Gambrinus liga • 14. kolo • 19:00, konec

2:3
Mladá Boleslav
41. Piták, 76. Lafata
25. Magera (z pen.), 35. Štohanzl, 74. Nešpor

Dobrý den, vítejte u online reportáže z utkání 14. kola Gambrinus ligy mezi Baumitem Jablonec a FK Mladá Boleslav, po němž může Jablonec  poskočit do čela soutěže. Utkání začíná v 19:00.

Jablonec - Špit - Eliáš, Kysela, Beneš, Novák - Kopic, Loučka, Čížek, Piták, Kovařík - Lafata.

Mladá Boleslav - Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil - Janíček, Brunclík, Mareš, Magera, Štohanzl - Nešporů

Utkání budou řídit sudí Královec, kterému budou na lajnách pomáhat pánové Filípe a Marek.

V promrzlém Jablonci je před poloprázdnými tribunami vše připraveno k začátku utkání. Hráči nastupují na hrací plochu.

1

Utkání bylo zahájeno výkopem domácích fotbalistů.

1

Jablonec po nákopu rychle přišel o míč a dopředu šla Mladá Boleslav. Michal Špit měl první práci, když musel na malém vápně vyskočit pro centr z pravé strany.

2

Také Jablonec to zkoušel vysokým míčem do vápna. Obrana hostů si s centrem Kovaříka poradila.

4

Kopic se protáhl po pravé straně a dostal se i k centru. V pokutovém území ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů.

6

Čížek uháněl středem hřiště přímo mezi čtyři bránící hráče Boleslavi. Tohle nemohlo dopadnout jinak, než ztrátou míče. Rychlonohý záložník navíc podle sudího Královce fauloval.

8

Lukáš Magera dostane od trenéra pořádně za uši. V 8. minutě totiž vidí naprostou hloupou žlutou kartu za to, že stál blízko míči a zabránil Jablonci v rozehrání přímého kopu z poloviny hřiště.

10

Tempo zápasu je zatím studené asi jako teplota vzduchu v Jablonci. Hraje se hodně opatrný fotbal hlavně okolo půlící čáry.

12

Až teď se jeden z týmů osmělil k útočení. Lafata hledal centrem před bránou Boleslavi Kopice, ten se za míčem na malém vápně dral tak důrazně, že cestou sestřelil Bořila a je mu pískán útočný faul.

14

Kopic s Lafatou zase kombinovali před vápnem a vznikla z toho krásná přihrávka na nabíhajícího Eliáše. Ten za obranou z úhlu zkoušel vracet míč před bránu, jenže Miller jeho snahu přečetl a přihrávku zastavil v náručí.

16

Jablonec je nucen poprvé v zápase střídat. Eliáše totiž při centru dojel Bořil tak, že v utkání nebude moct pokračovat. Na trávníku ho po bolavém střetu střídá Ondřej Vaněk.

18

Hraje se hlavně na polovině Boleslavi. Hosté ale vystavěli zatím nepropustný obranný blok. Jablonci to nevyšlo ani pokusem vysunout Čížka.

19

Dva centry do vápna Boleslavi po sobě vždy s přehledem vyřešil ze vzduchu pozorný brankář Miller.

22

Penalta pro Mladou Boleslav!

22

Tohle je rána pro domácí. Michal Špit nezpracoval dobře míč, malou domů od obránců, za kterým se dral Nešpor. Špit ho musel sejmout a dostává okamžitě červenou kartu!

23

Jablonec je tak podruhé v zápase nucen střídat. Místo brankáři Romanu Valešovi musí pustit aktivní Milan Kopic a to je pro Jablonec další velké oslabení.

24

Během rozcvičování a oblékání Valeše už je jasné, kdo bude penaltu kopat. Na penaltovém puntíku už nervózně stepuje Lukáš Magera.

25

Boleslav vede 1:0! Lukáš Magera si vydechl a předem věděl, kam míč nasměruje. Jeho nekompromisní rána končí přesně pod víkem!

27

Na zemi se svíjí další Jablonečák. Čížek šel proti Johanovi a dostal pořádně naloženo. Tentokrát ale bude domácí hráč nejspíš v pořádku.

29

Boleslav přitvrdila, tvrdým faulem na polovině hřiště se provinil Nešpor.

32

Bořil našel ve vápně centrem Nešpora, který těžký míč z první poslal slabou ránou vedle brány.

35

Boleslav v Jablonci vede 2:0! Bořil podržel míč, doběhl s ním až před vápno, kde sice prováhal ideální příležitost ke střelbě, ale dokázal k zakončení vybídnout JANA ŠTOHANZLA, který z hranice vápna mířil přesně k pravé tyči.

39

S Jabloncem nepříznivý výsledek pořádně zamával. Luboš Loučka nesmyslně dohrál soupeře po odehrání míče a může být moc a moc rád, že za nevybíravý zákrok vidí jen žlutou kartu.

40

Hned vzápětí se faulem za žlutou kartu provinil i hostující stoper Johana.

41

Jablonec snižuje na 1:2! David Lafata si na levé straně pohrál s obráncem a centrem našel přesně hlavičku KARLA PITÁKA, který nekompromisně vrací Jablonec do zápasu svou první brankou v sezoně!

43

Postupný útok Mladé Boleslavi končí odmávaným i odpískaným ofsajdem.

44

Do útoku vyrazili domácí a vykoledovali si nadějnou standardku ze dvaceti metrů. Janíček totiž stáhl k zemi unikajícího Loučku.

45

Levačka Kovaříka ale totálně selhala. Technický pokus míří vysoko nad bránu Millera.

Sudí Královec nastavuje v prvním poločase dvě minuty.

45+1

Nešpor si na dlouhý nákop za obranu zabíhal z ofsajdové pozice.

45+1

Novák napřáhl z dobrých dvaceti metrů. Jeho krásná volej ale mířila jen doprostřed brány a náruče připraveného Millera.

45+2

Jablonec se v závěru hodně zvedl. Lafata už uháněl sám na Millera, ale rozhodčí jeho akci pro ofsajdové postavení nekompromisně zastavili.

45

První poločas skončil.

Před poloprázdným stadionem v Jablonci se ve studeném počasí hraje hodně zajímavý fotbal a hlavně kulisa je asi to jediné, co zápasu chybí. Jablonci se ale cesta na první místo v tabulce hodně vzdaluje. Přestože domácí začali výraznou převahou, přišla obrovská chyba brankáře Špita, který musel faulovat za červenou kartu Nešpora a Lukáš Magera nařízenou penaltu nekompromisně proměnil. Na 2:0 zvyšoval krátce poté Štohanzl a zdálo se, že Boleslav už nic nemůže zastavit. V závěru poločasu ale dal zápasu zajímavou zápletku hlavičkou Piták.

Domácí to ale v deseti budou mít hodně těžké, už jenom proto, že kvůli zranění Eliáše a už zmíněného vyloučení Špita trenér Kotal musel nuceně už dvakrát střídat.

46

Druhý poločas byl zahájen.

47

Hned v úvodu poločasu pohotovost ve vápně Boleslavi. Přímý kop na hlavu Pitáka byl ale přetažený a hosté budou vhazovat.

46

Hosté přicházejí do poločasu s jednou změnou. Mareše nahradil Sivrič.

49

Jablonec od začátku poločasu tlačí. Miller hodně podcenil rohový kop, propadnutý centr spadl přímo na koleno Pitáka, který ale nestihl zareagovat a míč se od něj odrazil vedle brány.

50

Další pohotovost. Čížek vybojoval u rohového praporku v souboji s Bořilem přímý kop.

51

Následoval obrovský závar, který byl zbytečný pro ofsajd jednoho z jabloneckých hráčů.

53

Nešpor nedoskočil na vysoký centr, ale pro míč si doběhl u postranní čáry Magera a mohl přijít další pas do ohně. Ten už odvrátila jablonecká obrana.

54

Následný protiútok zakončil nepřesnou ránou Loučka.

55

Kovařík nepřesným centrem nemohl najít nabíhajícího Lafatu.

57

Kysela krásným centrem našel na vzdálenější tyči Sivriče, který hlavičkou nechal vyniknout krásným zákrokem Valeše!

57

Nešpor pak skluzem brankáře Jablonce dohrál a vidí zaslouženě žlutou kartu.

58

Akce se opakovala. Sivrič ale tentokrát na centr Kysely u zadní tyče nečíhal.

59

Hosté v 59. minutě podruhé střídají. Ze hřiště odchází se žlutou kartou hrající Lukáš Magera, nahradí ho Ondřej Kúdela.

61

Obrovská šance Jablonce na vyrovnání, Karel Piták mohl být hrdinou. Kovaříkův centr z přímoho kopu se snesl na jeho čelo a Miller dokázal fantastickým zákrokem míč vytáhnout nad břevno!

62

Z rohu neudeřilo, ale Jablonec zůstal v útoku. Rána Kovaříka z dvaceti metrů mířila po zemi jen doprostřed brány.

64

Boleslav měla obrovské štěstí. Johana chtěl skluzem zastavit centr, místo toho ale jen změnil jeho trajektorii a sražený míč musela v cestě za záda Millera zastavit tyč!

67

Boleslav je zatažená na vlastní polovině. Ve druhé půli zatím rozhodně není vidět, že by Jalonec hrál v deseti. Přestože se hodně tlačí dopředu, nenabízí hostům ani prostory k rychlým brejkům.

68

Až teď Boleslav ve více mužích vyrazila dopředu, Kúdela stál ale v ofsajdu.

70

Rohový kop pro Jablonec.

70

Kovaříkův vysoký centr byl pro vyskakujícího Lafatu moc velké sousto.

73

Hosté přečíslili Jablonec, ale Novák se obětavě položil do tvrdé rány z dvaceti metrů a Valeš nakonec nemusel ani zasahovat.

74

Boleslav vede 3:1! Po sérií šancí Jablonce přichází zdá se definitivní direkt. Hosté sehráli skvělý brejk, na jehož konci byl přesný centr na Nešpora, který skluzem poslal míč do sítě!

76

Tak ne! Jablonec se vrací do hry a snižuje na 2:3! To jsou věci. Domácí okamžitě nakopli míč do vápna Boleslavi, kde se v obrovském závaru nejlépe zorientoval DAVID LAFATA a dorážkou pod břevno živí naději Jablonce na bodový zisk.

80

Rohový kop pro Mladou Boleslav.

80

Valeš centr Brunclíka vyboxoval do bezpečí.

82

V 82. minutě přichází poslední střídání Jablonce. Ze hřiště míří Čížek, kterého na posledních zhruba deset minut nahradí Lukáš Třešňák.

82

Šance pro Jablonec. Faul za žlutou kartu pro Zbořila znamená standardku ze zhruba 30 metrů.

83

Obrovská šance Jablonce. Míč se snesl na hlavu úplně volného Kysely, který ze dvou metrů trefil na brankové čáře naprosto fantastického Millera. Tohle měl být gól!

84

O minutu později se podobná standardka opakovala, Miller tentokrát po Kovaříkově centru neměl žádnou těžkou práci.

85

Žlutou kartu vidí za skluz u rohového praporku Karel Piták.

86

Hosté tak zahrávali "zkrácený roh", ale ve vápně moc Středočechů nebylo. Boleslav se soustředí jen na obranu. Brunclík navíc za zdržování vidí žlutou kartu.

87

Zase se žlutí. Sivrič zabrousil do kotníku Pitáka.

87

Piták si hledal prostor pro dlouhý aut do vápna Boleslavi, jenže si pomáhal faulem.

88

V 88. minutě střídá i Boleslav. Bořila nahradí Ščuk.

90

Beneš s vypětím všech sil stihl míč ve hřišti a centroval na Třešnáka, který míč hlavou nasměroval jen na Millera.

Rozhodí Královec nastavuje 3 minuty.

90+1

Brejk Štohanzla pokazil Sivrič, který si jeho přihrávku tak dlouho v nadějné pozici rovnal ke střele, až o míč přišel.

90+2

Po nepřesnosti jen odkop od brány Boleslavi. Miller pochopitelně zdržuje.

90+3

Možná poslední šance Jablonce. Loučka z vlastní poloviny posílá dlouhý míč do vápna, kde jsou všichni v zeleném.

90+3

Na míč naskočil Beneš, ale v těžké pozici bránu ohrozit nedokázal.

90+3

Miller zdržoval znovu. Vidí žlutou kartu. Nastavený čas vypršel.

90+4

Ještě jeden dlouhý aut do vápna Boleslavi.

90+4

Jablonec udržel ve vápně míč a nabil na ránu Loučkovi, ten vysoko přestřelil a zápas končí.

Utkání skončilo.

Potlesk pro Jablonec, jenže to k bodovému zisku nestačí. Domácí hráli od 25. minuty bez vyloučeného brankáře Špita a v zápase dvakrát prohrávali o dvě branky. Přesto přesilovka hostů nebyla vůbec znát a Severočeši až do posledních vteřin sahali po vyrovnání. Boleslav s obrovským štěstím náskok ubránila a vyhrála v Jablonci poprvé od roku 2006.

To už je dnes z Gambrinus ligy od nás vše. Děkujeme za pozornost a přejem hezký zbytek víkendu. Z Jablonce se loučíme s konstatováním, že domácí ani přes sympatický a bojovný výkon na první místo v lize znovu nedosáhli.