Daří se mladíkům v Itálii, Kadeřábek i Darida bojují v Německu o Ligu mistrů a Pekhart se rozstřílel

Kromě Bořka Dočkala jsou na snímku před tréninkem v Ostravě zachycení pouze krajánci.
VLADIMÍR DARIDA: Začneme německou bundesligou, ve které hraje z elitních evropských soutěží nejvíce českých fotbalistů. Opora německé Herthy Berlín a české fotbalové reprezentace Vladimír Darida měl na podzim poraněné vazy v kotníku. Vinou zranění vynechal bývalý záložník Plzně osm zápasů a do základní sestavy se vrátil až na konci minulého roku. Darida nastoupil v sezoně 2016/17 zatím do 13 soutěžních zápasů s bilancí jedné branky a jedné asistence. S momentálně šestou Herthou Darida vyhlíží evropské poháry, na příčku zajišťující přímý postup do Ligy mistrů ztrácí tým z hlavního města Německa pouhé dva body.
PAVEL KADEŘÁBEK: Nejvytěžovanějším českým hráčem v bundeslize je pravý bek Pavel Kadeřábek. Pod teprve devětadvacetiletým trenérem Julianem Nagelsmannem nastupuje Kadeřábek pravidelně. Vynechal kvůli problémům s lýtkem pouze jediné bundesligové utkání a pouze dvakrát naskočil jako střídající hráč; v dalších patnácti zápasech odehrál celou porci minut. Zajímavostí také je, že Hoffenheim v lize dosud prohrál pouze jednou právě bez Kadeřábka v sestavě. Bývalého sparťana může v probíhající sezoně mrzet pouze to, že ještě neskóroval. Hoffenheim je v bundeslize aktuálně pátý bod před Herthou.
THEO GEBRE SELASSIE: Dalším pravým obráncem s českým občanstvím v pase, který se prosadil v bundeslize, je Theodor Gebre Selassie. Syn etiopského otce odehrál v probíhající sezoně úvodních 11 ligových zápasů v základní sestavě. Od 26. listopadu ale vypadl ze základní sestavy a od této doby odehrál pouze 14 minut. Oproti Kadeřábka už Gebre letos skóroval, ale s momentálně 15. Brémami bojuje na opačném konci tabulky o udržení.
JAN MORÁVEK: Čtvrtým hráčem do pole, jenž momentálně hraje bundesligu, je Jan Morávek z Augsburgu. V minulosti věčný marod hraje letos zatím bez vážnějších zranění a po nástupu nového trenéra Manuela Bauma dokonce odehrál čtyři utkání v řadě v základní sestavě. O víkendu proti Wolfsburgu musel ale Morávek střídat už ve 40. minutě. "Ucítil jsem zadní stehenní sval, tak jsem se rozhodl raději střídat," vysvětlil své brzké střídání pro deník Sport záložník 12. celku.
Foto: Dalibor Sosna
David Janeczek David Janeczek
30. 1. 2017 19:47
Podívejte se v přehledu, jak se daří českým fotbalistům v zahraničních soutěžích. Karel Jarolím by mohl na první kvalifikační zápas roku 2017 proti San Marinu povolat i některé nováčky. Daří se zejména Patriku Schickovi a Jakubovi Janktovi v italské Serii A.
 

Právě se děje

před 28 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy