V Papírovém domě se schovali za Dalího, v Egyptě zloděje maskoval Salah

Sport Sport
21. 5. 2020 7:11
Ve španělské seriálové senzaci Papírový dům od Netflixu realizují lupiči své promyšlené plány maskováni za surrealistického malíře Salvadora Dalího. Skuteční egyptští lapkové na to šli jinak, i když podobně.
Liverpoolský a egyptský fenomén Mohamed Salah.
Liverpoolský a egyptský fenomén Mohamed Salah. | Foto: Reuters

Egyptští zloději si v reálném světě také vybrali svou národní legendu, ale zabrousili do světa sportu. Do akce si nasadili masky fotbalové hvězdy Liverpoolu Mohameda Salaha.

Ozbrojený gang lupičů už ale negativní reklamu egyptskému křídelníkovi nedělá.

Káhirská policie čtyři muže chytila a zatkla během pokusu o vyloupení jednoho z obchodů na předměstí hlavního města. Všichni čtyři zadržení na sobě měli Salahovu masku. Při kontaktu s policií se pokusili o útěk, ale marně.

Sedmadvacetiletý Salah je největší egyptskou sportovní hvězdou posledních let a klíčovým hráčem národního týmu. Za Egypt vstřelil v 67 zápasech 41 gólů.

V roce 2018 se stal nejlepším střelcem Premier League, o rok později pak výrazně přispěl k vítězství Liverpoolu v Lize mistrů. I v aktuální, přerušené sezoně Salah září. V lize nasázel šestnáct gólů a i díky jeho produktivitě jsou Reds jednoznačně první.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy