Kolaps, úmrtí bratra i otce. Hvězda Chelsea odmítá trénovat, bojí se o zdraví

mar mar
21. 5. 2020 12:01
Francouzský záložník N‘Golo Kanté nedorazil na středeční trénink fotbalové Chelsea. Důvodem jsou jeho obavy z nákazy koronavirem. V úterý se dostavil k prvnímu společnému setkání týmu po pauze, ale další den se už nevrátil.
N‘Golo Kanté
N‘Golo Kanté | Foto: Reuters

Devětadvacetiletý středopolař se obává rizik, která pro hráče pramení ze společného tréninku ve větší skupině. Kanté se tak připojil k menšině fotbalistů, kteří kvůli obavám odmítli trénovat.

V Anglii jsou v současné době povolené tréninky po malých skupinách. Epidemiologická situace v zemi nicméně stále není dobrá, v souvislosti s koronavirem umírají stovky lidí denně.

Kanté do tréninkového centra v Cobhamu ve středu nedorazil, poslal trenéru Franku Lampardovi pouze omluvenku. Kouč má pro záložníka pochopení a jeho důvody neúčastnit se společného tréninku plně přijal, informoval deník Daily Mail.

Napříč nejvyššími soutěžemi jsou v Anglii hráči, kteří kritizují přístup soutěže a jsou proti návratu na trávník v probíhající sezoně. Trénovat odmítli hlavně hráči tmavé pleti a míšenci, kteří mají podle britského statistického úřadu až dvakrát větší riziko úmrtí při nakažení koronavirem.

Francouz malijského původu dostal od klubu povolení připravovat se individuálně, ale protože patří k nejlepším záložníkům v lize, Chelsea jej jistě bude chtít využít. Poslední testy na koronavirus u něj vyšly jako negativní.

Kanté se o své zdraví úzkostlivě strachuje od události na tréninku před dvěma lety, kdy náhle omdlel. Přestože následně podstoupil podrobná vyšetření, na příčinu lékaři nikdy nepřišli. Kantého strach pramení i z rodinných tragédií. O otce přišel už v jedenácti letech, před dvěma lety zemřel na infarkt jeho starší bratr Niamh.

Na středečním tréninku chyběl i Callum Hudson-Odoi. Anglický reprezentant byl v neděli ráno zatčen kvůli obvinění ze znásilnění, v úterý se ale do přípravy zapojil. Ve středu však nepřijel kvůli nemoci.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy