ŽIVĚ Bayern přejel Basilej, Inter i přes výhru vypadl

13. 3. 2012 22:26
Sledujte úterní odvety osmifinále Ligy mistrů Bayern - Basilej a Inter - Marseille

Praha - Liga mistrů má dnes na programu další dva odvetné zápasy osmifinále.

Obrátit nepříznivé skóre mají za úkol na svých hřištích hráči Bayernu Mnichov a Interu Milán. Oba fotbaloví giganti totiž prohráli úvodní zápasy na půdě soupeře 0:1. Bayern s FC Basilej a Inter s Olympiquem Marseille.

Na Aktuálně.cz můžete sledovat vývoj obou utkání v komentovaném živém přenosu.

22:50 Po dnešku známe další dva čtvrtfinalisty a zítra se zaplní poslední dvě místa. O postupujích rozhodnou duely Chelsea - Neapol a Real Madrid - CSKA Moskva. Redaktoři Aktuálně.cz budou samozřejmě opět u toho.

22:45 Pohárová matematika je ovšem jasná. Marseille díky vstřelené brance na půdě soupeře postupuje dál, zatímco favorit Inter Milán se s Ligou mistrů loučí. Francouzský tým ale ve čtvrtfinále bude postrádat gólmana Mandandu, ten za svůj zákrok vyfasoval červenou.

22:38 INM - OMA Tak v Miláně se tedy dějou věci. Olympique je mistre nastavených minut! Dvě minuty po základní hrací době vstřelil Brandao vyrovnávací gól. Vzápětí na druhé straně ale fauloval gólman Mandanda Pazziniho a sám postižený proměnil penaltu. A zápas končí 2:1 pro domácí!

22:35 Zápas Bayernu s Basilejí končí 7:0 a domácí tak zaslouženě postupuje do čtvfinálových bojů Ligy mistrů. Dnes hosté absolutně nic nepředvedli a Mnichovu vítězství značně ulehčili.

22:29 INM - OMA V Itálii se nám tedy zřejmě schyluje k prodloužení. Pár minut před koncem je stav dvojutkání vyrovnaný.

22:24 BAY - BAS Bayern neusíná na vavřínech. Poprava Basileje ještě není dokonána. Sedmou brankou přispěl Robben, který vykoupal hostujícího gólmana a dával do prázdné.

22:22 INM - OMA Jako bych to zakřikl! Inter vstřelil branku a dotáhl tím manko z předchozího zápasu. Po rohu se prosadil Diego Milito.

22:17 INM - OMA Mohlo by se zdát, že tento přenos je pouze o Bayernu, ale vězte, že v utkání Interu s Marseille se nic zásadního neděje. To mnichovská družina se činí.

22:10 BAY - BAS Exibice z dílny Ribéry - Gomez pokračuje. Německý kanonýr totiž přidává svůj čtvtý gól. Že by závod s Messim? V tom případě Gomezovi chybí už jen jedna trefa, aby hvězdu Barcelony a její výkon z minulého týdne dohnal.

22:03 BAY - BAS To Bayern je hladový po gólech a přidává další. Mario Gomez hlavou zkompletoval hattrick a opět u toho byl Ribéry, který mu míč nacentroval.

21:58 INM - OMA Druhý zápas je zatím o poznání méně zajímavý. Inter si zatím velký tlak nevytváří  a čas hraje ve prospěch Maeseille.

21:51 BAY - BAS Jak poločas končil, tak i začal. Gomez po centru Ribéryho zvyšuje už na 4:0. Postup Basileje už se tak zřejmě rovná říši snů.

21:48 Druhý poločas utkání Bayern Mnichov - FC Basilej a Inter Milán - Olympique Marseille právě začíná.

21:36 Zatímco Bayern je na nejlepší cestě do čtvrtfinále Ligy mistrů, Inter stále trápí koncovka a zatím hraje s Marseille bez branek.

21:33 První poločas utkání Bayern Mnichov - FC Basilej a Inter Milán - Olympique Marseille právě skončil.

21:29 BAY - BAS A ještě jedna trefa do šatny z kopaček německého týmu. Gomez po dorážce do prázdné brány zvyšuje už na 3:0 a švýcarský celek to bude mít hodně těžké, aby tu dnes večer uspěl. Musel by dát dvě branky.

21:25 BAY - BAS Bayern přelévá výsledek dvojzápasu na svou stranu. Pár minut před koncem poločasu se trefuje Thomas Müller, kterého skvěle našel Robben. Ten si tak k prvnímu gólu připisuje i asistenci.

21:20 BAY - BAS Teď Basilej vybojovala dva rohové kopy, ale ani z jednoho nic nevytěžila. Na chvíli si ale vytížená obrana oddychla.

21:14 INM - OMA Marseille na italské půdě hrála naposledy před dvěma lety. Bylo to proti AC Milán a tehdy nakonec utkání skončilo 1:1. To by dnes Olympique bral všemi deseti.

21:08 INM - OMA Inter zatím na vytoužený první gól čeká. Po dvou velkých šancích domácích se hra trochu zklidnila a týmy zatím kombinují mezi pokutovými územími.

21:04 BAY - BAS Basilej zalézá hluboko do pokutového území a dovoluje Bayernu si dělat před pokutovým územím co chce. To je něco pro Ribéryho nebo Robbena.

20:58 INM - OMA V druhém utkání zatím čaruje gólman francouzského týmu Mandanda. Ten zneškodnil jasné šance Sneijdera i Milita.

20:54 BAY - BAS Dnes ale z aktivity Bayernu pramení první gól. Postaral se o něj Arjen Robben, ke kterému se v pokutovém území odrazil balón a tváří v tvář gólmanovi uklidil míč přesně k tyči.

20:47 BAY - BAS První minuty utkání v Německu jsou téměř totožné s těmi v minulém zápase. Bayern je znovu aktivnější a Basilej spíše čeká na svou šanci.

20:45 Utkání Bayern Mnichov - FC Basilej a Inter Milán - Olympique Marseille právě začala

20:38 A takhle vyběhnou na hřiště hráči Bayernu Mnichov a FC Basilej:

Bayern Mnichov: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Kroos - Robben, Müller, Ribéry - Gomez.

FC Basilej: Sommer - Steinhöfer, Abraham, Dragovič, Joo Ho - Shaqiri, Cabral, Xhaka, F.Frei - A.Frei, Streller.

20:35 Začátek obou utkání se kvapem blíží, tak se pojďme podívat na sestavy. Nejprve Inter Milán a Olympique Marseille:

Inter Milán: Júlio César - Maicon, Lúcio, Samuel, Nagatomo - Poli, Stankovič, Zanetti - Sneijder - Milito, Forlán

Olympique Marseille: Mandanda - Azpilicueta, Diawara, N´Koulou, Morel - Diarra, Mbia - Amalfitano, Valbuena, A. Ayew - Rémy

20:10 Ještě si pojďme připomenout, kdo už do čtvrfinále Ligy mistrů postoupil. Nejprve to je portugalská Benfica, která vyřadila ruský Petrohrad. Pak také AC Milán, který jen těsně udržel čtyřgólový náskok z prvního zápasu s Arsenalem. Ve výčtu samozřejmě nesmí chybět ani Barcelona. Ta díky famóznímu Messimu rozstřílela v odvetě Leverkusen 7:1. A kyperské překvapení APOEL Nikósie, který až na penalty přetlačil Lyon. Kdo se k těmto mužstvům po dnešku přidá?

20:05 Ve francouzském Marseille byl průběh utkání obdobný. Dlouho to totiž vypadalo na bezbrankovou remízu a nakonec se radoval papírově slabší tým. V úvodu ale nejprve vystrašil domácí fanoušky hostující Diego Forlán, když po jeho ráně musel zasahovat bankář Mandanda a s obtížemi vytáhl míč na břevno.

Průběh zápasu byl ale většinu hrací doby vyrovnaný, šance byly k vidění na obou stranách. Ke konci utkání se už Inter zřejmě spokojoval s bezbrankovou remízou, když přišel trest. Ve třetí minutě nastavení si na centr z rohového kopu si naskočil Ayew a hlavou dal jediný gól zápasu. I Inter tedy bude mít na svém hřišti dnes večer co dělat, aby nepříznivý výsledek zvrátil.

20:00 - Do obou utkání zbývá ještě třičtvrtě hodina. Pojďme si mezitím připomenout, jak úvodní zápasy probíhaly. Nejprve ten mezi Bayernem a Basilejí. Úvod zápasu sice patřil favorizovaným hostům z Německa, ale i přes aktivní napadání si nedokázali vytvořit žádnou velkou příležitost.

Naopak švýcarský tým se brzy otřepal a nebezpečně hrozil brankářovi Bayernu. Dvakrát dokonce domácí nastřelili konstrukci banky. V druhé půli se Mnichov poučil a postupně tlačil tým Basileje na jeho polovinu. Branka z toho ovšem nebyla, místo to se v 86. minutě rozvlnila síť na druhé straně, když se trefil Stocker.