Slzy na trávníku. Obránce Porta po srážce upadl do bezvědomí, má poraněnou míchu

Portugalskou fotbalovou ligou otřáslo zranění obránce Nanua z Porta po srážce s brankářem.
Video: Asociated Press

Šestadvacetiletý reprezentant Guiney-Bissau upadl do bezvědomí a Porto v pátek potvrdilo, že má těžký otřes mozku a poraněnou míchu.

Následky by nicméně neměly být dlouhodobé, vedení druhého celku tabulky dnes oznámilo, že Nanu už byl propuštěn z lisabonské nemocnice, kde strávil noc, a dál se bude zotavovat doma.

Nanu se srazil s ruským gólmanem Belenenses Stanislavem Kricjukem. Oba nabíhali na centr, Kricjuk ze střetu vyvázl bez újmy.

Naopak Nanuovi trvalo, než nabyl vědomí. "Utrpěl otřes mozku, poranění míchy a ztrátu paměti. Zůstává pod dohledem lékařů," uvedlo Porto.

Zápas byl kvůli ošetření přerušen na deset minut, hráči byli otřeseni a někteří podle agentury Reuters i plakali. Následky zranění by ale pro Nanua neměly být dlouhodobé.

"Křičel jsem na obránce, že balon mám. Nevletěl jsem do Nanua rukama nebo pěstmi, jak by se z některých obrázků mohlo zdát. Srazili jsme se bokem a hlavami. Měl jsem víc štěstí," uvedl Kricjuk.

Zápas skončil bezbrankovou remízou. Obhájce titulu Porto je v tabulce druhé o tři body za Sportingem Lisabon.

Drsná srážka přišla jen pár dní po utkání ve druhé francouzské lize, v němž do bezvědomí upadli brankáři obou týmů.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Airbnb kvůli pandemii ztrojnásobila čtvrtletní ztrátu na 1,2 miliardy dolarů

Americká společnost Airbnb, která zprostředkovává ubytování v soukromí, v prvním čtvrtletí hospodařila s čistou ztrátou 1,17 miliardy dolarů (24,6 miliardy Kč), což je meziročně nárůst na více než trojnásobek. Tržby se ale zvýšily o pět procent na 887 milionů USD (18,7 miliardy Kč), uvedla firma ve své výsledkové zprávě. Na hospodaření stále doléhají dopady koronavirové krize a s ní spojené omezení cest.

Tržby jsou ale vyšší i ve srovnání s rokem 2019, tedy s obdobím před pandemií. Firma také zaznamenala nárůst počtu rezervací, což dává do souvislosti s ustupující pandemií a s očekávaným návratem k masovému cestování. K vysoké ztrátě v prvním čtvrtletí částečně přispěly i výdaje, které má firma s obsluhou dřívějších úvěrů.

Protipandemická opatření mají negativní dopady na tržby Airbnb v celém světě, zejména ale v Evropě. Růst poptávky po cestování firma zaznamenala ve Spojených státech, zájem registruje u pronájmů blízko pláže a na horách. U rezervací ve městech, kde byl před pandemií zájem tradičně velmi silný, se zatím nic zásadního nezlepšilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy