Veřejné odsouzení a vyhazov. Útočník se kaje po orgiích s thajskými prostitutkami

jšk
24. 9. 2020 15:58
Měl našlápnuto na zajímavou kariéru. Zahrál si za anglickou reprezentační osmnáctku, v kádru Leicesteru se dral ke své šanci v profesionálním fotbale. Stačilo jedno hloupé video a z nadějného útočníka Toma Hoppera se stal vyvrhel, o kterého už Lišky nestály.
Tom Hopper v dresu Lincolnu
Tom Hopper v dresu Lincolnu | Foto: Lincoln FC

Sexuální skandál zacloumal mezinárodním fotbalem v roce 2015. Na internetu se objevilo video obsahující sexuální orgie, které na dovolené v Thajsku pořídila trojice parťáků z Leicesteru: Tom Hopper, Adam Smith a James Pearson. Na natáčení si do svého hotelového pokoje pozvali tři místní prostitutky.

Mladí fotbalisté se následně dostali do lisu veřejného pohoršení. Nejen kvůli nevhodnému a vulgárnímu chování, ale také proto, že si ze svých společnic dělali legraci kvůli jejich asijskému vzhledu. Netrvalo dlouho a Leicester své tři talentované fotbalisty vykopl.

Hopper musel v jednadvaceti letech začít svou kariéru znovu. V League One, tedy ve třetí nejvyšší soutěži. Odešel do Scunthorpe United, později jako volný hráč přestoupil do Southendu, letos v lednu pak zakotvil v Lincoln City.

Dnes se opět prošlápne po fotbalovém výsluní. Alespoň na pár desítek minut. Třetiligový Lincoln se v Ligovém poháru utká s Liverpoolem a Hopper se kvůli svému příběhu stal mediálním tahákem zápasu.

"Rychle jsem dospěl. Skandál v Thajsku byl mou první překážkou v kariéře, a hned mi ji málem zničil," prohlásil Hopper v rozhovoru pro britský The Sun.

Přestože od incidentu uběhlo již pět let, důrazný útočník se s ním a s jeho následky stále ještě nevyrovnal. "Jestli si někdo myslí, že je to za mnou, tak se plete. Ale poučil jsem se. Zjistil jsem, že nic není automatické, že je potřeba k životu i k fotbalu přistupovat s pokorou," dodává.

Velkou lekcí pro něj údajně byla jarní koronavirová krize, během níž se fotbalisté Lincolnu zapojili do charitativních projektů. Obvolávali zranitelné členy komunity, kteří byli separovaní ve svých domovech, hovořili s nimi a zjišťovali, zda něco nepotřebují.

"Získal jsem skutečný pohled na život. Dospěl jsem," dušuje se nyní šestadvacetiletý útočník.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport
 

Právě se děje

před 21 minutami

Stát chystá dražbu Paláce Broadway v Praze za miliardu

Stát chystá dražbu Paláce Broadway v Praze nejméně za miliardu korun. Oznámil to v úterý v tiskové zprávě Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Podle generální ředitelky ÚZSVM Kateřiny Arajmu se jedná o dražbu s nejvyšší minimální cenou za dobu existence úřadu. Na svém webu již úřad zveřejnil výběrové řízení. Elektronická aukce začne 14. září a skončí 16. září. Dům ze 30. let 20. století patří k největším funkcionalistickým novostavbám v historickém jádru Prahy.

ÚZSVM převzal komplex Paláce Broadway do svého majetku v roce 2016 od tehdejší státní Správy železniční a dopravní cesty (nyní Správa železnic). Podle zákona úřad nejprve palác nabídl jiným státním institucím, žádná z nich ale o něj podle ÚZSVM neprojevila zájem.

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Obrat českých herních studií loni stoupl o 17 procent na 5,3 miliardy Kč

Obrat tuzemských firem zabývajících se vývojem počítačových her loni vzrostl o 17 procent na 5,32 miliardy korun. Letos by měl stoupnout o další desetinu na 5,8 miliardy. Uvedli to zástupci Asociace českých herních vývojářů na dnešní tiskové konferenci.

V Česku působí celkem 118 herních studií, z toho sedm vzniklo v minulém roce. Zaměstnávají dohromady 2074 pracovníků, což je meziroční nárůst o 18,5 procenta. Loni tak v oboru vzniklo 330 nových pracovních pozic. Okolo 73 procent studií zaměstnává do deseti lidí. Velká studia nad 50 zaměstnanců tvoří sedm procent z celkového počtu.

V roce 2020 čeští vývojáři vydali dohromady 58 her, z toho 16 bylo uvedeno ne zcela dokončených, ve stádiu tzv. early acces.

Na 44 procent studií neměla pandemie koronaviru žádný nebo neutrální vliv, 18 procent firem uvádí spíše pozitivní dopad a 38 procent uvedlo, že převládá spíš negativní vliv.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Zásah úřadů v Číně od pátku smazal téměř 300 miliard dolarů z hodnoty kryptoměn

Další zásah čínských úřadů proti kryptoměnám od pátku smazal téměř 300 miliard dolarů (6,4 bilionu Kč) z hodnoty všech obchodovaných digitálních měn. Napsal to dnes server CNBC. Například nejznámější kryptoměna bitcoin se ještě ve čtvrtek prodávala zhruba za 39 300 dolarů, do pondělí ale spadla až na 32 000 USD.

Čína v posledních dnech stupňuje tlak proti kryptoměnám a v pátek úřady v jihozápadní provincii S'-čchuan podle médií takzvaným těžařům kryptoměn nařídily, aby se svou činností přestali. Právě tato provincie patří k největším centrům těžby bitcoinů v Číně a mnoho těžařů do neděle skutečně činnost zastavilo, napsal deník Global Times, který má podporu vládní čínské komunistické strany.

Krok úřadů v S'-čchuanu přichází po dřívějším zásahu na jiných místech Číny, kde se hodně těží bitcoiny, včetně autonomní oblasti Vnitřní Mongolsko. Vláda v Pekingu v květnu vyzvala k zastavení těžby kryptoměn, a dala tak jasně najevo, že pokyny přicházejí shora, tedy že nejde o aktivitu jednotlivých provincií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy