Suárezova patička, Sonovo sólo i nádherné rány fotbalistek. Zvolte gól roku FIFA

Sport Sport
28. 11. 2020 7:14
Mezinárodní fotbalová federace oficiálně zveřejnila jedenáctku nominovaných gólů, které se ucházejí o letošní cenu Ference Puskáse. Podívat se na ně můžete na přiloženém videu.
Podívejte se na všechny góly, které byly nominovány na Puskásovu cenu pro branku roku. | Video: FIFA

Zatímco jedenáctku nominovaných akcí vybrali fotbaloví experti, o celkovém vítězi spolurozhodují fanoušci, kteří pro svého favorita mohou hlasovat na stránkách FIFA.

Tři góly, které získají nejvíce hlasů, postoupí do užšího finále. V něm o vítězi rozhodne nové hlasování fanoušků, ale také oslovení experti. Hlasy obou skupin volitelů budou mít stejnou váhu. Celkový vítěz bude oznámen na galavečeru FIFA v Curychu 17. prosince. 

V předchozích ročnících triumfovali například Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic nebo Miroslav Stoch. Minulý rok zvítězily parádní nůžky Daniela Zsoriho.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy