Veřejné odsouzení a vyhazov. Útočník se kaje po orgiích s thajskými prostitutkami

jšk
24. 9. 2020 15:58
Měl našlápnuto na zajímavou kariéru. Zahrál si za anglickou reprezentační osmnáctku, v kádru Leicesteru se dral ke své šanci v profesionálním fotbale. Stačilo jedno hloupé video a z nadějného útočníka Toma Hoppera se stal vyvrhel, o kterého už Lišky nestály.
Tom Hopper v dresu Lincolnu
Tom Hopper v dresu Lincolnu | Foto: Lincoln FC

Sexuální skandál zacloumal mezinárodním fotbalem v roce 2015. Na internetu se objevilo video obsahující sexuální orgie, které na dovolené v Thajsku pořídila trojice parťáků z Leicesteru: Tom Hopper, Adam Smith a James Pearson. Na natáčení si do svého hotelového pokoje pozvali tři místní prostitutky.

Mladí fotbalisté se následně dostali do lisu veřejného pohoršení. Nejen kvůli nevhodnému a vulgárnímu chování, ale také proto, že si ze svých společnic dělali legraci kvůli jejich asijskému vzhledu. Netrvalo dlouho a Leicester své tři talentované fotbalisty vykopl.

Hopper musel v jednadvaceti letech začít svou kariéru znovu. V League One, tedy ve třetí nejvyšší soutěži. Odešel do Scunthorpe United, později jako volný hráč přestoupil do Southendu, letos v lednu pak zakotvil v Lincoln City.

Dnes se opět prošlápne po fotbalovém výsluní. Alespoň na pár desítek minut. Třetiligový Lincoln se v Ligovém poháru utká s Liverpoolem a Hopper se kvůli svému příběhu stal mediálním tahákem zápasu.

"Rychle jsem dospěl. Skandál v Thajsku byl mou první překážkou v kariéře, a hned mi ji málem zničil," prohlásil Hopper v rozhovoru pro britský The Sun.

Přestože od incidentu uběhlo již pět let, důrazný útočník se s ním a s jeho následky stále ještě nevyrovnal. "Jestli si někdo myslí, že je to za mnou, tak se plete. Ale poučil jsem se. Zjistil jsem, že nic není automatické, že je potřeba k životu i k fotbalu přistupovat s pokorou," dodává.

Velkou lekcí pro něj údajně byla jarní koronavirová krize, během níž se fotbalisté Lincolnu zapojili do charitativních projektů. Obvolávali zranitelné členy komunity, kteří byli separovaní ve svých domovech, hovořili s nimi a zjišťovali, zda něco nepotřebují.

"Získal jsem skutečný pohled na život. Dospěl jsem," dušuje se nyní šestadvacetiletý útočník.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy