Slzy na trávníku. Obránce Porta po srážce upadl do bezvědomí, má poraněnou míchu

Sport ČTK Sport, ČTK
5. 2. 2021 13:54
Portugalskou fotbalovou ligou otřáslo zranění obránce Nanua z Porta po srážce s brankářem.
Video: Asociated Press

Šestadvacetiletý reprezentant Guiney-Bissau upadl do bezvědomí a Porto v pátek potvrdilo, že má těžký otřes mozku a poraněnou míchu.

Následky by nicméně neměly být dlouhodobé, vedení druhého celku tabulky dnes oznámilo, že Nanu už byl propuštěn z lisabonské nemocnice, kde strávil noc, a dál se bude zotavovat doma.

Nanu se srazil s ruským gólmanem Belenenses Stanislavem Kricjukem. Oba nabíhali na centr, Kricjuk ze střetu vyvázl bez újmy.

Naopak Nanuovi trvalo, než nabyl vědomí. "Utrpěl otřes mozku, poranění míchy a ztrátu paměti. Zůstává pod dohledem lékařů," uvedlo Porto.

Zápas byl kvůli ošetření přerušen na deset minut, hráči byli otřeseni a někteří podle agentury Reuters i plakali. Následky zranění by ale pro Nanua neměly být dlouhodobé.

"Křičel jsem na obránce, že balon mám. Nevletěl jsem do Nanua rukama nebo pěstmi, jak by se z některých obrázků mohlo zdát. Srazili jsme se bokem a hlavami. Měl jsem víc štěstí," uvedl Kricjuk.

Zápas skončil bezbrankovou remízou. Obhájce titulu Porto je v tabulce druhé o tři body za Sportingem Lisabon.

Drsná srážka přišla jen pár dní po utkání ve druhé francouzské lize, v němž do bezvědomí upadli brankáři obou týmů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Demokraté a republikáni oznámili krach jednání o policejní reformě

Rozhovory demokratů a republikánů v americkém Kongresu o podobě policejní reformy skončily neúspěchem. Podle agentury AP to oznámili hlavní vyjednavači obou stran. Jednání započatá v návaznosti na loňský smrtící zákrok policisty proti Afroameričanovi Georgi Floydovi se nepodařilo přivést k průlomu posledních několik měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy