Nehody i bitka s Balotellim. Watford táhne talentovaný rebel Niang, jenž málem skončil ve vězení

David Janeczek David Janeczek
8. 2. 2017 13:45
Fotbalový Watford posílil na konci přestupového období na hostování z AC Milán útočník M’Baye Niang. Dvaadvacetiletý obrovský talent francouzského fotbalu si však svou kariéru brzdí svými výstřelky, jenž připomínají řádění Itala Maria Balotelliho. Seznamte se s druhým nejmladším střelcem AC Milán v historii. A také mizerným řidičem, který svým sportovním vozem málem usmrtil deset lidí.
Niang v dresu Watfordu během zápasu proti Burnley, ve kterém dal gól a na další asistoval.
Niang v dresu Watfordu během zápasu proti Burnley, ve kterém dal gól a na další asistoval. | Foto: ČTK

Praha – V závěru zimního přestupového období přišel Watford o nigerijského útočníka Odiona Ighala, který v sedmadvaceti letech odešel za štěstím do čínské Superligy. Vedení Sršňů si však odchod Ighala mohlo dovolit, protože krátce před jeho odchodem přišel na Vicarage Road na hostování do konce sezony Francouz M'Baye Niang.

Watfordu pomohl přerušit nelichotivou sérii

Dvaadvacetiletý kmenový útočník AC Milán hned po svém příchodu prokázal své nesporné kvality. Watford před jeho příchodem nevyhrál hned v sedmi ligových zápasech v řadě. Niang parádním výkonem při premiéře pomohl zdolat Arsenal 2:1 a proti Burnley řídil výhru 2:1 gólem a asistencí.

Jenže ve Watfordu musejí být obezřetní, protože Niang snadno najde rozptýlení podobně jako Mario Balotelli. A nejen podle britských médií zajímají Nianga více nové účesy než fotbal.

Je nutno přiznat, že podobně extravagantní účesy už Niang omezil.

@caiolas1214 bien vu mec 😜✔️💯

Fotka zveřejněná uživatelem M'Baye Niang Officiel (@mbaye_niang11),

Účesy jsou tím posledním, co musí Watford trápit

Komedie na hlavě ale Watford trápit až tak nemusí. Největší průšvih udělal Niang před třemi roky na hostování ve francouzském Montpellieru.

Na jihu Francie na začátku února 2014 naboural Niang se svým Ferrari do stromu, přičemž zranil jedenáct lidí. "Bylo to čisté šílenství. Nemůžeme hovořit o nehodě, ale o útoku. Deset lidí mohlo umřít," uvedl u soudu žalobce Francouis Lafont.

Niang navíc během nehody nevlastnil řidičský průkaz a po nehodě dokonce nezastavil vůz. "Zpanikařil jsem," vyprávěl u soudu, který byl k tehdy devatenáctiletému fotbalistovi velmi mírný. Niang odešel od soudu s 18měsíční podmínkou.

Video: www.youtube.com

Nebezpečná nehoda z roku 2014 ale nebyla prvním vroubkem v Niangově pestré kariéře. Ještě jako nezletilý v roce 2012 po příchodu z Caen do AC Milán se projížděl po Miláně automobilem. Poté, co ho zastavili policisté, údajně prohlásil, že je Bakaye Traore – tehdejší Niangův spoluhráč z Rossoneri.

"Udělal jsem chybu, ale nikdy jsem neřekl, že jsem Traore. Pouze jsem řekl, že jedu jeho autem. Chtěl bych se za své chování omluvit všem fanouškům, řediteli Adrianu Gallianimu a trenérovi Massimilianovi Allegrimu," kál se tehdy teprve sedmnáctiletý Niang.

Niangově kariéře příliš neprospěl ani pobyt v jedné šatně s Mariem Balotellim, se kterým se měl během své první sezony v AC Milán poprat. Niang údajně žaloval na Balotelliho, že během jízdy vlakem z venkovního zápasu kouřil na záchodě.

Během další havárie se zranil

V minulé sezoně si na začátku jara během autonehody poranil rameno a kotník. Šéfové AC zuřili, protože Niang ve slibně rozjeté sezoně vynechal 11 závěrečných ligových zápasů.

Navíc ihned po skončení sezony sdílel Niang na sociálních sítích, jak skáče z budovy do bazénu. V AC už byli rozhodnuti, že se Nianga zbaví, ale Francouz odmítl přestoupit do Leicesteru, protože nechtěl být druhým útočníkem za Jamiem Vardym.

V letošní sezoně Niang pravidelně nastupoval na křídle v AC Milán a vyhýbal se kontroverzním incidentům, ale v závěru minulého roku vypadl ze základní sestavy a před uzávěrkou přestupů vzal zavděk nabídkou Watfordu.

Dokáže se Niang poučit ze všech průšvihů a nastavit správný kurz ve vývoji své kariéry? Nebo se bude v průběhu dalších let pomalu vytrácet jako jeho bývalý spoluhráč Mario Balotelli? O vývoji kariéry obrovského příslibu francouzského fotbalu může rozhodnout další půlrok ve Watfordu.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy