Straka v kabině skončila. Francouzský klub vyhodil reprezentanta, okradl spoluhráče

Sport Sport
2. 10. 2019 10:51
Teprve osmnáctiletý fotbalista Lamine Diaby-Fadiga dostal v Nice padáka. Francouzský klub ho vyhodil poté, co v kabině okradl spoluhráče.
Lamine Diaby-Fadiga, padlý a nyní už i bývalý fotbalista OGC Nice
Lamine Diaby-Fadiga, padlý a nyní už i bývalý fotbalista OGC Nice | Foto: ČTK

Diaby je považovaný za velký talent francouzského fotbalu. Za první tým OGC Nice nastoupil už v šestnácti letech, když debutoval v utkání Evropské ligy proti Arnhemu, pravidelně hrál za francouzské mládežnické reprezentace.

Teď ale jeho kariéra dostala pořádný škraloup. Diaby totiž okradl svého klubového spoluhráče Kaspera Dolberga, dánskému internacionálovi uloupil přímo v šatně luxusní hodinky v ceně 70 tisíc eur (v přepočtu asi 1,8 milionu korun).

Hříšník se k činu přiznal, francouzský celek s ním přesto okamžitě rozvázal smlouvu. "Nice nemůže a nebude tolerovat takové chování, které by narušilo důvěru a jednotu všech zaměstnanců klubu a členů červeno-černé rodiny," napsalo OGC v prohlášení.

Nice patří v posledních letech ke špičce francouzské ligy, v sezoně 2017/2018 se dostalo až do posledního předkola Ligy mistrů. V aktuálním ročníku nejvyšší francouzské soutěže mu po osmi kolech náleží páté místo.

Kasper Dolberg, okradený fotbalista OGC Nice
Kasper Dolberg, okradený fotbalista OGC Nice | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 13 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy