Kdo to je? Hvězdu City s kily navíc si parťák spletl s řidičem autobusu

Sport Sport
22. 5. 2020 7:42
Útočná hvězda týmu, nebo řidič autobusu? Fotbalista Manchesteru City Oleksandr Zinčenko musel při setkání s parťákem Leroyem Saném nečekaně dumat.
Liga mistrů 2017/18, Manchester City - Šachtar Doněck: Leroy Sané.
Liga mistrů 2017/18, Manchester City - Šachtar Doněck: Leroy Sané. | Foto: Reuters

Když se nedávno znovu rozjela německá Bundesliga, útočník Bayernu Thomas Müller popsal svou herní zkušenost jako "zápas starých pánů".

Pauza, kterou způsobila pandemie nového typu koronaviru, s kondicí některých fotbalistů podle všeho zamávala. Své o tom ví hvězdný německý reprezentant Sané.

Když dorazil na sraz Manchesteru City, spoluhráč Zinčenko ho málem nepoznal.

"Na první pohled mě nenapadlo, že je to on," líčil 23letý Ukrajinec ruské stanici Futbol 1. "Vypadal jako náš řidič autobusu! Určitě musí se svojí váhou něco udělat. Řekl mi, že přibral sedm kilo."

Sanému, který v 89 kláních za City nastřílel 25 gólů, nezkomplikoval život jen koronavirus, ale rovněž zranění. Kolenní vaz si přetrhl už loni v srpnu a dlouho marodil. Teď je konečně připravený znovu nastoupit.

Otázkou ale je, jestli se anglická Premier League skutečně rozběhne. Restart je naplánovaný na polovinu června, k čemuž ovšem mnozí mají výhrady. Například kapitán Watfordu Troy Deeney odmítl skupinové tréninky vzhledem k případům nákazy v mužstvu.

Danny Rose z Newcastlu zase prohlásil, že liga zachází s fotbalisty jako s laboratorními krysami.

"Moc lidí nevěří, že se Premier League zase rozjede v plném proudu," podotkl Zinčenko ze City.

"Pokud jde o náš tým, tak jsme všichni prošli testem na koronavirus. A vyšel negativně," informoval. "Budeme proto pokračovat v tréninku ve skupinách, pokud nenastane žádný problém. Pochybuju ale, že všichni budeme v pohodě, co se týče váhy!" 

Sanému, který Zinčenkovi připomněl řidiče autobusu, dřina nepochybně pomůže.

Není ovšem jasné, jak dlouho bude 24letý ofenzivní záložník se City trénovat, neboť má podle spekulací médií namířeno do německého Bayernu. "Trošku jsem ho kvůli tomu popichoval, ale nic mi neřekl. Každopádně si myslím, že je kousek od přestupu," dodal Zinčenko.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy