Penalta pro Paříž byla vtip. VAR asi sledoval jiný zápas, prohlásil trenér Lipska

Trenér fotbalistů Lipska Julian Nagelsmann po úterní porážce 0:1 na stadionu Paris St. Germain ve čtvrtém kole Ligy mistrů označil penaltu, ze které Neymar vstřelil vítězný gól, za vtip. Podle německého kouče domácí Ángel Di María svůj pád v šestnáctce přihrál a videorozhodčí zřejmě sledoval jiné utkání.
Podívejte se na sestřih utkání mezi Lipskem a Paris St. Germain | Video: O2 TV Sport

Di María spadl po kontaktu s Marcelem Sabitzerem a hlavní sudí Danny Makkelie ve spolupráci s videorozhodčím Kevinem Blomem odpískal pro domácí pokutový kop. Ten v 11. minutě proměnil Neymar, přestože brankář Péter Gulácsi směr jeho střely vystihl.

"Nemyslím si, že Paříž měla v zápase opravdovou šanci, a ta penalta byla vtip. Je opravdu smutné, že takové rozhodnutí padne na úrovni Ligy mistrů. Byl to nasimulovaný pád, nulový kontakt. VAR pravděpodobně sledoval jiný zápas," řekl Nagelsmann v rozhovoru pro televizi Sky Germany.

Lipsko, které na začátku listopadu doma zdolalo PSG 2:1, slibné šance neproměnilo a odjelo s prázdnou. Finalista minulého ročníku německého soupeře bodově dorovnal a díky lepším vzájemným duelům před ním drží druhé postupové místo ve skupině H za vedoucím Manchesterem United.

"Někdy nuance rozhodují. Bylo by zasloužené, kdybychom na konci dostali odměnu. Teď ve skupině držíme nejhorší karty. Musíme vyhrát zbývající dvě utkání a doufat, že Paříž v nich neuspěje," prohlásil Nagelsmann.

Jeho protějšek a krajan Thomas Tuchel si notně oddychl, protože případná porážka by francouzského giganta prakticky vyřadila ze hry o postup do osmifinále. "Potřebovali jsme vyhrát a vyhráli jsme. Byl to velmi těžký zápas," uvedl německý trenér, který si rýpl do kritiků.

"Neviděli jste výborný Paris St. Germain? Omlouvám se. Byli jsme v obtížné situaci, ale jako vždy jsme se mohli spolehnout na naši solidaritu. Od PSG očekáváme víc. Ale naše výzva byla zvítězit a tu jsme splnili," dodal Tuchel.

před 2 hodinami

Fotbalisté Turína uhráli remízu na Laziu a zachránili se, sestupuje Benevento

Fotbalisté FC Turín uhráli v dohrávce 25. kola italské ligy bezgólovou remízu na hřišti Lazia Řím, jež v závěru nastřelilo dvě tyče, a zachránili se v Serii A. Nejvyšší soutěž jako třetí opouští Benevento, které se připojí už k dříve známým sestupujícím Crotone a Parmě.

Turín získal potřebný bod navzdory tomu, že v posledních minutách čelil velkému tlaku favorizovaného Lazia. V 84. minutě domácí kanonýr Ciro Immobile nastřelil z penalty jen tyč, stejně jako v šesté nastavené minutě hlavou Manuel Lazzari.

Kolo před koncem tak Turín získal čtyřbodový náskok před osmnáctým Beneventem, které trénuje bývalý hvězdný útočník Filippo Inzaghi. Lazio vedené jeho mladším bratrem Simonem skončí šesté a bude hrát v příští sezoně Evropskou ligu.