Zápis plný sprosťáren. Víme, co měl Hašek řvát na rozhodčího

Luděk Mádl Luděk Mádl
22. 11. 2012 12:00
Sparťanský skandál v ČFL vyřešila pokuta 10 000 korun.
Martin Hašek odmítá, že by ve své půtce s rozhodčím použil vulgární výrazy
Martin Hašek odmítá, že by ve své půtce s rozhodčím použil vulgární výrazy | Foto:

Praha - Pohoršlivé, urážlivé, ponižující. Tak označil sudí sudí Martin Svatík slovní výlevy, kterými měl nejen jeho, ale i asistenty rozhodčího zasypat o víkendu Martin Hašek, kouč Sparty B.

Deníku Aktuálně.cz se podařilo získat citace ze zápisu o utkání ČFL Sparta B-Loko Vltavín (0:1), který pořídil právě sudí Svátek.

Podle něj měl Hašek kupříkladu vyštěknout větu: "To si ku*va děláš p*del, to bylo naopak, ty zm*de!"

Na skandální průběh utkání a událostí s ním spojených upozornil jako první isport.cz.

Spravila to desetitisícová pokuta

Jak zjistil deník Aktuálně.cz, disciplinárka při Řídící pro Čechy vyřešila celý případ udělením pokuty 10 000 korun pro klub AC Sparta Praha.

"Ta byla udělena právě za chování trenéra," vysvětlil Josef Nikodém, vedoucí sekretář Řídící komise pro Čechy.

Martin Hašek byl za své chování vykázán z lavičky už ve 28. minutě, později ho sudí vykázal i ze strahovského areálu, kde se zápas hrál.

Do zápisu sudí uvedl, že jej i asistenty častoval Hašek pohoršlivými, urážlivými a ponižujícími výrazy jako "s*áčové" nebo "co si to, ku*va, dovoluješ, ty m*dko."

S*áči, ku*vy a zm*di

Martin Hašek odmítá, že by ve své kritice výkonu rozhodčího použil přímo směrem k němu jakýkoli vulgární výraz.

Sudí ale napsal do zápisu, že řval "To si, ku*va, děláš p*del, to bylo naopak ty zm*de." 

A měl podle něj i sudímu vyhrožovat. "Ty jsi tady skončil, už si tady nepískneš, ty ku*vo."

Haška "načal" už minulou středu zápas ČFL v Domažlicích, kde byly proti jeho týmu odpískány dvě penalty a po dvou vyloučeních dohrával v devíti lidech. Zápas Sparta prohrála 1:4.

Oba sudí z Berbrova rajónu

Sudí Grimm, který toto utkání řídil, žije stejně jako arbitr duelu s Vltavínem v západních Čechách, tedy ve sféře vlivu Romana Berbra, člena výkonného výboru FAČR.

Jeho jméno bývá spojováno se zákulisní válkou, kterou nyní Sparta vede s Viktorií Plzeň (viz tzv. Křetínského taška či svědectví o korupci, které podal rozhodčí Adámek - více zde.)

V Převýšově už bez Západočechů

Do třetice už Západočeši duel Sparty B pískat nebudou - i když v původní nominaci napsaní byli. "Ale poté, co si Sparta stěžovala, jsme to změnili a v Převýšově ji budou pískat Jihočeši," konstatoval Josef Nikodém, sekretář Řídící komise pro Čechy.

Na sparťanských diskusních fórech už se před změnou nominace fanoušci letenského klubu šikovali k cestě do Převýšova, aby tam na sudí dohlédli...

 

Právě se děje

před 18 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
před 44 minutami

Libanonský premiér oznámí demisi vlády, řekl ministr

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi celé své vlády, podle agentury Reuters to po jednání kabinetu řekl novinářům ministr zdravotnictví.

Zdroj: ČTK
Další zprávy