Vydra dal druhý gól v sezoně. Zvýšil na 2:0, přesto Burnley nakonec prohrálo

4. 4. 2021 15:09
Český fotbalista Matěj Vydra vstřelil v 30. kole anglické ligy druhý gól v sezoně, Burnley ale neudrželo dvoubrankové vedení a prohrálo 2:3 na hřišti Southamptonu.
Matěj Vydra slaví gól, kterým zvýšil vedení Burnley nad Southamptonem na 2:0
Matěj Vydra slaví gól, kterým zvýšil vedení Burnley nad Southamptonem na 2:0 | Foto: Reuters

Reprezentační útočník nastoupil pošesté v řadě v základní sestavě, odehrál 78 minut a po dvou utkáních bez gólu navázal na svou úvodní trefu z utkání proti Leicesteru.

Vydra si ve 28. minutě zaběhl na prodloužený míč z hlavy střelce první branky Chrise Wooda a z hranice šestnáctky z prvního dotyku prostřelil gólmana Frasera Forstera. Osmadvacetiletý útočník dal v dresu Burnley svou pátou ligovou branku.

"Saints" ale ještě do poločasu vyrovnali a v 66. minutě dokonal obrat Nathan Redmond, který stejně jako spoluhráč Danny Ings zaznamenal gól a asistenci.

Tottenham remizoval 2:2 v Newcastlu, oba jeho góly dal nejlepší střelec soutěže Harry Kane. Tým Spurs v St. James' Parku prohrával od 28. minuty po gólu Joelintona, který využil velké chyby v rozehrávce "Kohoutů".

Kane ale dvěma trefami během šesti minut utkání otočil a s 19 ligovými góly se posunul do čela tabulky střelců před Muhammada Salaha z Liverpoolu. Poslední slovo měly ale přece jen "Straky", v 88. minutě vyrovnal na 2:2 střídající Joe Willock.

Tottenham nevyhrál už šesté utkání v této sezoně, ve kterém o poločase vedl, což je nejhorší bilance v lize. Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak nevyužili sobotního zaváhání Chelsea a na pátém místě zaostávají o dva body za svým městským rivalem.

Manchester United otočil domácí utkání s Brightonem, výhru 2:1 zařídil druhému celku tabulky v 83. minutě útočník Mason Greenwood.

"Rudí ďáblové" prohrávali po gólu Dannyho Welbecka, který se proti svému někdejšímu týmu trefil už potřetí. United se v prvním poločase trápili a poprvé po dvou a půl letech doma ani nevystřelili na branku.

Po změně stran ale favorit zabral a soupeře z dolní poloviny tabulky nakonec udolal. Vyrovnání zařídil v 62. minutě Marcus Rashford a Greenwood rozhodl přesnou hlavičkou sedm minut před koncem. United ztrácí na vedoucího městského rivala City 14 bodů a mají zápas k dobru.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Southampton - Burnley 3:2 (31. Armstrong, 42. Ings, 66. Redmond - 12. Wood z pen., 28. Vydra), Newcastle - Tottenham 2:2 (28. Joelinton, 86. Willock - 30. a 34. Kane), Aston Villa - Fulham 3:1 (78. a 81. Trezeguet, 87. Watkins - 61. Mitrovič), Manchester United - Brighton 2:1 (62. Rashford, 83. Greenwood - 13. Welbeck).

Pavlenka a Gebre Selassie neuspěli ve Stuttgartu

Fotbalisté Werderu Brémy prohráli ve 27. kole německé ligy 0:1 na hřišti Stuttgartu. Za poražený celek odehráli celý zápas brankář Jiří Pavlenka i obránce Theodor Gebre Selassie.

Vyrovnaný duel rozhodla situace z 81. minuty, kdy si Ludwig Augustinsson srazil po centru před branku míč do vlastní sítě. Brémy vinou nešťastného momentu prohrály potřetí v řadě, na sestupové pásmo mají ze 13. pozice náskok sedm bodů.

Sedmé místo před Stuttgartem udržel o skóre Union Berlín, který doma remizoval 1:1 v městském derby s Herthou. V sestavě hostů chyběl kvůli disciplinárnímu trestu český záložník Vladimír Darida.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Stuttgart - Brémy 1:0 (81. vlastní Augustinsson), Union Berlín - Hertha Berlín 1:1 (10. Andrich - 35. Lukebakio z pen.).

Francouzská fotbalová liga - 31. kolo:

Angers - Montpellier 1:1 (72. Bahoken - 47. Mavididi), Bordeaux - Štrasburk 2:3 (36. Baysse, 45.+1 Hwang I-čo z pen. - 6. L. Koné, 21. Diallo, 30. Ajorque z pen.), Lorient - Brest 1:0 (45. Abergel), Nantes - Nice 1:2 (32. Touré - 11. z pen. a 29. Dolberg), Remeš - Rennes 2:2 (60. Dia, 81. Konan - 75. z pen. a 83. Guirassy), Nimes - St. Etienne 0:2 (23. Khazri, 66. Bouanga).

Tunisko zmařilo připravovaný teroristický útok na turistické lokality

Tuniská policie oznámila, že zmařila teroristický útok na turistické lokality v této severoafrické zemi. Uvedlo to tuniské ministerstvo vnitra. Útok podle něj plánovala žena, která přicestovala ze Sýrie, kde obdržela výcvik od teroristických skupin. Nyní je ve vězení, uvedly agentury.

Žena, která měla v úmyslu útočit s použitím výbušného pásu, se podle ministerstva vnitra vrátila ze Sýrie do Tuniska přes Turecko 10. ledna. Akci podle ministerstva plánovala v Sýrii, kde strávila rok a získala výcvik od teroristů.

Tuniské úřady v posledních letech zmařily většinu plánovaných atentátů a na útoky reagovaly efektivněji, píše agentura Reuters s odkazem na západní diplomaty. V listopadu policie v hlavním městě Tunisu postřelila extremistu, který na strážníky zaútočil s nožem a sekáčkem.