snaží, aby zbytek zápasu dohráli důstojně s pukem na své holi.

54. Oba týmy dávno pochopily, že je rozhodnuto, a tak se zbytek zápasu dohrává jen z povinnosti.

53. Brno se dnes střelecky utrhlo ze řetězu a vede už 7:2. Tomáš Divíšek se dostal do úniku a tváří v tvář svému kamarádovi Svobodovi ho dobře mířenou střelou překonává.

52. Poměr na ledě se navíc vyrovná. Modrý dostává dvě minuty za podražení.

52. Střely Vykoukala od modré neměly efekt. Brno se osvobozuje.

51. Potyčka před brankou Trvaje. Kováčik dostává dvě minuty za hrubost. Do přesilovky Plzně se může zapojit i Vlasák, kterému už vypršel osobní trest.

50. Kometa je jednou nohou ve finále a vede už 6:2. Radek Dlouhý se dobře zorientoval před brankou a poslal volný kotouč do sítě.

48. Vyloušen domácí Kovář. Brno bude hrát přesilovku. To Kometě ke štěstí stačí.

48. Straka dlouho míchal pukem za brankou Trvaje. Nikoho pro přihrávku neobjevil, tak vyjel a sám zakončil. Hostující gólman chytá i následné dorážky.

48. Domácí trenér Marián Jelínek si bere oddechový čas.

47. Velká šance Brna. Kometa mohla definitivně zatlouct hřebíček do rakve plzeňské sezony. Svoboda se ale po střele Jakuba Svobody vytasil prvotřídním semaforem.

46. Plzni se ale nedaří pořádně udržet v pásmu a vteřiny rychle ubíhají.

45. Malec fauloval u mantinelu a dostává dvě minuty. Návdavkem za řeči dalších deset. Plzeň bude hrát početní výhodu.

45. Brno opět zvyšuje na 5:2. Tomáš Svoboda doráží puk za příliš vyjetého Svobodu a asi tak zhasíná dosud žhnoucí jiskřičku naděje domácích.

44. Marušák ještě jednou zkusil pozornost Trvaje, pak už ale naskočil vyloučený hráč Brna na led a hosté tak hrají krátkou přesilovku.

43. Plzeň těží ze hry ve čtyřech víc. Dobře střílel Růžička, ale Trvaj puk za svá záda nepustil.

43. Střelec poslední branky Hanzlík ale vzápětí fauloval vysokou holí a hrát se bude ve čtyřech.

42. Nahození na Trvaje se neobešlo bez rozmíšky. Vylučuje se ale až za následnou sekeru Vašíčka. Plzeň hraje přesilovku.

42. Zahrozil ale Čermák, který v protiútoku trefil beton Svobody.

42. Plzeň teď hraje s maximálním nasazením a důrazem. Nic jiného jim ani nezbývá, vždyť možná hrají posledních dvacet minut sezony.

41. Ale pozor! Plzeň rychle snižuje na 2:4. Jiří Hanzlík si sjel mezi kruhy, kam dostal přihrávku od Kováře a poslal puk do horního rohu brány. Takhle by to možná ještě šlo.

41. Třetí třetina začala.

- Kometa je na nejlepší cestě do finále, protože ke svému náskoku z první třetiny přidala ještě jeden gól. Plzeň nevyužila ani kopletní dvojnásobnou přesilovku a ve třetí třetině by musela předvést velkou smršť, aby s utkáním ještě něco udělala. Zápasu by ale nějaká ta snižující branka ještě prospěla, protože tempo z úvodu podstatně opadlo.

40. Konec druhé třetiny.

40. Plzeňským trochu odchází nervy. Vlasák dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.

39. Brno zvyšuje na 4:1. Kometa zničeho nic dala gól. Jozef Kováčik nahazoval od modré a jeho puk zaplul do branky. Domácí sice reklamovali atakování Svobody na brankovišti. Podle rozhodčích proběhlo vše regulérně.

39. Plzeň je kompletní. Brno nevymyslelo absolutně nic.

38. Duda málem ujel hostujícím hráčům. Ti ho ale přeci jen zastavili, neměl patřičnou rychlost.

37. A opět je to spíše Plzeň, kdo útočí. Marůšák střílel a Trvaj musel přerušit hru ve vlastním pásmu.

37. Plzeň bude hrát oslabení. Frolo je potrestán za podražení.

35. Strakovu přihrávku zpoza branky nikdo ze spoluhráčů nenašel a puk letí až téměř k brance Plzně.

34. Tyč zachránila domácí od pohromy. Žižka vystřelil zpoza obránců zápěstím a jeho utajená střela se odrazila až od konstrukce branky.

33. Šance domácích. Straka po přihrávce dudy pálil mezi kruhy. Trvaj ale dál pokračuje v dobrém výkonu.

32. Jeřábek propadl ve středním pásmu a Polodna nakonec zakončoval. Svoboda puk vytisnil ramenem nad branku.

30. Zohorna objel branku a zkusil překvapit Svobodu, ten byl ale připravený.

29. Kometa hned mířila na druhou stranu. Navrátivší Erat se Svobodou se hned zapojili, ale Svobodu v bráně nakonec nijak nezaměstnali.

28. Neuspěl ani Vlasák s Pletkou a Brno se ubránilo. Tohle by mohlo na konci zápasu domácí pěkně mrzet.

27. Obrovská šance Straky. Domácí svírali tři hráče Komety dlouhé vteřiny, až se dostal ke střele do poloodkryté branky kapitán Indiánů, ale nepodařilo se mu puk nasměrovat mezi tři tyče.

26. Plzeň bude hrát celé dvě minuty přesilovku 5 proti 3. Na trestné už sedí Erat a Jakub Svoboda.

25. Brankař Svoboda se proletěl vzduchem po souboji Divíška před brankou. Domácí gólman ale bude v pořádku.

24. Duda se Strakou odehráli celé dvě minuty přesilovky. Brno už je v plném počtu.

23. Další šanci měl Straka, ale ani on neuspěl.

23. Marušák vypálil od modré. Trvaj ale chytá do náručí.

22. A domácí si zahrají přesilovou hru. Haluza na trestné lavici za nedovolené bránění.

22: Plzeň na začátku druhého dějství mnohem víc chce a je aktivnější. Hlavně Strakova formace prohání hostující hráče.

21. Po chybě hostů se do útočné třetiny vřítil Duda se Strakou, druhý jmenovaný nakonec pálil, ale jen do Trvaje.

21. Druhá třetina začala.

- Takový úvod si domácí nepředstavovali ani v nejhorším snu. V páté minutě prohrávala u 0:3 a Brno tím vyhnalo z brány mladíka Mazance, který v předchozích zápasech zářil. Plzeň hlavně dál tradičně hřešila v nevyužívání šancí. Až se ale do puku opřel kapitán Straka a snížil. Sledovali jsme pohledný hokej, doufejme, že v něm budou oba týmy pokračovat.

20. Konec první třetiny.

20. Vašíčka přimáčkl Vlasák na mantinel. Brněnský hráč se ale nezpevnil a zřejmě si pěkně naložil o hrazení.

20. Velká šance Brna. Zohorna projel útočnou třetinou, našel si místo pro střelu a Svoboda chytá jen s vypětím všechn sil.

20. Hanzlík střílel od modré, ale pod nohy mu lehl Dlouhý, který se pak v bolestech svíjel na ledě. Puk ho zasáhl zřejmě někam do kolene a do kabin ho odvádějí spoluhráči.

19. Balej střílel na Svobodu, ale branku Plzeňských netrefil. Na druhé straně velká šance Kováře, Trvaj dobře vyrazil.

18. Velká šance Brna. Hosté jeli dva na jednoho. Vrátit se stačil Straka, který skvělým obraným zákrokem zachránil domácí.

16. Oba týmy jsou v plném počtu. Nahození Brněnských si Svoboda pohlídal.

15. Plzeň dostává nový vítr do plachet. Snížení prospělo i hokeji, hraje se nyní opravdu svižně.

14. Plzeň snižuje na 1:3. Kdo jiný by měl v plzeňských řadách vzbudit spící pušky než kapitán Martin Straka. Dostal od modré ideální pobídku na střelu a propál Trvaje.

14. Straka práskl do koní a projel mezi bránícími hráči až k Trvajovi. Při průjezdu byl ale faulován a Plzeň bude hrát přesilovku 4 na 3.

14. Bude se hrát ve čtyřech. Frolo a Balej dostávají po vzájemné potyčce každý dvě minuty.

14. Duda ze strany prověřil Trvaje, pak rozhodčí přerušil hru, protože v plzeňské třetině zůstal ležet Hruška, který utrpěl zranění v obličeji při souboji s Modrým.

13. Plzeň se z prvního oslabení zřejmě poučila a od té doby hraje početní nevýhodu dobře. Brno se teď dostalo do ofsajdu.

12. Brno hraje další přesilovku. Tentokrát dostal dvě minuty Vykoukal

11. Ve velké šanci byl Kovář, ale netrefil branku, po něm hledal spoluhráče před brankou Vykoukal, ale puk projel do rohu, aniž by si ho někdo všiml.

10. Žižka zalehl puk za brankou Trvaje a bude se vhazovat po pravici hostujícího gólmana.

9. A mohlo být možná definitivně hotovo. Tomáš Svoboda se dostal k puku u odkryté brány Plzně. Svoboda v bráně, ale chytá.

9. Plzeň měla víc šancí v oslabení než Brno. Hosty to ale nemusí mrzet, mají příjemný náskok.

8. Marušákova šance v oslabení nebyla jediná, obránce Plzně měl druhou šanci, když se k němu odrazil puk a mohl zakončit za přemisťujícího se Trvaje. Hostující gólman se ale skvěle přemístil.

7. Marušák měl nabito po Strakově přihrávce. Trvaj si ale vyjel a jeho střelu chytil.

6. Kometa bude hrát druhou přesilovku. Duda dostává dvě minuty za útočný faul.

5. Rozdíl mezi Plzní a Kometou je zatím jasný. Zatímco hosté využili všechny své příležitosti, domácí ani jednu.

5. A je to už 3:0. Josef Balej si se zakončením nedělal hlavu, levého kruhu napálil puk a prostřelil Mazance. Ten smutně opouští bránu.

4. Kometa vede 2:0. Využitá přesilovka. Tomáš Svoboda dostal dobrou pobídku od Divíška a bekhendem poslal puk mezi nohy domácí brankaře.

2. Mrňa odchází na trestnou lavici a Kometa bude hrát první přesilovou hru.

2. Kometa vede 1:0. Šanci měla i Plzeň ale z protiútoku se prosazuje Brno. Konkrétně Tomáš Divíšek, který si mezi kruhy našel odražený puk.

1. První závar byl před brankou Mazance. Nahození z rohu si ale mladý gólman Plzně pohlídal.

1. Utkání začalo.

Sestava Brno: Trvaj (Hovi) - Žižka, Kováčik, Vašíček, Ostrčil, Bičánek, Švrček, Hruška, Malec - Erat, Čermák, Zohorna, Haluza, Polodna, Dlouhý, Petrovický, Balej, Svoboda Jakub, Švaňhal, Divíšek, Svoboda T.

Sestava Plzeň: Mazanec (Svoboda) - Jeřábek, Hanzlík, Frolo, Marušák, Modrý, Vykoukal, Růžička - Mrňa, Kratěna, Vlasák, Straka, Kovář, Dvořák, Havlíček, Duda, Pletka, Andrašovský, Stránský, Heřman, Vostřák

- Hostům bude chybět Jakub Koreis, který dostal trest na dva zápasy za faul na plzeňského Jeřábka. Na druhé straně bude jistě zajímavé sledovat výkon Radka Dudy, který v posledních zápasech působí na hráče Komety jako červený hadr na býka a je původcem častých potyček.

- Dnes večer bude v Plzni pokračovat snaha domácích prodloužit semifinálovou sérii, ve které prohrávají 1:3. V minulém zápase se Západočechům konečně podařilo překonat gólmana Trvaje, který dlouho zůstával nepokořen. Komětě ale stále stačí jediné vítězství a bude ve finále.

- Dobrý večer, vítejte u online reportáže z pátého utkání semifinále play off hokejové extraligy. Brno hraje na ledě Plzně a má další šanci k postupu do finále. Utkání začne v 19:10.