Fišerovou naštval drzý zloděj. Ukradl auto s mistrovským pádlem a zmizel do Německa

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
4. 1. 2019 14:06
Rodina vodní slalomářky Terezy Fišerové se stala obětí krádeže. Zloděj jí odcizil auto, ve kterém měla česká reprezentantka mimo jiné pádlo, s nímž zajela na loňském MS v Riu bronzovou jízdu.
Tereza Fišerová je ve 20 letech pětinásobnou světovou medailistkou.
Tereza Fišerová je ve 20 letech pětinásobnou světovou medailistkou. | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Bílá Škoda Octavia Combi s poznávací značkou Ústeckého kraje zmizela v Praze z ulice Voděradské v noci ze středy na čtvrtek. Fišerovou ztráta rodinného auta mrzí také proto, že v něm měla pádlo, se kterým si v září dojela pro bronz na MS ve vodním slalomu v Riu de Janeiru.

"To pádlo pro mě mělo velkou citovou hodnotu a v autě jsem měla ještě kompletní běžkařské vybavení. Vedle běžek i boty a hůlky, oboje zhruba měsíc staré a v ceně kolem 10 tisíc korun," lituje dvacetiletá kanoistka.

Kvůli opotřebení nebo lámání střídá Fišerová tři pádla, ale ta, s nimiž dosáhla velkých úspěchů, se snaží uchovávat. "Mám doma schované první pádlo, se kterým jsem vyhrála medaili, a chtěla jsem si nechat i tohle, co bylo v tom autě," říká nadějná reprezentantka.

"Zamrzí vás i to, že reprezentujete Českou republiku a někdo se potom odvděčí tímto způsobem," pokračuje Fišerová, která vyhrála mistrovství světa juniorů v roce 2016 a v dospělé kategorii má ve 20 letech už tři individuální medaile ze světových šampionátů a mistrovství Evropy.

Česká kanoistka už příliš nevěří, že se jí ukradené auto s dalšími věcmi vrátí. "Pokud se najde auto, věci uvnitř tam určitě nebudou. Ve středu se nám ozval jeden kamarád, že auto viděl v Horní Halži nedaleko hranic s Německem," dodává Fišerová.

Octavia má na zadních dveřích černou nálepku s postavičkou kajakáře, střešní nosiče a na každé straně auta jiné poklice na kola.

Rodina Terezy Fišerové přišla o auto vyrobené v roce 2010:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy