Fišerovou naštval drzý zloděj. Ukradl auto s mistrovským pádlem a zmizel do Německa

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
4. 1. 2019 14:06
Rodina vodní slalomářky Terezy Fišerové se stala obětí krádeže. Zloděj jí odcizil auto, ve kterém měla česká reprezentantka mimo jiné pádlo, s nímž zajela na loňském MS v Riu bronzovou jízdu.
Tereza Fišerová je ve 20 letech pětinásobnou světovou medailistkou.
Tereza Fišerová je ve 20 letech pětinásobnou světovou medailistkou. | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Bílá Škoda Octavia Combi s poznávací značkou Ústeckého kraje zmizela v Praze z ulice Voděradské v noci ze středy na čtvrtek. Fišerovou ztráta rodinného auta mrzí také proto, že v něm měla pádlo, se kterým si v září dojela pro bronz na MS ve vodním slalomu v Riu de Janeiru.

"To pádlo pro mě mělo velkou citovou hodnotu a v autě jsem měla ještě kompletní běžkařské vybavení. Vedle běžek i boty a hůlky, oboje zhruba měsíc staré a v ceně kolem 10 tisíc korun," lituje dvacetiletá kanoistka.

Kvůli opotřebení nebo lámání střídá Fišerová tři pádla, ale ta, s nimiž dosáhla velkých úspěchů, se snaží uchovávat. "Mám doma schované první pádlo, se kterým jsem vyhrála medaili, a chtěla jsem si nechat i tohle, co bylo v tom autě," říká nadějná reprezentantka.

"Zamrzí vás i to, že reprezentujete Českou republiku a někdo se potom odvděčí tímto způsobem," pokračuje Fišerová, která vyhrála mistrovství světa juniorů v roce 2016 a v dospělé kategorii má ve 20 letech už tři individuální medaile ze světových šampionátů a mistrovství Evropy.

Česká kanoistka už příliš nevěří, že se jí ukradené auto s dalšími věcmi vrátí. "Pokud se najde auto, věci uvnitř tam určitě nebudou. Ve středu se nám ozval jeden kamarád, že auto viděl v Horní Halži nedaleko hranic s Německem," dodává Fišerová.

Octavia má na zadních dveřích černou nálepku s postavičkou kajakáře, střešní nosiče a na každé straně auta jiné poklice na kola.

Rodina Terezy Fišerové přišla o auto vyrobené v roce 2010:

 

Právě se děje

Další zprávy