Obhájce Sparta začne v poháru s Blanskem, Slavii čeká derby s Duklou

Sport ČTK Sport, ČTK
24. 9. 2020 13:25
Obhájci trofeje fotbalisté Sparty vstoupí ve třetím kole do domácího poháru MOL Cupu zápasem s druholigovým nováčkem Blanskem. Ligový mistr Slavia rovněž doma přivítá v malém pražském derby druholigovou Duklu, Plzeň nastoupí v třetiligových Přepeřích. Rozhodl o tom dnešní los.
Fotbalisté Sparty slaví vítězství ve finále MOL Cupu proti Liberci
Fotbalisté Sparty slaví vítězství ve finále MOL Cupu proti Liberci | Foto: Milan Kammermayer

Ve třetím kole vstoupí do soutěže i pět českých zástupců v evropských pohárech - vedle Sparty, Slavie a Plzně jsou jimi Jablonec a Liberec. Poslední jmenovaný coby finalista minulého ročníku MOL Cupu začne zápasem na půdě druholigového Žižkova.

Ve hře bude ve třetím kole 16 z 18 účastníků první ligy. Už v úvodním kole vypadl nováček nejvyšší soutěže z Pardubic, který senzačně prohrál na penalty v divizním Kolíně. Ve druhém kole pak Zlín překvapivě podlehl na hřišti třetiligového Ústí nad Orlicí 0:1.

Úředním hracím termínem je příští středa, náhradním pak 7. říjen. Už teď je jasné, že v úředním termínu nebude hrát Slavia, kterou příští středu čeká odveta čtvrtého předkola Ligy mistrů na hřišti dánského Midtjyllandu. Příští týden pak mohou být v pohárech ve hře také Plzeň a Liberec, pokud dnes postoupí do čtvrtého předkola Evropské ligy.

Domácí pohár je výrazně poznamenaný koronavirovou krizí. Řada klubů z nižších soutěží v úvodních dvou kolech raději odstoupila kvůli povinnosti absolvovat před zápasy se soupeři z první a druhé ligy test na covid-19 a hrozbě celotýmových karantén pro neprofesionální mužstva. Ve druhém kole bylo kontumováno 18 z 27 utkání.

Fotbalová republika, díl třetí: Návrat k fotbalu v Hýskově | Video: Sport
 

Právě se děje

Další zprávy