Kometa deklasovala Plzeň. Po 41 letech bude hrát finále

Aleš Vávra Aleš Vávra
2. 4. 2012 22:15
Plzeň - Brno 2:7, konečný stav 1:4

Plzeň - Brněnský hokej slaví obrovský úspěch, Kometa je po 41 letech ve finále play off extraligy. V pátém semifinále vyhrála na ledě Plzně vysoko 7:2 a celkově triumfovala 4:1 na zápasy.

Brněnští přitom do play off postoupili až z předkola, poté však vyřadili dva nejlepší týmy základní části, pražskou Spartu a právě indiány z Plzně.

Kometa je navíc prvním týmem v historii, který prošel z předkola až do boje o titul.

Utkání mezi Plzní a Brnem jsme sledovali ŽIVĚ
Brankář Furch dal gól. ´Chce to dobře nastavit beton´
Pardubice zničily Tygry osmi góly a mají mečbol

Západočeši v pátém utkání na svého soupeře vůbec nestačili. Hosté rozhodli duel v úvodních pěti minutách, v nichž nastříleli tři góly a vyhnali z branky gólmana Marek Mazance.

Adam Svoboda v dalším průběhu kapituloval čtyřikrát. Naopal Jiří Trvaj v brance Komety znovu exceloval a dotáhl svůj tým do finále.

Plzeňští získají alespoň bronzovou medaili a zopakují tedy výsledek z roku 2000.

Hrdinou zápasu byl nejproduktivnější hráč play off Tomáš Divíšek, který vstřelil dva góly a přidal další dvě asistence.

Svěřenci kouče Zdeňka Venery začali hodně zostra a během čtyř minut a čtyř vteřin šokovali plzeňský stadion třemi údery. Nejprve se po dorážce prosadil Divíšek, poté v přesilovce Tomáš Svoboda a za další minutu zakončil povedený brejk Balej.

Naděje Plzni svitla ve 14. minutě, kdy se parádní gólovou střelou v přesilovce prezentoval Martin Straka. Právě plzeňský kapitán a po něm i Tomáš Vlasák mohli na začátku druhé části dát druhý gól, ale Trvaj byl proti.

Jediný gól druhé třetiny tak vstřelil na jejím konci obránce hostů Kováčik. Zpět na rozdíl dvou gólů upravil po 19 vteřinách třetí části Hanzlík, to však bylo od plzeňských všechno.

Tomáš Svoboda, Dlouhý a Divíšek dokonali debakl a rozhodli o postupu Komety.

Výsledek:

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 14. Martin Straka (Vlasák, Vykoukal), 41. Jiří Hanzlík (Jan Kovář, Martin Straka) - 2. Divíšek (Malec), 4. T. Svoboda (Divíšek, Jakub Svoboda), 5. Balej (Polodna), 39. Kováčik (L. Čermák), 45. T. Svoboda (Vašíček, Divíšek), 50. Dlouhý (H. Zohorna, L. Čermák), 53. Divíšek (Kováčik, Žižka). Rozhodčí: Hodek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:8, navíc Vlasák - Malec oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 8236. Konečný stav série: 1:4.
Plzeň: Mazanec (5. A. Svoboda) - Marušák, Jiří Hanzlík, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo, J. Jeřábek - Duda, Martin Straka, Kratěna - Pletka, Jan Kovář, Vlasák - Michal Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, M. Heřman, Mrňa - Vostřák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda - Erat, Petrovický, Haluza - Balej, Švaňhal, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.