Obhájce Sparta začne v poháru s Blanskem, Slavii čeká derby s Duklou

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 9. 2020 13:25
Obhájci trofeje fotbalisté Sparty vstoupí ve třetím kole do domácího poháru MOL Cupu zápasem s druholigovým nováčkem Blanskem. Ligový mistr Slavia rovněž doma přivítá v malém pražském derby druholigovou Duklu, Plzeň nastoupí v třetiligových Přepeřích. Rozhodl o tom dnešní los.
Fotbalisté Sparty slaví vítězství ve finále MOL Cupu proti Liberci
Fotbalisté Sparty slaví vítězství ve finále MOL Cupu proti Liberci | Foto: Milan Kammermayer

Ve třetím kole vstoupí do soutěže i pět českých zástupců v evropských pohárech - vedle Sparty, Slavie a Plzně jsou jimi Jablonec a Liberec. Poslední jmenovaný coby finalista minulého ročníku MOL Cupu začne zápasem na půdě druholigového Žižkova.

Ve hře bude ve třetím kole 16 z 18 účastníků první ligy. Už v úvodním kole vypadl nováček nejvyšší soutěže z Pardubic, který senzačně prohrál na penalty v divizním Kolíně. Ve druhém kole pak Zlín překvapivě podlehl na hřišti třetiligového Ústí nad Orlicí 0:1.

Úředním hracím termínem je příští středa, náhradním pak 7. říjen. Už teď je jasné, že v úředním termínu nebude hrát Slavia, kterou příští středu čeká odveta čtvrtého předkola Ligy mistrů na hřišti dánského Midtjyllandu. Příští týden pak mohou být v pohárech ve hře také Plzeň a Liberec, pokud dnes postoupí do čtvrtého předkola Evropské ligy.

Domácí pohár je výrazně poznamenaný koronavirovou krizí. Řada klubů z nižších soutěží v úvodních dvou kolech raději odstoupila kvůli povinnosti absolvovat před zápasy se soupeři z první a druhé ligy test na covid-19 a hrozbě celotýmových karantén pro neprofesionální mužstva. Ve druhém kole bylo kontumováno 18 z 27 utkání.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport
 

Právě se děje

před 12 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy