Rooney byl obviněn kvůli jízdě pod vlivem alkoholu

ČTK ČTK
Aktualizováno 1. 9. 2017 15:00
Útočník Evertonu Wayne Rooney byl nedaleko domova zadržen a posléze obviněn z řízení pod vlivem alkoholu.
Wayne Rooney
Wayne Rooney | Foto: Reuters

Londýn - Nejlepší střelec anglické fotbalové reprezentace Wayne Rooney byl obviněn kvůli řízení pod vlivem alkoholu. Policisté jej zadrželi v noci nedaleko jeho domova v hrabství Cheshire a následně si jednatřicetiletý útočník vyslechl obvinění. Na kauci byl propuštěn, k soudu se musí dostavit 18. září.

Rooney se v červenci po 13 letech v Manchesteru United vrátil do Evertonu a nedávno ukončil kariéru v národním týmu. Policie potvrdila, že byl zastaven krátce po druhé hodině v noci na dnešek a při dechové zkoušce překročily naměřené hodnoty povolený limit.

Stejný večer se na sociálních sítích objevila jeho fotografie s kamarádem u baru v nedaleké vesnici Alderley Edge, kde údajně během večírku tancoval na stole a zpíval.

Pro Rooneyho to není první incident s alkoholem. Tentokrát přišel krátce poté, co jeho žena Coleen oznámila, že budou mít čtvrté dítě.

V reprezentačním dresu vstřelil Rooney za Anglii 53 gólů při 119 startech. Naposledy se v něm objevil loni v listopadu. Tehdy po výhře nad Skotskem (3:0) však byl zachycen na svatební párty, i když se měl věnovat léčbě kolena. Za své chování se následně omluvil.

 

Právě se děje

Další zprávy