Kolaps, úmrtí bratra i otce. Hvězda Chelsea odmítá trénovat, bojí se o zdraví

mar mar
21. 5. 2020 12:01
Francouzský záložník N‘Golo Kanté nedorazil na středeční trénink fotbalové Chelsea. Důvodem jsou jeho obavy z nákazy koronavirem. V úterý se dostavil k prvnímu společnému setkání týmu po pauze, ale další den se už nevrátil.
N‘Golo Kanté
N‘Golo Kanté | Foto: Reuters

Devětadvacetiletý středopolař se obává rizik, která pro hráče pramení ze společného tréninku ve větší skupině. Kanté se tak připojil k menšině fotbalistů, kteří kvůli obavám odmítli trénovat.

V Anglii jsou v současné době povolené tréninky po malých skupinách. Epidemiologická situace v zemi nicméně stále není dobrá, v souvislosti s koronavirem umírají stovky lidí denně.

Kanté do tréninkového centra v Cobhamu ve středu nedorazil, poslal trenéru Franku Lampardovi pouze omluvenku. Kouč má pro záložníka pochopení a jeho důvody neúčastnit se společného tréninku plně přijal, informoval deník Daily Mail.

Napříč nejvyššími soutěžemi jsou v Anglii hráči, kteří kritizují přístup soutěže a jsou proti návratu na trávník v probíhající sezoně. Trénovat odmítli hlavně hráči tmavé pleti a míšenci, kteří mají podle britského statistického úřadu až dvakrát větší riziko úmrtí při nakažení koronavirem.

Francouz malijského původu dostal od klubu povolení připravovat se individuálně, ale protože patří k nejlepším záložníkům v lize, Chelsea jej jistě bude chtít využít. Poslední testy na koronavirus u něj vyšly jako negativní.

Kanté se o své zdraví úzkostlivě strachuje od události na tréninku před dvěma lety, kdy náhle omdlel. Přestože následně podstoupil podrobná vyšetření, na příčinu lékaři nikdy nepřišli. Kantého strach pramení i z rodinných tragédií. O otce přišel už v jedenácti letech, před dvěma lety zemřel na infarkt jeho starší bratr Niamh.

Na středečním tréninku chyběl i Callum Hudson-Odoi. Anglický reprezentant byl v neděli ráno zatčen kvůli obvinění ze znásilnění, v úterý se ale do přípravy zapojil. Ve středu však nepřijel kvůli nemoci.

 

Právě se děje

Další zprávy