100. Hošek
75. Plavšić
120+1 Drchal
Rozhodující penalta Drchal

Hezké odpoledne, vítejte u online přenosu ze čtvrtfinále fotbalového MOL Cupu mezi Teplicemi a Spartou Praha. Zápas začíná v 17:00.

Po ligovém víkendu přichází na řadu český pohár pod názvem MOL Cup. Ten dospěl už do čtvrtfinálové fáze. Dvě utkání se odehrají dnes, dvě poté zítra. Od 19:20 se lídr tabulky ze Slavie utká s Karvinou nabitou sebevědomím po výhře v derby s Baníkem Ostrava. My se však budeme věnovat utkání pražské Sparty. Ta se představí na půdě Teplice a bude chtít za každou cenu uspět. Pohárová trofej je totiž ta jediná, na kterou letos mohou Letenští pomýšlet.

V této sestavě dnes nastoupí favorité ze Sparty. Zdeněk Ščasný udělal proti sobotnímu utkání v Mladé Boleslavi dvě změny. Na pravém okraji obrany dostává před kritizovaným Zahustelem přednost Chipciu. Martin Hašek pak uvolnil místo mladému Adamu Hložkovi.

Tuto jedenáctku vyslal teplický lodivod Stanislav Hejkal. Do sestavy se vrací Daniel Soungole, na lavičce už je připraven zkušený kapitán Admir Ljevakovič. Stále však chybí obránce Jan Krob a střelec vítězné branky z prosincového vzájemného utkání Pavel Moulis.

Po zpackaném podzimu, který znamenal konec nadějí v Evropě i v ligové soutěži, sice hráči Sparty zabrali a až do tohoto víkendu jen vyhrávali, přesto na lepší než třetí místo v lize pomýšlet nemohou. Proto musí vrhnout veškeré síly do MOL Cupu. A budou mít rozhodně co napravovat, jednak v sobotu podlehli překvapivě Mladé Boleslavi, navíc v pohárové soutěži neuspěli už pěknou řádku let. Čtvrtfinále hrají po třech letech. Tehdy dotáhli Letenští svou pouť až do semifinále, kde prohráli s Jabloncem. Navíc mají o motivaci postaráno i kvůli soupeři.

V prosinci totiž doma překvapivě na teplický celek nestačili a podlehli mu 0:1. Tehdy se sice Sparta nacházela v horším rozpoložení, jenže to se dá říct o týmu Stanislava Hejkala. Severočeši totiž na jaře válí. V posledních čtyřech ligových utkáních dokázali hned třikrát zvítězit a z deváté příčky ztrácí už jen čtyři body na pátou Ostravu. V domácím prostředí dokázali porazit Opavu, Plzeň a naposledy Slovácko. Vždy navíc skórovali minimálně dvakrát. Domácí formu budou chtít potvrdit i dnes proti papírovému favoritovi. Velmi dobrou formu má hlavně křídelník Jakub Hora, který skóroval 5x v posledních 4 zápasech a v ligové soutěži má na kontě již 10 branek.

Kontroverzi mezi Teplicemi a Spartou rozvířil na podzim také záložník severočeského klubu Tomáš Kučera. Ten se v rapovém videoklipu vulgárně vyjadřoval právě o Spartě. Jeho "blikanec" řešila etická komise a po odvolání nakonec teplickému záložníkovi vyměřila pokutu 40 tisíc korun.

Utkání na Stínadlech začalo.

1

Sparta se hned pustila do ofenzívy. Hložkův centr ale obrana teplických zablokovala.

2

Karlssonův roh ale opět domácí defenzíva zvládla odvrátit.

5

Hanouskův centr odvrátil Jeřábek.

5

Ne úplně ideálně zasáhl Štětina, ale Heča před dotírajícím Jindráčkem odkopl do bezpečí.

7

Teplickým rozehrávka příliš nevycházela, tak to Daniel Soungole vzal na sebe a jeho průnik zastavil nedovoleně Chipciu.

8

Opět se do akce zapojil záložník z Pobřeží Slonoviny, jenže jeho pokusu z dálky chyběl důraz i umístění. Heča bez problémů chytil.

10

Guelor Kanga zkoušel pálit i takřka z brankové čáry, ale jeho projektil bránu Diviše netrefil.

12

Tetteh vracel centrem z úhlu do ohně, kde nabíhal Hložek, ale šestnáctiletý ofenzivní hráč si počínal v souboji se Shejbalem nedovoleně.

13

Kanga vysílal kolmicí do úniku Tetteha, ale ghanský útočník vybíhal z ofsajdového postavení, což pomezní rozhodčí pochopitelně zaregistroval.

15

První zajímavá akce teplických. Vondášek si narazil s Horou a po sprintu poslal do vápna z pravé strany centr. Ten propadl až k Hyčkovi, ten však míč netrefil ideálně a Heča jeho pokus v pohodě lapil.

17

V akci opět Alois Hyčka, v době absence Kroba provizorní levý obránce. Jeho centr však skončil v zámezí.

20

Zatím vidíme hodně nepřesností a spíš boj o střed pole.

22

Rychlý brejk Teplic vedl Kučera, poté našel vpravo ve formě hrajícího Horu, ten ale z úhlu trefil jen jednoho z obránců Sparty. Následný rohový kop Kučera nerozehrál dobře.

25

Jindráček obral váhajícího Štětinu o míč a vybojoval pak pro svůj tým rohový kop.

28

První žlutá karta utkání. Daniel Trubač zezadu trefil na Achilovku unikajícího Sáčka.

29

Do skákajícího míče se zpoza vápna opřel Tetteh, ale bránu Teplic vysoko přestřelil.

30

Chyby v rozehrávce Costy a poté i Heči, Letenští mají štěstí, že nebyli potrestáni.

31

Z dálky zkusil pálit Kanga, ale našel jen připravenou náruč Diviše.

33

Tomáš Kučeru se porval o míč, vybojoval ho a vyslal centr do vápna. Tam však Hora fauloval Costu, následní zakončení Trubače tak nehrálo roli.

35

První větší šance Teplic. Hora prostrčil míč do vápna na Žitného, který si jej zpracoval a zkoušel pálit na zadní tyč. Jen těsně minul bránu Heči.

37

Hložek nejenže fauloval ve vzduchu soupeře, ale srazil se s Karlssonem oba křídelníci byli ošetřováni, ale oba také pokračují ve hře.

40

Další skvělé napadání Teplic vedlo k chybě Sparty v rozehrávce.

41

Další roh teplických po nadějném brejku Žitného, ten na chvíli zaváhal a poté byl jeho pokus z hranice vápna zablokován.

42

Obrovská šance domácích. Kučerův roh propadl až k volnému Shejbalovi, který napálil míč z voleje. Sparťanský brankář Heča ale podržel skvělým zákrokem svůj tým.

45

Nastavovat se budou dvě minuty.

45+1

Soungole dohrál Kangu, který svému pádu přidal a pomohl tak ke karetnímu trestu pro teplického záložníka.

První poločas je za námi, branku jsme neviděli.

První půle nám příliš fotbalové krásy nenabídla, především to byl úporný boj ve středu pole. Tam si lépe vedla teplická dvojice Kučera - Soungole, díky čemuž se domácí dostávali do více nebezpečných pozic. Dvě šance měly dokonce přívlastek gólové. Nejprve Žitný jen těsně minul levou tyč Hečovy brány, načež Shejbal po rohu nechal vyniknout Heču v bráně letenských. Sparta by měla hodně přidat, pokud chce živit naději na jedinou možnou trofej v této sezoně.

Sparta v poločase střídá. Benjamina Tetteha nahradil Václav Drchal.

Druhá půle právě začala.

47

Kanga hledal ve vápně Drchala, jenže Shejbal líznul temenem hlavy míč, který tak neprošel až k volnému Drchalovi.

52

Chipciu si až příliš pomáhal rukama v souboji s Žitným.

55

Frýdek vypálil z dálky velmi povedenou ránu, Diviš musel do vzduchu vyrážet. Sparta však bude zahrávat roh.

58

Sudí Orel vytasil žlutou kartu. Costa vyskočil na Jindráčka, poslal jej k zemi a ještě měl výtky k odpískanému faulu. Vše se obránci Sparty sečetlo a uviděl žlutou kartu.

60

Střelu z dálky zkoušel i Kanga, opět byla zablokována a byl z toho rohový kop. Ty však Teplice brání dobře.

62

Karlsson pronikl po pravé straně, ale jeho centr vyústil pouze v další rohový kop.

63

Střídají poprvé také Teplice. Patrik Žitný přespustil své místo Davidu Bezdičkovi.

66

Nadějnou akci teplických zastavilo odmávání i odpískání ofsajdu Vondráška.

70

Zdeněk Ščasný podruhé střídá. David Karlsson opustil trávník, místo něj naskočil Srdjan Plavšič.

71

David Bezdička si předkopl míč příliš moc před sebe a po mírném kontaktu s Chipciuem ochotně padal k zemi. Sudí Orel jeho herecký výkon ocenil žlutou kartou.

73

Střílený centr Sáčka se otřel o Shejbala, Diviš ale míč dokázal pokrýt.

74

Druhá změna také v týmu Teplic. Daniela Trubače vystřídal sedmnáctiletý Matěj Radosta.

75

Střídání Spartě vyšlo. Srdjan Plavšič jako žolík udeřil v pravý čas. Kanga z pravého rohu vápna využil laxnosti Soungoleho a zkoušel pálit. Jeho střela sice neměla dobré parametry, jenže doputovala až na zadní tyč k úplně volnému Plavšičovi, který zakončil do odkryté brány.

79

Tepličtí vybojovali ojedinělý rohový kop a budou chtít srovnat.

81

Třetí změna v kádru Teplic. Odešel defenzivní záložník Soungole, místo něj přišel zkušený stoper Jan Hošek. Ten však zamířil na hrot, kde by měl dělat problémy hostujícím stoperům.

84

Drchal hraje výborný zápas, od jeho příchodu je Sparta lepší, nyní se rval se Shejbalem, který nakonec uspěl a míč odkopl na rohový kop. Mladý forvard ale ukazuje víc než jeho předchůdce Tetteh.

85

Žlutou kartu uviděl z ruky sudího Orla střelec jediné branky Srdjan Plavšić. Ten zezadu skluzem poslal k zemi Jindráčka vedoucího míč při brejkové situaci.

87

Bezdička po dlouhém autu poslal k zemi Chipciua.

88

Sparta střídá potřetí. Uroš Radaković nahradil Michala Sáčka. Posílení vzdušného prostoru od kouče letenských.

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90+2

Teplice se dočkali vyrovnání. Hora odstrčil Plavšiće, přenechal míč Kučerovi, který centrem našel ve vápně Michala Jeřábka a ten hlavou srovnal. Půjdeme zřejmě do prodloužení.

Základní hrací doba skončila, stav utkání je 1:1 a o prvním semifinalistovi MOL Cupu rozhodne prodloužení, případně penalty. V 75. minutě otevřel skóre Plavšić, načež v druhé minutě nastavení z ojedinělé šance srovnal Jeřábek.

Prodloužení začalo.

92

Srážka dvou semdnáctek, Frýdek se srazil ve vzduchu s Vondáškem. Oba po drobném ošetření budou pokračovat.

94

K ohrožení brány Teplic se dostal Drchal, který z ostrého úhlu střílenou přihrávkou donutil Diviše jít na zem a míč vyrazit do bezpečí.

96

Sparta využila i přidaného střídání v prodloužení. Chipciu nemůže pokračovat ve hře, nahradil jej Ondřej Zahustel.

99

Tepličtí budou rozehrávat rohový kop. Standardní situace jsou možná největší šancí domácích.

100

A má zhruba minutu stará předpověď se stává skutečností. Teplice využily další standardní situaci k druhé brance. A opět u toho byl dnes vynikající Tomáš Kučera. Tentokrát naservíroval míč na hlavu Jana Hoška a ten překonal Heču. Rázem jsou tak Severočeši blíže postupu.

102

Vondrášek poslal k zemi Hanouska a uviděl žlutou kartu.

102

Ve velké šanci se objevil Hložek, jenže hlavou z velké blízkosti minul.

104

Další žlutý trest pro muže ve žlutém. Jeřábek velmi ostře zajel do Hložka a ještě může být rád za kartu pouze žluté barvy.

105

Bude se nastavovat jedna minuta v první části prodloužení.

Začala nám druhá část prodloužení. Letenský celek tak má patnáct minut plus nastavení na to minimálně srovnat a zachránit si tak sezonu.

107

Krásná akce teplických. Hošek ukázal na stopera nezvyklý cit pro přihrávku, když prvním dotekem krásně dostal míč za obranu na Jindráčka, ten ale zakončil pouze v pádu. Heča si s jeho pokusem poradil.

109

Tomáš Kučera byl u míče dřív než Martin Frýdek, což vyústilo ve faul kapitána Sparty. Ten od sudího Orla uviděl žlutou kartu.

110

Diviš lapí do své moci další z centrů Sparty.

113

Diviš v prodloužení hýří jistotou, tentokrát by u míče rychleji než Hložek a lapil jej do náruče.

116

Teplická obrana skvěle drží proti náporu Sparty. Několikrát odvrátila centry, teď zase Vondrášek zablokoval ránu Frýdka.

117

Drchal měl na hlavě vyrovnání. Diviš tentokrát nevyběhl dobře a centr Kangy našel mladého útočníka. Ten však bránu přestřelil.

118

Mladičký Matěj Radosta přepustil na závěrečné minuty své místo zkušenému Admiru Ljevakovičovi.

120

120+1

Tepličtí tlak Sparty neustáli. Kanga krásně dloubl míč za obranu na Drchala, který si poradil i v ne úplně jednoduché pozici. Sparta tak vyrovnala za minutu dvanáct a rozhodnout budou muset penalty.

Prodloužení skončilo a opět padl gól v nastavení. Tentokrát měla štěstí Sparta, když v závěru srovnal Drchal. Rozhodnou penalty.

Začínat bude Sparta.

Ondřej Zahustel kopal jako první a ránou doprostřed uspěl.

Nejlepší střelec Teplic Jakub Hora s pomocí tyčky srovnal.

Branku trefuje ale i Martin Frýdek, Sparta opět vede.

Tomáš Kučera neproměňuje, ve výhodě je Sparta.

Také Plavšić ale neuspěl, Diviš dokázal nohou zasáhnout.

Branku nedává ani nejzkušenější z teplických Admir Ljevakovič. Ten napálil míč do břevna.

Václav Drchal s přehledem proměnil a Sparta je blízko výhře.

Martin Jindráček oddálil konec svého týmu.

Je hotovo, Guélor Kanga jako tradiční sparťanský střelec nezaváhal a Sparta tak vyhrála penaltový rozstřel 4:2.

Tohle bylo drama, jak se sluší a patří. Sparta chtěla udržet šanci na jedinou trofej, Teplice zase zaskočit favorita a vybojovat účast v pohárové Evropě. Domácí byli v první půli aktivnější, hosté zase v té druhé. V 75. minutě skóroval Plavšić a vypadalo, že uspěli Letenští. Jenže v druhé minutě nastavení srovnal Jeřábek a šlo se do prodloužení.

V tom nejprve poslal domácí do vedení Hošek, jenomže v nastavení přišlo opět srovnání. Tentokrát však využili minutky nad rámec základní hrací doby hosté, když pas Kangy využil Drchal. V penaltovém rozstřelu poté byli lepší Sparťané a postoupili do semifinále MOL Cupu.

Ode mě je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.